Úvod > Aktuality > V Praze bylo otevřeno Muzeum alchymistů a mágů
V Praze bylo otevřeno Muzeum alchymistů a mágů
">
Zážitky

V Praze bylo otevřeno Muzeum alchymistů a mágů

  • Vydáno13. října 2011
Magistr Kelley a další alchymisté mají v Praze vlastní muzeum, otevírá se Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy. Navštivte expozici, která představuje svět pražských pověstí, rudolfínských, ale i jiných alchymistů a kouzelníků.
Vedle muzea strašidel či přehlídky voskových figurín se v centru metropole otevírá Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy. Muzeum připomínající někdejší slávu středověké Prahy se nachází v domě U Osla. Iluze magické rudolfínské Prahy je v podstřeší domu na malostranském Jánském vršku číslo 8 naprosto dokonalá. Právě zde údajně žil a tvořil magistr Edward Kelley, jeden z nejznámějších obyvatel města v časech císaře Rudolfa II. Jeho alchymistická laboratoř je umístněna na půdě budovy, v Kelley Tower, jež je rovněž součástí přehlídky.

Ta začíná v přízemí domu, kde se lidé dozví základní údaje o alchymii a hlavních osobnostech této dovednosti, a to nejen z druhé poloviny 16. století, ale i z doby vlády Karla IV. V horním patře návštěvníci najdou knihovnu alchymisty Johna Dee, který měl ve své době největší sbírku knih, a rozsáhlé skladiště alchymistických baněk a pomůcek.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum vás zavede do atmosféry renesanční půdní laboratoře Edwarda Kelleyho. Připraven je pro vás zážitek na jaký se nezapomíná a jaký si budete chtít časem zopakovat.

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel v pražské Mostecké ulici představuje výběr z nejznámějších a nejzajímavějších strašidel a pověstí staré Prahy. Vydejte se na cestu časem a poznejte tajemství Prahy při setkání s bytostmi, které tu jistě byly kdysi a snad jsou také dodnes.