Úvod > Aktuality > V Bedřichově startuje noční maraton na běžkách

V Bedřichově startuje noční maraton na běžkách

Vydáno 5. ledna 2018 Zimní sporty
Již po deváté se bude v pátek 5. a v sobotu 6. ledna v Bedřichově konat tradiční akce - noční závod s čelovkami ČEZ Bedřichovský Night Light Maraton. Přihlásit se může každý, kdo má chuť závodit.
Bedřichovský Night Light MaratonPoznejte Jizerky v jiném světle a vyrazte na Bedřichovský Night Light Maraton. Večerní závod, který zahajuje tradičně seriál SkiTour, startuje na bedřichovském stadionu a ukáže vám místa, kde se prohání tisícovky běžců na lyžích při slavné Jizerské 50.

Startuje se za úplné tmy na stadionu v Bedřichově, závodníci si na cestu sami svítí čelovkami. Trasy závodu jsou připraveny na třech distancích, 10, 17,5 a 28 km, všechny na jeden okruh. U nejdelší trati je připravena i náhradní varianta na dva okruhy s celkovou délkou 31 kilometrů pro případ, že nebude dostatek sněhu.

Přihlásit se můžete i v den závodu, a to  v pátek od 16 hodin a v sobotu od 14:30 ve stanu registrací na stadionu v Bedřichově. Registrace bude ukončena v pátek i v sobotu v 18 hodin. Všechny závody pak startují v 19 hodin. Přihlásit se může každý, bude připraveno občerstvení, příjemné atmosféra a zajímavé ceny. Závodníky upozorňujeme, aby si na start vzali raději starší lyže, čelovku a dbali zvýšené opatrnosti!
 

Kudy se letos pojede

Noční závod BedřichovTrať na 17,5 km vede z Bedřichova na Novou Louku se Šámalovou chatou, Kristiánov a dále po Nove cestě (Panelce) a dále na Točnu, ke kiosku Hřebínek a zpět k Nové Louce a do Bedřichova.

Z organizačních důvodů došlo k provedení změn ve vedení trasy nejdelší varianty závodu, tedy na 35 km. Původně zařazený úsek z Čihadel přes Knajpu a Smědavu zase zpět se nepojede. Namísto toho závodníci zamíří cestou zpět do cíle od rozcestí U Buku přes okruh 5 km, který projedou v protisměru. Vzhledem k nestálému počasí posledních dní byla  stanovena náhradní trasa, která se částečně přibližuje tradiční podobě závodu z minulých let: okruh z Nové louky přes Bílé buky, Hřebínek a Gregorův kříž si závodníci zopakují, na stadion se vrátí i v tomto případě po 5 km okruhu.

Komu se nechce závodit, může si trať závodu projet rekreačně o víkendu, kde bude stopa ještě stále skvěle upravena.
Památník sklářství v Jizerských horách - Kristiánov

Památník sklářství v Jizerských horách - Kristiánov

Vydejte se do bývalé sklářské osady Kristiánov a navštivte malé muzeum, jedno z nejvýše položených v České republice. Muzeum v bývalé sklářské chalupě připomíná kdysi nejvýznamnější sklářskou huť, jež byla v roce 1775 v Kristiánově založena.

Jizerská magistrála - ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála - ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.

Ski areál Bedřichov

Ski areál Bedřichov

Ski areál Bedřichov disponuje 8 vleky. Lyžovat můžete na 9 sjezdovkách s lehkou a střední obtížností. Noční lyžování si vyzkoušíte na sjezdovce Malinovka. A pokud chcete prozkoumat okolí, stačí přezout lyže a vyrazit na běžkařské tratě Jizerské magistrály.

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Po stopách Jizerské 50 na běžkách

Po stopách Jizerské 50 na běžkách

Zkrácenou verzi slavného závodu zvládnou i rekreační běžkaři. Projedete se krásnou přírodou Jizerských hor a prověříte svou fyzickou kondici. Cestou projedete okolo Šámalovy chaty, Knajpy, Smědavy nebo vyhlídky Krásná Máří.

Horská chata Smědava

Horská chata Smědava

Horská chata Smědava je královnou mezi jizerskohorskými chatami, první zmínka o ní pochází z již roku 1814. Chata leží v nadmořské výšce 847 m u sezónně otevřené Smědavské silnice a tvoří významný turistický bod v Jizerských horách.

Hřebínek v Jizerských horách

Hřebínek v Jizerských horách

Rozcestí Hřebínek leží na křižovatce pěti cest a patří k nejznámějším odpočinkovým místům Jizerek. Občerstvení i přístřeší za špatného počasí zde zajišťuje oblíbený bufet. Z Hřebínku lze pokračovat do Ferdinandova, na Bílou kuchyni, Pod Ptačí kupy, na Novou louku či po NS Černá Nisa.

Horská stanice Knajpa

Horská stanice Knajpa

Kiosek stojí na křižovatce turistických cest na úpatí hory Jizery u rezervace Klečové louky. Německé jméno křižovatka dostala podle bývalé dřevorubecké chaty. Z vrcholových rašelinišť Na Knajpě odtékají vody do čtyř stran a dvou moří.

Rašeliniště Na Čihadle

Rašeliniště Na Čihadle

Jedno z nejznámějších jizerskohorských rašelinišť, chráněné od roku 1960. Nachází se v mělkém sedle (975 m) přesně na rozvodí Baltského a Severního moře, z rašeliniště vytéká jeden z přítoků Černého potoka a říčka Jedlová. Jméno dostalo podle čihařů, kteří zde lapali ptáky na tahu.

Šámalova chata na Nové Louce

Šámalova chata na Nové Louce

Šámalovu chatu, původně lovecký zámeček Clam-Gallasů, užíval za první republiky Dr. Přemysl Šámal, kancléř prezidenta T. G. Masaryka. Interiér byl obložen modřínem a apartmán s koupelnou byl zařízen stejně jako v Černínském paláci. Dnes slouží chata všem turistům k načerpání nových sil.

Bedřichovský Night Light Marathon

Bedřichovský Night Light Marathon

Poznej Jizerky v jiném světle a vyraz na Bedřichovský Night Light Marathon.

Další aktuality

29.11.
2018
Zimní sezona na Ještědu je

Zimní sezona na Ještědu je "za rohem"

Českolipsko a Jizerské hory | Zimní sporty
22.2.
2018
Skiareál Ještěd nabízí nový adrenalinový zážitek - jízdu rolbou po svahu

Skiareál Ještěd nabízí nový adrenalinový zážitek - jízdu rolbou po svahu

Českolipsko a Jizerské hory | Zimní sporty
26.1.
2018
Vydejte se na zasněžený výlet do Jizerských hor a Dolnoslezského vojvodství

Vydejte se na zasněžený výlet do Jizerských hor a Dolnoslezského vojvodství

Českolipsko a Jizerské hory | Zimní sporty