Úvod > Aktuality > Prohlédněte si filmové zbraně v Prašné bráně
Prohlédněte si filmové zbraně v Prašné bráně
">
Kultura

Prohlédněte si filmové zbraně v Prašné bráně

  • Vydáno29. října 2011
V Prašné bráně se otevřela stálá výstava historických zbraní, které si zahrály ve filmu. Prohlédnete si zde meč z muzikálu Dracula, který byl vyroben pro Daniela Hůlku, zbroj Černého pronce z filmu Příběh rytíře nebo válečný roh z filmu Letopisy Narnie.
Expozice zahrnuje kolem 200 předmětů a bude pro veřejnost zpřístupněna po dobu tří let. Výstavní projekt je rozdělený do tří oddílů – v prvním patře věže se nachází zbraně úderné a krátké ruční zbraně jako sekery, palcáty, řemdichy nebo kladiva.

Nechybí zde ani malá a velká barokní děla. Druhé patro je věnováno filmovým zbraním, které si zahrály ve snímcích Blade II (2001), Doom 3 (2005), Hellboy (2003), Van Helsing (2003), Johanka z Arku (1999) nebo Letopisy Narnie. Poslední patro nabízí přehlídku zbroje, brnění a štítů. Nachází se zde například helmy od gotiky až po renesanci.

Prašná brána v Praze

Prašná brána v Praze

Prašná brána je jednou z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Právě zde začínala pražská královská cesta a sem vedla významná silnice z Kutné Hory, kde se těžilo stříbro do královské pokladny.