Úvod > Aktuality > Na veletrhu Holiday World budete mít o víkendu svět jako na dlani

Na veletrhu Holiday World budete mít o víkendu svět jako na dlani

Vydáno 12. února 2018 Zážitky
Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. České i slovenské regiony, tradiční evropské země, Amerika, ale i exotické destinace. Již 27. ročník Holiday World 2018 proběhne 15. - 18. 2. 2018 opět na pražském Výstavišti v Holešovicích. . Letošní partnerskou zemí veletrhu se stane Slovensko. Toto partnerství není náhodné, naopak bylo vybráno na počest stému výročí Československa a pětadvacetiletému výročí samostatnosti obou republik.
ExotikaNa jednom jediném místě můžete procestovat téměř celý svět. Na veletrhu Holiday World se představí na 800 vystavovatelů ze 46 zemí. Návštěvníci veletrhu budou moci prostřednictvím expozic téměř všech krajů České republiky procestovat celou naši zemi a získat zajímavé tipy na svoji příští dovolenou nebo výlety a možnosti trávení volného času. Vystavovatelé připravují na svých stáncích taneční přehlídky či ochutnávky místních specialit.

Součástí veletrhu bude i bohatý doprovodný program a řada konferencí na téma cestovní ruch a trendy letošní sezony. Paralelně s Holiday world proběhne i Top Gastro & Hotel – gastronomický veletrh a World Film – cestovatelský festival plný besed, projekcí a výstav s významnými cestovateli.

Turista na slonuHoliday World bude také přehlídkou a inspirací pro zahraniční cesty nejen do blízkých zemí, ale i velmi vzdálených. Kromě našich sousedů a blízkých evropských zemí včetně Středomoří mohou návštěvníci načerpat informace o exotických zemích jako Thajsko, Malajsie, Indonésie, Dominikánská republika, Kuba, Tchaj-wan, Jamajka, Salvador, Etiopie, Indie aj.

Pro každého návštěvníka veletrhu organizátoři opět připravují ve spolupráci se zúčastněnými cestovními kancelářemi soutěž „Zájezdy za milion”. Všichni přítomní budou mít možnost na veletrhu získat slevové kupony v hodnotě 5 - 10 000 Kč na příští hlavní turistickou sezonu. V minulém roce si výherní kupón odneslo přes 100 návštěvníků, kteří se prostřednictvím svých mobilních telefonů přihlásili do soutěže.

Karlovy VaryNa návštěvníky veletrhu Holiday World 2018 čeká oblíbená víkendová přehlídka autogramiád, vystoupení cestovatelů a prezentace jejich nových dobrodružství, premiér nových filmů, cestovatelských výstav fotografií pod názvem World Film. Tento festival bude probíhat v pavilonu Křižík B ve dnech 17. a 18. února a návštěvníci na něm mají jedinečnou možnost osobně potkat zajímavé cestovatelské osobnosti.

Mezi nimi bude i legendární český cestovatel Miroslav Zikmund. Stejně tak jako i autoři knihy Stolení Miroslava Zikmunda Petr Horký, Miroslav Náplava a Vladimír Kroc. Ty budou moct návštěvníci potkat při autogramiádě této knihy. Oceňovaný fotograf Václav Šilha se podělí o zážitky z návštěv ohroženého kmene amazonských indiánů Waorani. Připraveno je i napínavé povídání polárníků Markéty Peggy Marvanové a Adama Závišky a představení jejich knihy První stopa. Dále příběhy úspěšného spisovatele Pavla Stehlíka, veterána z Afganistánu. Tomáš a Hana Hájkovi se podělí o své zkušenosti z cestování s dětmi, které není omezující, naopak může otevřít nové pohledy na svět. Lukáš Matějček se podělí o lepší i horší zážitky ze své cesty stopem po Iránu.

V roce 2018 se mohou návštěvníci těšit také na 12. ročník gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel. Cílem spojení jednotlivých veletrhů je poukázat na vzájemné souvislosti mezi světy cestování a gastronomie a představit je v co nejširší paletě odborníkům i laikům.

Veletrh je pro veřejnopst přístupný v sobotu od 9:30 do 18 hodin a v neděli od 9:30 do 16 hodin.
Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Holiday World 2019 - veletrh cestovního ruchu v Praze

Holiday World 2019 - veletrh cestovního ruchu v Praze

I v roce 2019 se na veletrhu představí téměř celý svět.