Úvod > Aktuality > S Igráčky proti koronaviru – legendární panáčci dostali roušku
S Igráčky proti koronaviru – legendární panáčci dostali roušku
"> "> ">
Zážitky

S Igráčky proti koronaviru – legendární panáčci dostali roušku

  • Vydáno30. března 2020
Společnost Efko-karton v Novém Veselí na Žďársku, výrobce legendárních panáčků Igráček, přišel se spontánním nápadem, jak vyjádřit solidaritu k lidem v první linii, kteří bojují proti koronaviru. Igráčci záchranáři dostali roušku a část z prodejní ceny hračky půjde na prostředky proti nákaze.
igráček s rouškouVýrobce Igráčků začal s kompletací limitované série oblíbených plastových figurek, které budou nyní opatřeny ochrannými rouškami. Ty získaly postavičky doktora, doktorky, zdravotníka, zdravotnice, lékárníka, policisty a policistky, hasiče a členů rodiny (holka, kluk, táta, máma). Podle majitele firmy šlo o zcela spontánní nápad, ke kterému firmu inspirovala vlna solidarity, která se zvedla a projekt byl hotový během jednoho týdne. Ovšem, vše neprobíhalo tak hladce, jak by se mohlo na první pohled zdát.
 
Podnik musel vyřešit jednu zásadní věc, a to výchovné působení hračky – totiž je pravidlem, že rouška se má nosit přes nos i ústa, což současný model figurky s plastickým nosíkem nesplňoval. Ukázalo se, že rouška by přes něj nešla natisknout. Majitel firmy proto přistoupil ke starším formám figurky, které ještě nos neměly. Forma původního typu Igráčkova obličeje z nejstaršího období se našla a pak již nic nestálo nápadu v cestě.

igráčekNakonec se podařilo ze staré formy nalisovat na 20 tisíc hlaviček a roušky dostalo 12 druhů figurek. Igráčci budou k dostání v obchodech, které mohou mít otevřeno a v e-shopech. Cena jednoho balení bude 79 korun, na prostředky proti nákaze půjde 15 korun z této částky. Vybranou částku a její využití bude podnik průběžně zveřejňovat. Obnos pak Efko-karton věnuje na nákup prostředků umožňujících ochranu zdravotníků a záchranářů v kraji Vysočina proti koronaviru.
Igráček – oblíbená figurka mnoha generací

Igráček – oblíbená figurka mnoha generací

Igráček je plastová 7,5 cm vysoká hračka, která představuje různé profese – číšníka, hasiče, policistu, zdravotní sestru, ale i členy rodiny – mámu, tátu, babičku, kluka, slečnu a nově i fandu a darebáka. V současné době je na trhu k dostání 19 různých profesí a 9 členů rodiny. Prvním hotovým prototypem hračky Igráček byl zedník s příslušenstvím, který spatřil světlo světa v roce 1976. Název podniku, a tím pádem i oblíbené figurky, byl odvozen od ruského slova hra „igra“.