!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Šumavský Ski&Bike Špičák bude v letním provozu ještě poslední čtyři dny
Šumavský Ski&Bike Špičák bude v letním provozu ještě poslední čtyři dny
"> "> "> "> ">
Letní sporty

Šumavský Ski&Bike Špičák bude v letním provozu ještě poslední čtyři dny

Vydáno 23. října 2020
Dobrý zpráva pro všechny bikery! Šumavský Ski&Bike Špičák má bude v letním provozu ještě čtyři dny: během následujícího víkendu, na státní svátek 28. 10. a v sobotu 31. 10. 2020. Přijďte si užít poslední downhillovou jízdu!
bikepark ŠpičákMezi bikery, kteří to nemají daleko na Šumavu, je velmi oblíbený Bikepark Špičák, kde si mohou vyzkoušet své dovednosti při jízdě v terénu. Středisko nyní ještě veřejnosti nabízí poslední čtyři dny, kdy bude v provozu v končící letní sezoně. I nadále totiž může fungovat i přes zpřísněná vládní opatření. Samozřejmě se na Špičáku dodržují hygienická pravidla, to znamená hlavně nošení roušek na lanovce, desinfekce rukou a udržování rozestupů.

Nastávající víkend 24. – 25. 10., ve středu 28.10. (státní svátek) a v sobotu 31.10. pojede lanovka na vrchol Špičáku. Otevřený bude bikepark, rozhledna a výdejové okénko v kiosku pod ní. Personál areálu bude na nejvíce exponovaných místech dbát na dodržování kapacity i rozestupů. Každopádně rozloha železnorudského střediska je tak obrovská, že umožnuje individuální pohyb v přírodě na čerstvém vzduchu, aniž by se lidé blíže potkávali na více než na 10 metrech.

bikepark špičákNávštěvníci už tady ale nemohou v uvedených dnech počítat se službami servisu, půjčovny kol a logicky jako jinde ani restaurací. Všechny tyto služby byly v souladu s aktuálními nařízeními uzavřeny. I přesto si však lze užít poslední sjezdy. Bikepark sestává z několika tras s různou obtížností.  Přepravu na vrchol zajišťuje sedačková lanovka, která přepraví vás i vaše kolo. Dolů už sjíždíte na svém kole. Připomínáme, že jízda v bikeparku je dovolena pouze s přilbou.
Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Šumava nabízí stovky kilometrů tras pro horská kola. Bikepark Ski&bike Špičák - Železná Ruda se nachází v pohoří Šumavy ve Sport areálu Špičák, který je vzdálen 5 km od Rudy směrem na Nýrsko. Užít si můžete také společnou jízdenku s přeshraničním bikeparkem Geisskopf.