Úvod > Aktuality > Průvodci Ostravského informačního servisu si pro letošní rok připravili řadu novinek
Pruvodci Ostravského informacního servisu si pro letošní rok pripravili radu novinek
Zážitky

Průvodci Ostravského informačního servisu si pro letošní rok připravili řadu novinek

  • Vydáno20. února 2015
Ostravský informační servis má již sedm poboček, ta která sídlí na Vyhlídkové věži Nové radnice, je však výjimečná tím, že organizuje také průvodcovský služby. Každý rok připraví desítky akcí, jejichž cílem je obeznámit turisty i místní, že Ostravu plnou kontrastů rozhodně stojí za to lépe poznat. Pro letoší rok bylo vybráno hned čtveřice nových míst.
Prohlídky OstravyTémata komentovaných prohlídek se Ostravský informační servis snaží každý rok obměňovat. Letos jsou pro zájemce připravené čtyři zcela nové prohlídky, a to Obchodní domy, Ostravské hrady, Po městských hradbách a Tajemství ostravských soch. Na Vyhlídkové věži pak k tradičním vánočním nebo novoročním tvůrčím dílnám přibydou nově Velikonoce a podzimní prázdniny.

Mimo tyto prohlídky se mohou zájemci o poznání místní historie těšit také na pravidelné procházky Moravskou Ostravou, které budou probíhat každou sobotu v 15 hodin, a to od 7. března do 31. října. Trasa povede od Nové radnice, kolem Husova sadu, Katedrály Božského Spasitele, Masarykova náměstí k Divadlu Antonína Dvořáka.

Halda EmaPrůvodci se budou obměňovat a tak bude i každá prohlídka trochu jiná, protože každý z nich se zaměřuje na různé památky a různé historické události. Na Facebooku k této příležitosti OIS založil "událost", kde bude pravidelně zveřejňovat fotografie z prohlídek, informovat o průvodcích i o tom na co se kterou prohlídku mohou návštěvníci zrovna těšit.

Za největší úspěch ovšem místní průvodci považují prohlídku Slezské Ostravy, která se uskuteční v neděli 22. března. Během prohlídky totiž bude možné navštívit také významnou vilu JUDr. Eduarda Lisky, architektonický skvost a národní kulturní památku, která byla veřejnosti zpřístupněna naposledy v roce 2010.

Kdy a kde budete moci prozkoumat neznámá místa v našich dějinách, architektonické památky i další zajímavosti z historie Ostravy se dozvíte na webových stránkách Ostravainfo, nebo se můžete informovat na pobočkách Ostravského informačního servisu.
Nová radnice Ostrava – vyhlídka z radniční věže v Ostravě

Nová radnice Ostrava – vyhlídka z radniční věže v Ostravě

Nejvyšší radniční vyhlídkovou věž (85,6m) najdete v Ostravě. Vyhlídková terasa se nachází ve výšce 73 m a je z ní krásný rozhled na Ostravu (město v zeleni), panorama Beskyd, Poodří a příhraničí část Polska. Při dobré viditelnosti je možné zhlédnout také Praděd v Jeseníkách.

Ostravské procházky – pěší trasy Ostravou

Ostravské procházky – pěší trasy Ostravou

Stezky, které jsou značeny klasickými KČT směrovkami, vás provedou přírodou a turistickými zajímavostmi města Ostravy. Nabízí se tak možnost aktivního vyžití pěší turistikou v ostravské městské přírodě, a to jak v letním tak i v zimním období.

Další aktuality

Pevné nervy, jistá ruka aneb tipy na místa, kde si zahrajete minigolf

Minigolf je nenáročným sportem pro všechny bez rozdílu věku a zkušeností. Spíše než svaly a fyzická kondice jsou potřeba pevné nervy a jistá ruka. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy, kam můžete vyrazit s rodinou či přáteli a užijte si zábavné chvilky.
Moravskoslezský kraj | Životní styl

Přijďte se v dubnu podívat do skleníků v zoo Ostrava

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava není k vidění jen pestrá kolekce zvířat z různých koutů světa, ale také velmi pestrá kolekce rostlin. Kromě planě rostoucích je to celá řada tropických a subtropických druhů. Největší koncentrace exotiky se nachází v pěstebních sklenících, které se po zimní přestávce opět otevírají návštěvníkům, a to již od dubna 2024! Botanické zázemí ostravské zoologické zahrady bude otevřeno až do konce října, a to každý víkend vždy v 11:00 a ve 14:00 hodin.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Oslavte o víkendu Den ptactva v Zoo Ostrava

Pozvánka platí pro všechny Kosy, Pěnkavy, Hýly, Dudky, Ptáčky – v sobotu 6. dubna se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční oslavy svátku všech opeřenců. Tento den budou mít nositelé ptačích příjmení zvýhodněné vstupné do zoo a pro všechny návštěvníky bude připraven doprovodný ptačí program. Program bude připraven nejen pro milovníky ptactva, ale také rostlin – tento den budou zahájeny komentované prohlídky pěstebních skleníků.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Legiovlak vyjel do nové sezony, začíná ve Středočeském kraji

Nádraží Městec Králové je první zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Široké veřejnosti je Legiovlak přístupný zdarma, ve všední dny od 8:00 do 18:00 hodin a o víkendu od 9:00 do 19:00 hodin. Legiovlak si klade za cíl oživit povědomí o čs. legiích, jejich zásluhách na vzniku Československa a posilovat národní hrdost.
Moravskoslezský kraj | Zážitky

50 tipů, kam na výlet v okolí Ostravy

Nevíte, co s načatým dnem? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které budou tentokrát lákat na výlet turisty z Ostravy a okolí. Snad nikde nenajdete tolik pozoruhodných technických památek jako v Ostravě – rozhlédněte se po nich třeba z haldy Ema nebo z vyhlídkové věže Nové radnice! Vedle dolu Michal a Hornického muzea v areálu Landek parku si zaslouží pozornost bývalý průmyslový areál dolních Vítkovic. Kdo má raději procházky v přírodě ocení tipy na rozhledny, naučné stezky, přírodní zajímavosti a další místa.
Moravskoslezský kraj | Letní sporty

Nenechte si ujít Velikonoce na raduňském zámku

Tradiční akce s jarně a velikonočně vyzdobenými interiéry, to jsou Velikonoce na raduňském zámku. Přiblíží zvyky posledních majitelů Blüchery z Wahlstattu a představí nejen místní, ale také zahraniční zvyky, především anglické a německé, které Blücherové přenášeli na Raduň.
Moravskoslezský kraj | Památky

Frekventovaná bohumínská cyklostezka se na celý letošní rok uzavře

Jedna z nejoblíbenějších cyklotras v Bohumíně, kterou během sezóny využívají tisíce lidí z celého regionu, se po Velikonocích na celý letošní rok uzavře. Stojí za tím výstavba ochranných protipovodňových zdí u dálnice D1, které buduje Ředitelství silnic a dálnic ČR. Trasa, která je z hlediska turistiky ve městě zásadní, je jedinou přístupovou cestou pro stavební techniku. Město Bohumín se snaží najít alternativní trať alespoň pro cyklisty. Bruslařům bohužel nemá jak zajistit náhradní řešení. Kola by mohla projet přímo po břehu řeky Odry. V jednání je také provoz po cyklostezce alespoň o víkendech, kdy se na navýšení protizáplavových zdí nebude pracovat a technika bude stát.
Moravskoslezský kraj | Letní sporty

10 tipů, kam na výlet na zajímavou rozhlednu ještě před hlavní turistickou sezónou

Češi prostě výhledy z rozhleden milují. Od roku 1800 bylo na území České republiky postaveno více než 500 vyhlídkových staveb a pořád přibývají další. Stavitelé novodobých rozhleden se snaží zaujmout zvláštními tvary i originálními názvy rozhleden. Než se opět otevřou sezónní vyhlídky, doporučíme vám výlet k zajímavým rozhlednám, které jsou přístupné po celý rok. K nejoriginálnějším i nejmladším patří spirálovitá rozhledna v Kobylí, Salaš ve tvaru dvou sedmiček, Doubravka v Praze, Růženka na Pastevním vrchu anebo třeba Dalimilova rozhledna.
Moravskoslezský kraj | Příroda