Úvod > Aktuality > Na veletrhu Holiday World budete mít svět jako na dlani – letos opět v Letňanech
Na veletrhu Holiday World budete mít svet jako na dlani
"> Na veletrhu Holiday World budete mít svet jako na dlani ">  Na veletrhu Holiday World se predstaví více než 800 vystavovatelu z 50 zemí "> "> "> "> ">
Zážitky

Na veletrhu Holiday World budete mít svět jako na dlani – letos opět v Letňanech

  • Vydáno14. března 2022
Na jubilejní 30. ročník tradičních veletrhů Holiday World & Region World se mohou milovníci cestování těšit 18. až 20. března 2022. Veletrhy se tímto krokem po dvouleté odmlce vrací k řádnému termínu konání. Oblíbená akce se uskuteční v areálu výstaviště v Letňanech.
Holiday worldMezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. V roce 2022 se na veletrhu Holiday World představí 227 vystavovatelů z 21 zemí, a to na výstavní ploše 5 740 m². Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky a aktuální nabídky zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur. Na veletrhu proběhne vyhlášení cen mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tématikou Tourfilm.
Holiday World Jižní Čechy
Veletrh bude opět rozdělen na dny pro odbornou veřejnost (pátek) a dny pro laickou veřejnost (sobota a neděle). Návštěvníky letos veletrh překvapí intenzivnější propagací regionů. Přichystány jsou i kvízy a soutěže. Můžete se tu projet na podmořském šlapacím kole v interaktivní expozici Muzea Karla Zemana, a získat tak na památku fotku ze slavného filmu Vynález zkázy.

Hvězdný influencer Martin Carev se s vámi v sobotu podělí o své dobrodružné zážitky z výpravy po Etiopii, kterou absolvoval jako dočasný člen expedice Tatra kolem světa 2.  Cestovatel Jan Hocek na veletrhu představí ucelený, důkladně zmapovaný a podrobně popsaný systém nejdelších turistických a poutních dálkových tras v České republice. Vyhlášeny budou také výsledky oblíbené ankety Kraj mého srdce, kterou tradičně pořádá redakce Kam po Česku. A nebude chybět ani autogramiáda herců Divadla Palace, které se zúčastní herci Lenka Zahradnická, Patrik Děrgel a Lukáš Příkazký.

holiday worldSoučástí veletrhu bude i bohatý doprovodný program a řada konferencí na téma cestovní ruch a trendy letošní sezony. Vůbec poprvé se bude na veletrhu udělovat prestižní ocenění Velká cena cestovního ruchu 2021/2022. Organizátor soutěže, komunikační agentura COT group, oznámí vítěze letošního ročníku hned po zahájení veletrhů, v pátek 18. března 2022 v 11 hodin na hlavním pódiu v Hale 6. Rekordních 52 projektů se utká v celkem 4 soutěžních kategoriích: Nejlepší turistický produkt, Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší e-projekt a Nejlepší udržitelný projekt.

Holiday WorldA to není zdaleka vše. Na veletrzích proběhne také třetí ročník Matchmaking Business Meeting Tourism Prague 2022. Tato řízená B2B jednání mezi českými a zahraničními podnikateli mají velký úspěch. Do letošního ročníku MBM Tourism Prague se přihlásilo 74 účastníků z 20 zemí. Dvoustranná obchodní jednání proběhnou 17. 3. on-line a 18. 3. on-site. Spolupořadatelem této akce je Centrum pro regionální rozvoj České republiky. Na veletrzích se uskuteční také členská schůze České unie cestovního ruchu.