Úvod > Aktuality > Pašeráci a lyžníci v Rokytnici nad Jizerou vás zavedou do časů minulých
Pašeráci a lyžníci v Rokytnici nad Jizerou vás zavedou do časů minulých
"> "> "> "> "> Skiareál Horní Domky - lyžování pro celou rodinu
Zážitky

Pašeráci a lyžníci v Rokytnici nad Jizerou vás zavedou do časů minulých

  • Vydáno12. února 2020
Rozhraní Jizerek a Krkonoš se o víkendu vrátí v čase, na začátek minulého století. Rokytnici nad Jizerou ovládnou už v pátek a sobotu 14. – 15. února 2020 pašeráci, kteří sem přinesou mimo originální zábavy na sněhu i zabíjačkové pochoutky. Návštěvníky tu čeká nevšední podívaná v rámci tradiční akce s názvem Pašeráckej vejkend. Na svazích se budou prohánět lyžníci v dobových kostýmech a maskách. Akce započne již v pátek jarmarkem na rokytnickém Dolním náměstí. Následovat bude večerní program v areálu Studenov, kde jsou připraveny hry a soutěže, sjezd pašeráků z vrcholu Studenova a ohňová show.

Do Krkonoš za pašeráky a lyžníky

PašerákLíbí se vám film Krakonoš a lyžníci a dobrodružné příběhy krkonošských pašeráků? Pak byste měli přijet do Rokytnice nad Jizerou, kde se chystá každoroční Pašeráckej vejkend. Na Dolním náměstí zavoní pravá  Krkonošská zabíjačka, nechybí program doprovázený ukázkou tradičních řemesel a prodej řemeslných výrobků.

Program Pašeráckého vejkendu s lety získal ustálenou podobu, k níž patří stylové dobové oblečení většiny návštěvníků. V pátek 14. února dopoledne vypukne na Dolním náměstí pašeráckej jarmark se zabijačkou, muzikou a pohádkami. Odpoledne do města přijde Krakonoš, přivítá se s pašeráky a pašeračkami a odvede je v průvodu ke skiareálu Studenov. Tady se lyžníci rozcvičí a od 17 hodin pak přijde řada na nejatraktivnější část programu: výjezd na kopec, ohňová show, sjezd pašeráků s hořícími loučemi, skoky z můstku, ohňostroj a volná zábava na sněhu.

pašeráci rokytniceO sobotní program Pašeráckého vejkendu se stará Skiareál Horní Domky, kde proběhne tradiční putování po boudách a soutěže pro děti. Od 9:30 do 16:00 hodin bude ve skiareálu Koupaliště (nad Studenovem) probíhat výuka jízdy na starých ski. Skiareál Sudenov nabídne ve 14:00 dětský karneval – vítány jsou kostýmy pašeráků nebo dobové oblečení a v 15:00 pak vypukne společný sjezd v kostýmech o pašeráckou medaili. Takže sáňky, vlčky, rejdovačky a historické rohačky sebou!
 

Lyžování ve Skiareálu Rokytnice

ski rokytniceLyžařská střediska Horní Domky a Studenov jsou v provozu denně od 8:00 do 16:00 hodin. Z náměstí do skiareálu Horní Domky vozí lyžaře bezplatný skibus, který jezdí ve čtvrthodinových intervalech.

Opět jezdí lanová dráha na Lysou horu A5, dále funguje lanová dráha Horní Domky A1 a vlek Zalomený A3, Kaprun A7 a A6 – sjezdovka modrá Turistická a Slalomák. Skipas si lze zakoupit přímo na stránkách Skiareálu Rokytnice (dočasně je omezený prodej vícedenních skipasů).
Skiareál Rokytnice nad Jizerou – Lyžování pro celou rodinu

Skiareál Rokytnice nad Jizerou – Lyžování pro celou rodinu

Skiareál Horní Domky, který se rozkládá v Horní Rokytnici n. J. na jižních svazích Lysé hory, nabízí 2 lanovky, 6 vleků a 14,5 km sjezdovek všech obtížností (modrá, červená, černá). Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se rovná k nejlepším lyžařským střediskům v ČR.

Skiareál Studenov v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Studenov v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620 – 933 m n. m. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky svým mírným a širokým svahům především u rodin s dětmi a u začínajících snowboardistů. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl