Úvod > Aktuality > V Bystřici nad Pernštejnem se otevře centrum zelených vědomostí
V Bystrici nad Pernštejnem se otevre centrum zelených vedomostí
"> V Bystrici nad Pernštejnem se otevre centrum zelených vedomostí "> Pod statkem vznikne replika lidového vesnického bydlení s ukázkami lidových remesel "> Slavnostní otevrení Turistického centra Eden je plánováno na 21. brezna 2015
Zážitky

V Bystřici nad Pernštejnem se otevře centrum zelených vědomostí

  • Vydáno13. ledna 2015
V novém turistickém centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem se v těchto dnech dokončují expozice, které budou přibližovat život na panském dvoře i ve vsi. Od poloviny února bude centrum zelených vědomostí ve zkušebním provozu, slavnostní otevření Turistického centra Eden je plánováno na 21. března 2015.
SkanzenBystřice nad Pernštejnem má unikátní postavení v rámci ČR i Evropy v oborech spojených s ekotechnologiemi, obnovitelnými zdroji energie, šetrným cestovním ruchem. Co tedy bude nové Turistické centrum Eden obsahovat?

Samotný statek, panský dvůr, bude po kompletní rekonstrukci hostit expozici zemědělské techniky, ukázky zpracování dřeva a železa, zelenou lékárnu, moštárnu, ukázky panského bydlení, malý pivovar i seminární sál. Pod statkem vznikne replika lidového vesnického bydlení s ukázkami lidových řemesel – stavení hrnčíře, včelaře, mlýn, selský dvůr, dvorek se zvířátky a další. 

ŘemeslaKontrastem bude futuristická stavba skleněné pyramidy plná moderních technologií pro bydlení a dalších zajímavých exponátů ve smyslu technologického parku. Navazovat bude hippostezka a sad tradičních ovocných dřevin Vysočiny, oprav doznají hospodářské budovy pro ustájení koní a dalších velkých hospodářských zvířat (dnešní kravín a seník) pro potřeby školy.

Vše bude interaktivní a bude návštěvníky vybízet ke hře – "dotkněte se, vyzkoušejte si, zúčastněte se". Od poloviny února bude centrum zelených vědomostí ve zkušebním provozu. První letošní akcí v centru budou 7. a 8. února Slavnosti moravského uzeného. Slavnostní otevření Turistického centra Eden je plánováno na 21. března 2015.
Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Z dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo nové ekologické centrum, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Jen v Edenu zažijete poutavou cestu časem na lince minulost – přítomnost – budoucnost. Vše si přitom můžete osahat a vyzkoušet.