Úvod > Aktuality > Přijďte se pokochat pohledem na Ostravu z nejvyšší radniční věže v České republice

Přijďte se pokochat pohledem na Ostravu z nejvyšší radniční věže v České republice

Vydáno 23. října 2019 Památky
Podzimní dny si můžete se svými ratolestmi zpestřit návštěvou Vyhlídkové věže Nové radnice, z níž uvidíte celé město jako na dlani! Děti určitě zabaví tvoření zvířátek z přírodních materiálů. Otevřeno zde bude i na státní svátek 28. října 2019.
OstravaMoravskoslezská metropole má největší radniční komplex. Věž Nové radnice byla dostavěna roku 1930 a patří k dominantám Ostravy. Z výšky 73 metrů se naskytne krásný výhled na město nyní v barvách podzimu. Na vyhlídkovou terasu se svezete pohodlně výtahem.

Ze shora uvidíte Dolní oblast Vítkovice v kontextu s celým městem, ostatními důlními díly, vaše oči neminou známou haldu Ema, tvořenou miliony tun vytěžené hlušiny z okolních dolů. Za dobrého počasí zahlédnete panorama Beskyd a Jeseníků, kostely a katedrálu, stadion Bazaly a také kus Polska.

KaštánciVěž Nové radnice bude otevřená i o víkendu 26. až 28. října od 9.00 do 19.00 hodin. Ve dnech 29. - 30. října 2019 bude na věži probíhat Podzimní tvůrčí dílna. Můžete sem přijít s dětmi a vyrobit si podzimní a halloweenské dekorace. Akce probíhá od 10:00 do 16:00 hodin v 6. patře Nové radnice, v turistickém informačním centru. Dílnička na věži je zdarma, platí se pouze vstup na věž. Vstupné na vyhlídkovou věž je pro dospělé 60 Kč, studenti a senioři zaplatí 40 Kč.
Nová radnice Ostrava - vyhlídka z radniční věže v Ostravě

Nová radnice Ostrava - vyhlídka z radniční věže v Ostravě

Nejvyšší radniční vyhlídkovou věž (85,6m) najdete v Ostravě. Vyhlídková terasa se nachází ve výšce 73 m a je z ní krásný rozhled na Ostravu (město v zeleni), panorama Beskyd, Poodří a příhraničí část Polska. Při dobré viditelnosti je možné zhlédnout také Praděd v Jeseníkách.

Další aktuality

22.5.
2020
V Gutech se začne s výstavbou repliky dřevěného kostela

V Gutech se začne s výstavbou repliky dřevěného kostela

Severní Morava a Slezsko | Památky
15.4.
2020
15 tipů na dřevěné kostelíky

15 tipů na dřevěné kostelíky

Severní Morava a Slezsko | Památky