Úvod > Aktuality > Rozhledna Štěpánka v Příchovicích slaví 127. narozeniny

Rozhledna Štěpánka v Příchovicích slaví 127. narozeniny

Vydáno 16. srpna 2019 Příroda
Rozhledna Štěpánka letos slaví 127 let, a i když na svá léta vůbec nevypadá, zaslouží si pořádnou oslavu! Každoroční Štěpánův jarmark, který se koná při příležitosti narozenin rozhledny, proběhne v sobotu 17. srpna 2019 od 10 hodin. Štěpánka patří také bezesporu k nejkrásnějším rozhlednám v Jizerských horách, ne-li v celých Čechách.

Rozhledna ŠtěpánkaV sobotu 17. srpna 2019 oslaví rozhledna Štěpánka v Jizerských horách již 127. narozeniny. Po celý den se můžete těšit na jarmark řemeslných regionálních výrobků, ukázky řemesel, tvořivé dílny, přednášky o historii této krásné rozhledny a k poslechu i tanci bude znít hudba. V poledne vám Jilemnický spolek paní a dívek předvede dobovou módní přehlídku, děti potěší loutkové divadlo a malí i velcí se určitě rádi zaposlouchají do písní o Jizerských horách. Od 16 do 19 hodin zahraje Starý kmen, který je zaměřen na blues. Celý den vám také zpříjemní svou hudbou kapela pana Jandury.

Nádherná kamenná a cihlová rozhledna Štěpánka z roku 1892 se nachází na vrchu Hvězda ve Vilémovské vrchovině Krkonošských rozsoch, na pomezí Jizerek a Krkonoš. Byla postavena na základech původní stavby knížete Kamila Rohana z roku 1847. Od roku 1847 nese název Štěpánova výšina podle arcivévody Štěpána. Rozhledna je vysoká 20 m, z jejího vrchu je kruhový výhled na české i polské Jizerské hory a Krkonoše.

Rozhledna Štěpánka – nejstarší rozhledna Jizerských hor

Rozhledna Štěpánka – nejstarší rozhledna Jizerských hor

Novogotická Štěpánka je nejstarší rozhlednou Jizerských hor stojící na vrcholu Hvězda. Její stavba byla zahájena knížetem Camillem Rohanem roku 1847. V tomtéž roce probíhala dole v údolích stavba císařské Krkonošské silnice, jejímž patronem byl arcivévoda Stephan - Štěpán, který na vrch vystoupil.

Horská chata U Čápa v Příchovicích

Horská chata U Čápa v Příchovicích

Příchovice patří mezi menší, ale útulné středisko turistiky a zimního lyžování na pomezí mezi Jizerskými horami a Krkonošemi, vzdálené 6 km od Harrachova. Prožijte dovolenou v klidném prostředí autentické jizerské chalupy, která nabízí veškerý komfort a možnosti relaxace.

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Další aktuality

24.11.
2019
Rašeliniště Jizery bude prohlášeno bezzásahovým územím

Rašeliniště Jizery bude prohlášeno bezzásahovým územím

Českolipsko a Jizerské hory | Příroda
5.11.
2019
Martin na bílém koni povede ve Frýdlantu průvod světel

Martin na bílém koni povede ve Frýdlantu průvod světel

Českolipsko a Jizerské hory | Příroda