Úvod > Aktuality > Singltrek pod Smrkem otevírá nový úsek
SinglTrek-ilustr foto 4.JPG
"> SinglTrek-ilustr foto 4.JPG
Letní sporty

Singltrek pod Smrkem otevírá nový úsek

  • Vydáno24. června 2011
Veřejností oblíbené síti rekreačních stezek pro cyklisty, v blízkosti Nového Města pod Smrkem a Lázní Libverda v Libereckém kraji, nazývané Singltrek pod Smrkem přibudou od soboty 25. června nové kilometry trasy, které singltrek propojí s novým nástupním místem. To se nalézá u přírodního koupaliště přímo v Novém Městě pod Smrkem. Slavnostní otevření nové části singltreku se u přírodního koupaliště uskuteční již tuto sobotu 25. června 2011 mezi 9. a 10. hodinou.
Singltrek je společným projektem Lesů ČR, Svazku obcí Smrk a České mountainbikové asociace (ČeMBA). Otevřením nového nástupního místa Singltrek pod Smrkem přestává být pouhým okruhem a stává se plnohodnotnou sítí singltrekových stezek.

Singltrek pod Smrkem průběžně nabízí nejen větší počet kilometrů stezek, ale i stezky rozdílné náročnosti. Díky tomu začíná být přístupný pro celou řadu cyklistů – třeba pro začátečníky a rodiny s dětmi či handicapované, pro které byla jízda v terénu doposud těžko přístupná, nebo pro cyklisty, kteří jízdu v terénu hravě zvládají.

V současnosti se rozběhla již druhá etapa výstavby singltreku a to v rámci česko-polské přeshraniční spolupráce, kdy dojde k rozšíření délky stezek o dalších 22 kilometrů na české straně a o 18 kilometrů na polské straně hranice. Projekt výstavby dalších tras singltreku získal podporu i EU. 

První okruh z plánované rozsáhlé sítě unikátních stezek, navržených světově uznávaným projektantem Daffydem Davisem, byl dokončen již na podzim 2009. Výstavbu tohoto okruhu za 4,3 miliónů korun financoval státní podnik Lesy ČR v rámci Programu 2000, který je určen k naplňování veřejných zájmů v lesích. Jde o první cyklistickou stezku tohoto typu v ČR i kontinentální Evropě. Singltrek jsou unikátní přírodě blízké stezky, projektované a budované dle speciální metodiky, zaručující maximální návštěvnický zážitek z jízdy na kole v terénu, respektující přírodní prostředí a potřeby lesního hospodaření.

S novými 6 kilometry se dostaneme až na území Polska, singltrek se tak stává mezinárodním.

 

Singltrek pod Smrkem – první síť singltrekových stezek v ČR

Singltrek pod Smrkem – první síť singltrekových stezek v ČR

Singltrek pod Smrkem je první síť singltrekových stezek v ČR navržená pro maximální prožitek z jízdy na kole a s respektem k přírodě. Singltrek respektuje lesní prostředí a dělá vše pro to, aby si široká škála návštěvníků užila jízdu v přírodě.

Další aktuality