Úvod > Aktuality > V kraji divukrásných skal najdete hrad Valdštejn
V kraji divukrásných skal najdete hrad Valdštejn
"> "> ">
Památky

V kraji divukrásných skal najdete hrad Valdštejn

  • Vydáno29. března 2014
Hrad Valdštejn v Českém ráji pro letošní turistickou sezónu připravil několik novinek. Čekají vás nové prohlídky, při kterých vám známou památku představí průvodci v historických kostýmech připomínajících různá období z dějin hradu. Romantický palác, vystavěný Aloisem Lexou z Aehrenthalu v druhé čtvrtině 19. století, je téměř po čtyřech letech oprav opět přístupný veřejnosti! Můžete zde zhlédnout rytířský sál s erby všech šlechtických majitelů hradu. Jistě vás zaujme i lustr s lukostřelci z doby Jana Prouska (konec 19. stol.). Nechybí ani černá kuchyně či malá zbrojnice. Pozornost je věnována i Albrechtovi z Valdštejna. Malebný hrad, který se nachází v samém srdci Českého ráje, stojí na mohutných kamenných blocích. Založen byl už v druhé polovině 13. století a je také kolébkou stejnojmenného šlechtického rodu. V Českém ráji je hradem nejstarším a je současně druhou památkou, která byla v Čechách zpřístupněna.

Hrad Valdštejn je otevřen 29. 3. a 30. 3. 2014  od 10:00 do 16:00.

V romantické části hradu, v tzv. biliárním sále vás jistě zaujme výjimečná výstava modelů památek Českého ráje.

Hrady a zámky v krajině Českého ráje vytvářejí mimořádné seskupení.

V okruhu patnácti kilometrů kolem se s námi nachází celkem 12 zpřístupněných hradů a zámků. Většinu z nich najdete na  modelech vedle sebe pohromadě v jednotném měřítku 1:125.

Protože památky Českého ráje jsou velmi rozmanité můžete je vzájemně porovnávat a jistě si vyberete svůj tip na další krásný výlet.

Chráněná krajinná oblast Český ráj

Chráněná krajinná oblast Český ráj

Českým rájem byla v druhé polovině devatenáctého století nazvána krajina, kde jsou přírodní hodnoty umocněny historickými památkami. O jedinečnosti a neopakovatelnosti přírody Českého ráje svědčí i fakt, že se ve 20. století stala první chráněnou krajinnou oblastí Československa (v roce 1955).

Hrad Valdštejn – nejstarší hrad Českého ráje

Hrad Valdštejn – nejstarší hrad Českého ráje

Valdštejn je nejstarší hrad Českého ráje. Pro svoji malebnou polohu v pískovcových skalách se stal také druhou nejstarší zpřístupněnou památkou v Čechách. Dnes je oblíbeným výletním místem v Českém ráji a také třetí nejnavštěvovanější památkou Libereckého kraje.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl