Úvod > Aktuality > V plzeňském Západočeském muzeu se otevřela nová expozice
V plzenském Západoceském muzeu se v dubnu otevre nová expozice
"> V plzenském Západoceském muzeu se v dubnu otevre nová expozice "> Expozice se venuje historii a archeologii v regionu
Kultura

V plzeňském Západočeském muzeu se otevřela nová expozice

  • Vydáno19. dubna 2013
V Západočeském muzeu v Plzni se v pátek 19. dubna slavnostně otevřela nová stálá historická expozice Pohledy do minulosti. Jedná se o dva expoziční celky, které nabízí návštěvníkovi zcela nový komplexní pohled na dějiny tohoto území prostřednictvím moderních prezentačních technologií.
Nová expozice bude přístupná v celém prvním patře opravené hlavní budovy v Kopeckého sadechObyvatelé Plzně dosud neměli možnost se dozvědět nic o vývoji a minulosti svého kraje. Podobná stálá výstava v Plzni byla zrušena Němci v roce 1943 a od té doby neexistovala, cenné sbírkové předměty tak zůstávaly v depozitářích muzea. V polovině dubna se však nová expozice představí veřejnosti.

Jedná se o dva expoziční celky, které nabídnou návštěvníkovi Západočeského muzea nový pohled na dějiny tohoto území prostřednictvím moderních prezentačních technologií. První z nich se věnuje prehistorii jihozápadních Čech, druhý pak mapuje historické události na území dnešního Plzeňského kraje od 10. do poloviny 19. století. Díky prezentaci hmotných dokladů minulosti, především předmětů každodenní potřeby, je expozice atraktivní pro všechny návštěvníky. Vhodná je však i jako doplněk výuky pro základní a střední školství regionu a v neposlední řadě je přínosem i pro studenty Západočeské univerzity.

Nová expozice bude přístupná v celém prvním patře opravené hlavní budovy v Kopeckého sadech na ploše téměř 1000 m3. Stálá expozice Archeologie a stálá expozice Historie jsou veřejnosti budou přístupné od pátku 19. 4. 2013.
Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni patří k předním muzejním institucím v České republice s více než dvěma miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti.