Úvod > Aktuality > Užijte si pivní lázeň v Karlových Varech
Užijte si pivní lázeň v Karlových Varech
">
Zážitky

Užijte si pivní lázeň v Karlových Varech

  • Vydáno5. listopadu 2011
V Karlových Varech bude léčit kromě vřídelní vody i pivo. V léta nevyužívaných hospodských sklepeních v lázeňském centru na Staré louce poblíž hotelu Švejk totiž vznikly pivní lázně. Tato procedura je přitom oblíbená už od středověku, především pro své omlazující účinky.
Lidé si mohou v kádích z dubového dřeva užít koupel, k jejíž přípravě se používá žatecký chmel, kvasnice a extrakty z rašeliny. Jde o ingredience, z nichž se pivo vaří, namíchané v určitém poměru. Pivo tu je samozřejmě také k dispozici, ovšem výhradně k pití. Po koupeli následuje relaxace na lůžku z pšeničné slámy. Kvasnice obsahují vitamín B, mají blahodárný vliv na pokožku a dobře se doplňují s regeneračním účinkem chmele.

Kapacita pivních lázní je 20 až 30 lidí denně. Pivní koupel si mohli lidé v Karlových Varech už dříve užít v Alžbětiných lázních, ale speciální pivní lázně tady mají až teď. Karlovarské pivní lázně ale nejsou na západě Čech jediné. Od roku 2006 fungují pivní lázně v Chodové Plané, která leží na pomezí Plzeňského a Karlovarského kraje.
 
Pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Karlovy Vary

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Karlovy Vary

První Pivní Lázně Karlovy Vary jsou originální lázeňskou procedurou, která má pozitivní účinky na celý lidský organismus – prokazatelně zlepšuje obranyschopnost, příznivě působí na cévní soustavu, přispívá k uvolnění svalů a harmonizuje tělesné funkce.