Úvod > Aktuality > Rozhledna Štěpánka v Příchovicích slaví 130. narozeniny!
Rozhledna Štěpánka v Příchovicích slaví 130. narozeniny!
"> "> "> "> "> ">
Příroda

Rozhledna Štěpánka v Příchovicích slaví 130. narozeniny!

  • Vydáno19. srpna 2022
Rozhledna Štěpánka letos slaví 130 let, a i když na svá léta vůbec nevypadá, zaslouží si pořádnou oslavu! Každoroční Štěpánův jarmark, který se koná při příležitosti narozenin rozhledny, proběhne v sobotu 20. srpna 2022 od 10 hodin. Štěpánka patří také bezesporu k nejkrásnějším rozhlednám v Jizerských horách, ne-li v celých Čechách.

štěpánkaV sobotu 20. srpna 2022 oslaví rozhledna Štěpánka v Jizerských horách již 130. narozeniny. Po celý den se můžete těšit na jarmark řemeslných regionálních výrobků, ukázky řemesel, tvořivé dílny, přednášky o historii této krásné rozhledny. K poslechu zahrají a představí se od 13:00 hodin Waldovy Matušky, od 15 hodin Sebranka a celý den zpříjemní kapela pana Jandury.

Samozřejmě nebudou chybět jarmareční stánky s rozličným zbožím, ukázky dřevosochání, rytířské souboje, tvořivé dílny a jízdy na koni pro děti. A možná přijedou i duch Muhu a víla Izerína, dobří duchové Jizerských hor.

Nádherná kamenná a cihlová rozhledna Štěpánka z roku 1892 se nachází na vrchu Hvězda ve Vilémovské vrchovině Krkonošských rozsoch, na pomezí Jizerek a Krkonoš. Byla postavena na základech původní stavby knížete Kamila Rohana z roku 1847. Od roku 1847 nese název Štěpánova výšina podle arcivévody Štěpána. Rozhledna je vysoká 20 m, z jejího vrchu je kruhový výhled na české i polské Jizerské hory a Krkonoše.

Penzion a restaurace U Čápa

Penzion a restaurace U Čápa

Příchovice patří mezi menší, ale útulné středisko turistiky a zimního lyžování na pomezí mezi Jizerskými horami a Krkonošemi, vzdálené 6 km od Harrachova. Prožijte dovolenou v klidném prostředí autentické jizerské chalupy, která nabízí veškerý komfort a možnosti relaxace.

Rozhledna Štěpánka – nejstarší rozhledna Jizerských hor

Rozhledna Štěpánka – nejstarší rozhledna Jizerských hor

Novogotická Štěpánka je nejstarší rozhlednou Jizerských hor stojící na vrcholu Hvězda. Její stavba byla zahájena knížetem Camillem Rohanem roku 1847. V tomtéž roce probíhala dole v údolích stavba císařské Krkonošské silnice, jejímž patronem byl arcivévoda Stephan – Štěpán, který na vrch vystoupil.

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Další aktuality