Úvod > Aktuality > Na veletrhu Holiday World budete mít svět jako na dlani – letos opět v Letňanech
Zážitky

Na veletrhu Holiday World budete mít svět jako na dlani – letos opět v Letňanech

  • Vydáno10. března 2023
Na již 31. ročník tradičních veletrhů Holiday World & Region World se mohou milovníci cestování těšit 17. až 19. března 2023, oblíbená akce se uskuteční v areálu výstaviště v Letňanech. Na PVA EXPO Praha se budou prezentovat atraktivní destinace napříč kontinenty a nejrůznější turistická lákadla v Česku. Letošní ročník připomene i 30. výročí vzniku samostatné České republiky a Slovenska a s ním i přetrvávající úzké partnerství obou zemí. Program akce přinese zajímavosti pro odborníky i širokou veřejnost.
holiday worldMezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. V roce 2023 se na veletrhu Holiday World představí 307 vystavovatelů z 26 zemí, a to na výstavní ploše 5 740 m². Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky a aktuální nabídky zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur. Veletrh bude opět rozdělen na dny pro odbornou veřejnost (pátek) a dny pro laickou veřejnost (sobota a neděle).

Letošní ročník veletržního souběhu také připomene vznik samostatného Česka a Slovenska a s ním i stále trvající blízký vztah obou států. Partnerskou zemí se pro rok 2023 symbolicky stalo Slovensko a partnerským regionem akce je Plzeňský kraj. V rámci veletrhu budou zastupující národní agentury obou zemí CzechTourism a Slovakia Travel mimo jiné prezentovat vzájemnou spolupráci v cestovním ruchu i nejzajímavější turistické destinace svých regionů. Slovensko představí mnoho lokalit, které mají Češi doslova za humny. Návštěvníci se seznámí s krásami přírody, cennými památkami i s turistickými atraktivitami v blízkosti hlavního města. Na veletrhu se dozví také zajímavosti například o Vysokých Tatrách, o regionu Orava či Liptov nebo o vodním resortu Thermalpark Dunajská Streda.
 

Exotické perly veletrhu

Ani letos nebudou chybět v Letňanech exotické perly. Po letech se na Holiday World vrací Japonsko a po covidové absenci i Egypt, Jamajka nebo Sasko. Návštěvníci uvidí také expozice z nových resortů Portugalska a Maďarska a nabídku představí několik specialistů z Gruzie nebo tradiční destinace Maroka, Tuniska, Filipín, Indonésie, Thajska či Peru. S nabídkou nejlákavějších amerických turistických lokalit přijede do Letňan Amerika Tours. V rámci doprovodného programu veletrhu si návštěvníci vychutnají kulturní vystoupení indonéských hudebníků nebo exotické Jamajky, prezentovat se budou také hotelbus Pangeo tours, expedice Tatra kolem světa 2 a mnoho dalších.

Veletrh Region World bude opět událostí s nejkomplexnější přehlídkou turistických trendů a novinek v rámci téměř celé republiky. Letos nabídne ještě větší inspiraci pro všechny typy dovolené, široké portfolio nabídek tuzemských zájezdů i přehledy nejzajímavějších míst v krajích než v loňském roce.
 

Program pro odborníky i dobrodruhy

holiday worldI tentokrát bude první den veletrhů vyhrazen odborníkům z cestovního ruchu, pro které organizátoři připravili bohatý program. V pátek 17. března (den pro odborníky) proběhne 12. ročník konference vzdělávací platformy Fórum cestovního ruchu, kterou pořádá agentura CzechTourism. Jeho stěžejním tématem bude udržitelný turismus, a to v ekonomickém, enviromentálním a sociálním ohledu. Akce se zabývá aktuálními i budoucími výzvami turismu, které mají či budou mít zásadní vliv pro zahraniční i tuzemské návštěvníky České republiky. Ve stejný den se uskuteční také čtvrtý ročník MBM Tourism Prague, a to formou osobních obchodních jednání profesionálů. Již podruhé ve své historii se bude na letňanském výstavišti udělovat také prestižní ocenění Velká cena cestovního ruchu 2022/2023 pořádané komunikační agenturou COT Group. O vítězství se bude bojovat v kategoriích Nejlepší turistický produkt, Inovativní marketingová komunikace, Nejlepší e-projekt a Nejlepší udržitelný projekt.

Jaký kraj byl loni pro Čechy nejpopulárnější? To prozradí slavnostní vyhlášení výsledků ankety Kraj mého srdce, jejímž pořadatelem je redakce portálu Kam v česku ve spolupráci s ABF, a.s. a která se koná pod záštitou Asociace krajů ČR. Anketa, v níž je možné hlasovat až do konce února, mapuje míru popularity krajů u široké veřejnosti i u odborníků. Vítězové 11. ročníku si převezmou své ceny během doprovodného programu veletrhů v pátek 17. března.

holiday worldO víkendu 18. a 19. března (program pro širokou veřejnost) proběhne festival Kolem světa, který uvede celou řadu cestovatelů a dobrodruhů, fotografů, digitálních nomádů či poutníků. Zájemci si mohou přijít poslechnout dobrodružství z Ugandy, Kanady, Aljašky, Tibetu, Indonésie, Kyrgyzstánu, ale také Norska, Španělska, Madeiry nebo se dozvědět, jak cestovat s dětmi. Vystoupí cestovatelé a fotografové Petr Jan Juračka, Petr Slavík, Miloslav Martan, Viktorka Rys Hlaváčková, Jana Wolfová, Igor Brezovar, Vladimír Váchal, Karel Wolf, Ruda Švaříček, Jan Rendl, Lukáš Zeman, Tereza Tobiášová, Erika Valkovičová a další.

Veletrhy Holiday World & Region World se také letos konají v souběhu s výstavou obytných automobilů a karavanů For Caravan a s výstavou lodí a vodních sportů For Boat.

Další aktuality

Trojská botanická zahrada připravuje oblíbenou výstavu dýní – návštěvníky zavede do Asie

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje oblíbenou přehlídku dýní a dýňových aranžmá. Letošní výstava zavede návštěvníky na nezapomenutelnou cestu do Asie. Dýňové dekorace, které připraví studenti České zahradnické akademie Mělník, připomenou kulturu různých koutů tohoto kontinentu. Přehlídku plodů všech barev, velikostí a tvarů doprovodí interaktivní prvky a hry s dýněmi. Na výstavě, která se koná od 13. do 31. října, se představí i gigantická dýně.
Praha | Příroda

Zoo Praha slaví 92. narozeniny

Již 92 let uplyne ve čtvrtek 28. září od prvního otevření Zoo Praha. Zoologická zahrada zve na státní svátek své příznivce na komentovaná krmení, do Údolí slonů, Rezervace Dja, kde proběhne křest půlročního mláděte kočkodana Brazzova i na výstavu Významné odchovy Zoo Praha.
Praha | Příroda

Závod Přes tři pražské jezy nabídne atraktivní podívanou u Vyšehradu, Národního divadla i Karlova mostu

Již 80 let se každoročně na jeden jediný den otevírají vodákům hned 3 pražské jezy v rámci závodu "Napříč Prahou – přes tři jezy". Ve čtvrtek 28. 9. 2023 tak zaplní tok Vltavy v historickém centru Prahy pramice, kanoe či kajaky skautů, skautek a ostatních závodníků. Divácky atraktivní propustí Staroměstského jezu pod Karlovým mostem bude hlavní závod projíždět mezi 10:00 a 12:00 hodin. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice. Letos se všichni vodáčtí nadšenci mohou těšit i na volné splutí.
Praha | Letní sporty

Úřad vlády ČR otevře Strakovu akademii – v zahradě si prohlédnete vládní vozy

Strakova akademie není po většinu roku přístupná veřejnosti. Prozkoumat její nejrůznější zákoutí je tak velmi vzácnou příležitostí. A právě takovou možnost budou mít návštěvníci ve čtvrtek 28. září 2023, kdy se uskuteční první letošní den otevřených dveří v sídle vlády. Ve stejný den dojde také k zahájení výstavy historických automobilů na zahradě Strakovy akademie, jimiž v minulosti jezdili ústavní činitelé.
Praha | Památky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním na prodloužený víkend od 28. září až do 1. října 2023.
Praha | Zážitky

Věda a historie není nuda: roky 1419, 1483 a 1618 a tři pražské defenestrace

Defenestrace neboli vyhození z okna: to je rychlý způsob, jak se zbavit nepohodlných osob i symbolický trest. Ve středověku a raném novověku nebyly v Evropě nijak výjimečné, přesto se překvapivě nejčastěji používaly v Praze. Pojďme si v seriálu Věda a historie není nuda udělat jasno v tom, kolik jich vlastně bylo, co bylo jejich příčinou a k čemu vedly.
Praha | Památky

Za Svatováclavským vinobraním se vydejte na Pražský hrad

Co víte o historii a současnosti vinařského řemesla v Praze? A která pražská vinice je ta vůbec nejstarší? Předposlední zářijovou sobotu 23. 9. 2023 přijdete všem těmto a i dalším otázkám na kloub v areálu Svatováclavské vinice a Richterovy vily na Pražském hradě.
Praha | Gurmánská turistika

100 tipů, kam za moderní architekturou nejen do slavné vily a roztančeného domu

Zajímá vás moderní architektura? Navštivte některou ze známých českých vil, které vznikali podle návrhů významných architektů v minulých stoletích. Poznejte secesi, modernu i funkcionalismus na budovách, které sloužily (nejen) rodinnému životu.
Praha | Památky