!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V budově Mozartea v Praze se otevřelo Národní filmové muzeum
V budově Mozartea v Praze se otevřelo Národní filmové muzeum
"> "> ">
Kultura

V budově Mozartea v Praze se otevřelo Národní filmové muzeum

Vydáno 15. ledna 2019
V Praze se v úterý 15. ledna 2019 otevírá Národní filmové muzeum (NaFilm). Diváci v něm najdou například virtuální realitu nebo holografickou projekci, která neobvyklým způsobem seznamuje s praktikami prvních filmových projekcí z počátku 20. století. Muzeum sídlí v budově Mozartea od architekta Jana Kotěry v Jungmannově ulici a bude otevřené denně kromě pondělí.
Na filmCílem instituce je založit muzeum českého filmu, které bude vzdělávat, doplňovat rozvíjející se filmovou a mediální výchovu na školách a interaktivní formou představovat národní kinematografii českým i zahraničním návštěvníkům. Expozici připravovali čtyři roky studenti Univerzity Karlovy.

expozici se můžete těšit na filmové projekce – uvidíte zde v praxi nejen nejstarší promítací přístroje jako laterna magika, ale také klasickou 35mm promítačku na kliku, ze které je možné si postaru promítnout film z pásu. Expozice také nabízí přes dvě hodiny projekcí českých a zahraničních filmů.

Na filmSoučástí muzea je i ruchové studio, kde je možné si po vzoru mistrů ruchu z Barrandova vytvořit vlastní zvukovou nahrávku, nebo laboratoř J. E. Purkyně pro experimentování se zrakem. Lze si tu natočit i svůj animovaný film, který si z muzea odnesou domů.

Muzeum je otevřené denně kromě pondělí od 13:00 do 19:00 hodin, dopoledne je vyhrazené školním programům. Vchod do muzea najdete z Františkánské zahrady směrem od Jungmannova náměstí. Základní vstupné je 140 Kč, snížené (děti, studenti, senioři 120 Kč a rodinné (2+2) 480 Kč.
Interaktivní filmové muzeum NaFilM v Praze

Interaktivní filmové muzeum NaFilM v Praze

Národní filmové muzeum NaFilM přibližuje fascinující svět filmu a nabízí zážitek pro děti i dospělé. Během návštěvy budete objevovat, jak film funguje, a poznávat jeho historii zábavnou a interaktivní formou. Zažijte film jinak!