Úvod > Aktuality > V Plzni si prohlédnete skvosty s vůní benzínu

V Plzni si prohlédnete skvosty s vůní benzínu

Vydáno 18. července 2019 Památky
Ve dnech 19. - 21. července 2019 uvítá plzeňské DEPO2015 návštěvníky unikátní a jedinečnou sbírkou automobilových skvostů. Od pátku do neděle zaparkuje v areálu bývalého depa dopravních podniků na dvě stě historických automobilů i moderních bouráků. Doprovodný program myslí na atrakce pro dospělé i děti, umění s láskou k motorům i stylové občerstvení.
Bugatti T35Festival s názvem Skvosty s vůní benzínu má v rukávu několik opravdových es z řad zahraničních i českých veteránů, off-roadů, jeepů, závodních aut, elegantních limuzín, užitkových vozů a sporťáků, ale i úsměvných rarit. Akce slibuje nadchnout automobilové profesionály, závodníky, sběratele a znalce i milovníky rychlých kol všech věkových kategorií.

Letos se pod tématem „Velké cesty“ objeví dobrodruh Dan Přibáň se svými trabanty, cestovatelé Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha z expedice Zikmund 100, dakaristé Martin Macík jr. a Jan Brabec, či Tomáš Vejmola se svým tuktukem. Určitě vás zaujme i výstava věnovaná výročí plzeňského Metalexu. Novinkou letošního ročníku "Skvostů" budou prezentace a „spanilé jízdy“ autoklubů, které představí značky Rolls-Royce, Jaguar, Ferrari, Corvette, nebo Mercedes-Benz.
 

Letošní skvosty festivalu

SkvostyVýsadní místo mezi vystavenými veterány zaujme Tatra 87, slavný československý automobil reprezentující předválečný vrchol aerodynamických designových modelů. Ve své době šlo o nejrychlejší československý vůz.

Mezi dalšími krasavci s vůní benzínu se představí Chevrolet Master z roku 1938, či Plymouth RoadRunner z roku 1968. Vzácným exponátem bude i Maserati MC 12, jichž bylo vyrobeno pouhých 50 a z nich pouze jediný jezdí v Česku, či supersporty Lamborghini Huracán nebo Ferrari F12 Berlinetta. Zajímavostí budou i retro vozy z dob socialismu, které budou reprezentovat automobily východního bloku. Pamatováno je i na milovníky motocyklů, a to jak historických, tak i moderních. Na "Skvostech" bude možné obdivovat značky Jawa a Harley Davidson.

V pátek bude výstava otevřena od 14:00 a sobotu od 10 do 20 hodin, v neděli pak od 10 do 17 hodin. Vstupné na výstavu je 250 korun, zlevněné stojí 200 Kč. Rodinná vstupenka (2 dospělí a 2 děti do 18 let) vyjde na 600 Kč.
Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Další aktuality

23.2.
2020
Vydejte se do Plzně za poznáním díla Adolfa Loose

Vydejte se do Plzně za poznáním díla Adolfa Loose

Plzeňsko a Český les | Památky
24.12.
2019
Na Vánoce se vypravte na hrad Radyně

Na Vánoce se vypravte na hrad Radyně

Plzeňsko a Český les | Památky