Úvod > Aktuality > Průvodci Ostravského informačního servisu si pro letošní rok připravili řadu novinek
Pruvodci Ostravského informacního servisu si pro letošní rok pripravili radu novinek
"> Pruvodci Ostravského informacního servisu si pro letošní rok pripravili radu novinek "> Pruvodci se budou obmenovat a tak bude i každá prohlídka trochu jiná "> Kdy a kde budete moci prozkoumat neznámá místa se dozvíte na webových stránkách Ostravainfo
Zážitky

Průvodci Ostravského informačního servisu si pro letošní rok připravili řadu novinek

  • Vydáno20. února 2015
Ostravský informační servis má již sedm poboček, ta která sídlí na Vyhlídkové věži Nové radnice, je však výjimečná tím, že organizuje také průvodcovský služby. Každý rok připraví desítky akcí, jejichž cílem je obeznámit turisty i místní, že Ostravu plnou kontrastů rozhodně stojí za to lépe poznat. Pro letoší rok bylo vybráno hned čtveřice nových míst.
Prohlídky OstravyTémata komentovaných prohlídek se Ostravský informační servis snaží každý rok obměňovat. Letos jsou pro zájemce připravené čtyři zcela nové prohlídky, a to Obchodní domy, Ostravské hrady, Po městských hradbách a Tajemství ostravských soch. Na Vyhlídkové věži pak k tradičním vánočním nebo novoročním tvůrčím dílnám přibydou nově Velikonoce a podzimní prázdniny.

Mimo tyto prohlídky se mohou zájemci o poznání místní historie těšit také na pravidelné procházky Moravskou Ostravou, které budou probíhat každou sobotu v 15 hodin, a to od 7. března do 31. října. Trasa povede od Nové radnice, kolem Husova sadu, Katedrály Božského Spasitele, Masarykova náměstí k Divadlu Antonína Dvořáka.

Halda EmaPrůvodci se budou obměňovat a tak bude i každá prohlídka trochu jiná, protože každý z nich se zaměřuje na různé památky a různé historické události. Na Facebooku k této příležitosti OIS založil "událost", kde bude pravidelně zveřejňovat fotografie z prohlídek, informovat o průvodcích i o tom na co se kterou prohlídku mohou návštěvníci zrovna těšit.

Za největší úspěch ovšem místní průvodci považují prohlídku Slezské Ostravy, která se uskuteční v neděli 22. března. Během prohlídky totiž bude možné navštívit také významnou vilu JUDr. Eduarda Lisky, architektonický skvost a národní kulturní památku, která byla veřejnosti zpřístupněna naposledy v roce 2010.

Kdy a kde budete moci prozkoumat neznámá místa v našich dějinách, architektonické památky i další zajímavosti z historie Ostravy se dozvíte na webových stránkách Ostravainfo, nebo se můžete informovat na pobočkách Ostravského informačního servisu.
Nová radnice Ostrava – vyhlídka z radniční věže v Ostravě

Nová radnice Ostrava – vyhlídka z radniční věže v Ostravě

Nejvyšší radniční vyhlídkovou věž (85,6m) najdete v Ostravě. Vyhlídková terasa se nachází ve výšce 73 m a je z ní krásný rozhled na Ostravu (město v zeleni), panorama Beskyd, Poodří a příhraničí část Polska. Při dobré viditelnosti je možné zhlédnout také Praděd v Jeseníkách.

Ostravské procházky – pěší trasy Ostravou

Ostravské procházky – pěší trasy Ostravou

Stezky, které jsou značeny klasickými KČT směrovkami, vás provedou přírodou a turistickými zajímavostmi města Ostravy. Nabízí se tak možnost aktivního vyžití pěší turistikou v ostravské městské přírodě, a to jak v letním tak i v zimním období.

Další aktuality

27.9.
2022
Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Moravskoslezský kraj | Životní styl
18.9.
2022
10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

Moravskoslezský kraj | Příroda
17.9.
2022
V ostravské zoo uvidíte mláďata vzácných jelenů barasinga

V ostravské zoo uvidíte mláďata vzácných jelenů barasinga

Moravskoslezský kraj | Příroda
16.9.
2022
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Moravskoslezský kraj | Letní sporty