Úvod > Aktuality > V regionu Západočeské lázně zvítězily zřícenina Andělská Hora a zámek Kynžvart
V regionu Západočeské lázně zvítězily zřícenina Andělská Hora a zámek Kynžvart
">
Lázně a wellness

V regionu Západočeské lázně zvítězily zřícenina Andělská Hora a zámek Kynžvart

  • Vydáno26. října 2011
Agentura CzechTourism, provozovatel portálu s tuzemskými turistickými nabídkami www.kudyznudy.cz, již zná vítěze soutěže Ceny Kudy z nudy 2011. V regionu Západočeské lázně se nejoblíbenější aktivitou staly hned dvě aktivity se shodným počtem hlasů – zřícenina Andělská Hora a zámek Kynžvart. Celkem se do hlasování zapojilo 11 tisíc lidí, kteří mezi 200 nominovaných míst rozdělili téměř 100 tisíc hlasů.
V soutěži za Západočeské lázně bodovaly tradiční turistické cíle – za vítězi, kterými se shodně staly Andělská Hora a zámek Kynžvart, na třetí příčce skončily Alžbětiny lázně v Karlových Varech. Mezi oceněnými jsou další zajímavé turistické cíle, jako například lázně Jáchymov nebo středisko zimních sportů Boží Dar. Na regionálního vítěze čeká v průběhu roku 2012 nadstandardní prezentace a publicita na akcích agentury CzechTourism.

Nejúspěšnější aktivity v regionu Západočeské lázně:
Zřícenina Andělská hora s poutním kostelem Nejsvětější Trojice z roku 1712 je zvláštní zcela pravidelnou trojúhelníkovou dispozicí. Poblíž kostela najdete památnou lípu, u níž dříve bývala studánka s léčivou vodou, která pomáhala kolemjdoucím poutníkům. Klasicistní zámek Kynžvart obklopuje anglický park, který je rozlohou 100 m2 jedním z největších parků v Čechách. Už kníže Metternich zde v 19. století otevřel muzeum kuriozit, jehož kustodem se stal poslední chebský kat. Karlovarské Alžbětiny lázně, pojmenované na počest rakouské císařovny Sissi, jsou blahodárným místem pro relaxaci a odpočinek. Přímo v centru města okusíte tajemství léčby rašelinou.
 
Celkové pořadí aktivit v regionu Západočeské lázně:
Zřícenina hradu Andělská Hora                                                           547
Zámek Kynžvart                                                                                  547
Alžbětiny lázně v Karlových Varech                                                    534
Léčebné lázně Jáchymov                                                                     531
Cesta z města aneb aktivní dovolená                                                  516
Ochutnávky Becherovky přímo v muzeu                                              516
Chebský hrad                                                                                      505
Středisko zimních sportů Boží Dar                                                        503
Česko-bavorský geopark Egeria                                                          487
První hřiště na kroket v Březové                                                          446

O soutěži Ceny Kudy z nudy 2011
Všechny turistické aktivity zaregistrované na portálu www.kudyznudy.cz prošly v květnu a červnu 2011 prvním, neveřejným kolem soutěže. V něm odborníci z cestovního ruchu vybrali v každém ze 17 turistických regionů deset aktivit, které nominovali do druhého kola. Systém hlasování byl jednoduchý – stačilo od 20. června do 30. září vyplnit interaktivní hlasovací formulář na www.cenykudyznudy.cz. To udělalo 11 000 lidí, kteří odevzdali 95 216 hlasů – o více než 30 tisíc hlasů více než v minulém roce. V soutěži bojovaly nabídky ve třech kategoriích – tradiční cíl, novinka sezóny a podnikatelský počin. Absolutním vítězem soutěže a zároveň vítězem kategorie Tradiční cíl se stalo Skalní město u Adršpachu (890 hlasů), vítězem kategorie Novinka sezóny se stal DinoPark Harfa Praha (793 hlasů), a nejlepší v kategorii Podnikatelský počin byl Wellness Horal (778 hlasů).

Zámek Kynžvart – sídlo Metternichů s anglickým parkem

Zámek Kynžvart – sídlo Metternichů s anglickým parkem

Klasicistní zámek, jehož historie je spojena s rodem Metternichů, se nachází v Karlovarském kraji v lázeňském trojúhelníku. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami. Uvnitř pak zaujme kabinet kuriozit s několika egyptskými mumiemi.

Zřícenina hradu Andělská Hora – oblíbené karlovarské poutní místo

Zřícenina hradu Andělská Hora – oblíbené karlovarské poutní místo

Poutním místem regionu Karlových Varů je Andělská Hora se zříceninou hradu a poutním kostelem Nejsvětější Trojice z roku 1712, jehož zvláštností je zcela pravidelná trojúhelníková dispozice.

Alžbětiny lázně v Karlových Varech

Alžbětiny lázně v Karlových Varech

Přijďte se odreagovat a udělat něco pro své zdraví do Alžbětiných lázních, jedné z nejkrásnějších architektonických dominant Karlových Varů. Lázně byly založeny roku 1906 a pojmenovány po císařovně Elizabetě – Sissi.