Úvod > Aktuality > Přijďte prožít Velikonoce do Edenu na Vysočině
Životní styl

Přijďte prožít Velikonoce do Edenu na Vysočině

  • Vydáno15. dubna 2022
Přijďte navštívit centrum Eden o Velikonocích. Od pátku 15. 4. do pondělí 18. 4. 2022 je pro vás nachystaný program v duchu jarních svátků. Připraveno je setkání se zvířátky, koňská show nebo tradiční průvod v krojích po Horácké vesnici. Nebude chybět ani zdobení kraslic, jízda v bryčce a spousta her a aktivit pro děti.
VelikonoceVelikonoce na Edenu se budou konat od pátku 15.4. do neděle 18.4. 2022 a i v letošním roce je pro vás připraven bohatý velikonoční program. Přístupný bude celý areál centra v době od 9:30 do 18:00 hodin. Navštívit můžete všechny stálé expozice Centra Eden a užijete si i další zábavu.

Připravena je koňská show, tradiční průvod v krojích po Horácké vesnici, show pro děti Wikiho svět, kapela Dobrá pára, svezení na koních a v bryčce, zvířátka (oslíci, kuřátka a mnoho dalších), nová výstava historických sedel a mnoho další zábavy pro celou rodinu! Jako vždy samozřejmě nebude chybět ani lahodné menu z místní restaurace, grilování, pivo Mittrowsky v pivnici, domácí buchty a čerstvá káva na Mlýně.
 

Zvířátka a další zábava v Horácké vesnici

FarmaDěti se povozí na koni, vyřádí se na skákacím hradu a zahrají si originální rytířské hry. Vyzkouší si malování vajíček a nechají si namalovat něco pěkného na obličej.

Otevřeny budou skanzenové chaloupky, u kterých bydlí domácí zvířátka, i všechny expozice včetně nové výstavy Historických sedel ("Sedlovna aneb Od gotiky až po současnost"), vylepšené kovárny se stolárnou a rozšířené dětské herny v Příběhu půdy. Nebudou chybět ukázky přírodního zdobení kraslic na Statku. Přijedou také stánkaři se svým velikonočním zbožím.
 

Turistické centrum EDEN – místo, které vás vtáhne do minulosti

Centrum EdenCentrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem je statek, kde se setkává minulost s budoucností. Zdejší interaktivní expozice vyprávějí návštěvníkům o životě na panském dvoře i na vsi. Mezi expozicemi je replika horácké vesnice z konce 19. století i moderní ekopavilon připomínající pyramidu. Jeho část, zahloubená v zemi vedle statku, představuje technologie šetřící energii v domech. K vidění je v praxi i 14 způsobů vytápění.

Stará řemesla si lze vyzkoušet ve staveních sousední vsi. Na pečení chleba je připravena pec ve mlýně, v další chalupě zase stojí tkalcovský stav. Ve statku jsou kromě pivovaru i moštárnabylinková lékárna i dílny truhláře a kováře. V přízemí panského dvora je expozice věnovaná obdělávání půdy. V patře zase expozice, která vás vtáhne do panského bydlení.
Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Z dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo nové ekologické centrum, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Jen v Edenu zažijete poutavou cestu časem na lince minulost – přítomnost – budoucnost. Vše si přitom můžete osahat a vyzkoušet.

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko je krajinou protkanou nespočetným množstvím potoků, říček a řek, střežených tajemnými zříceninami, rozhlednami nebo kostely. Disponuje výbornými podmínkami pro letní i zimní aktivity jako jsou turistika, cykloturistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování.

Další aktuality

V Bystřici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor

V Bystřici nad Pernštejnem se o víkendu 23. a 24. září uskuteční již tradiční podzimní akce Slavnosti brambor a dalších podzimních plodin. V sobotu i neděli se mohou návštěvníci těšit na bramborové speciality, oživené expozice, přehlídku plemen koní anebo divadelní prohlídky a aktivity pro děti.
Kraj Vysočina | Životní styl

Temné příběhy zazděných dam, jeptišek i vozky

Veveří, Lipnice, Svojanov nebo Sovinec: to všechno jsou hrady, kde se zazdívalo zaživa. A zdaleka ne všechny příběhy dívek, dam a rytířů, přivázaných nebo přikovaných ve výklencích, před nimiž se zvolna zvedá zeď a nakonec zmizí i poslední paprsek denního světla, patří mezi pověsti a povídačky.
Kraj Vysočina | Památky

Historické slavnosti Zachariáše z Hradce oživí Telč

Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna proběhnou od pátku 18. do soboty 19. srpna 2023 v Telči. Tradiční kulturně společenská akce města s lidově historickou tematikou nabídne šermířské, hudební, taneční a divadelní produkce doplněné dobovými atrakcemi a dobovým jarmarkem. Užijte si dny plné zábavy i poučení pro malé i velké, dny historie a romantiky, dobrého jídla, prostě zážitky ve starých dobrých časech.
Kraj Vysočina | Kultura

Výlety pro samotáře: objevte pozapomenutá místa Vysočiny

O krásách toulání Vysočinou zpívá skupina Plavci ve známé písni. I my vás zveme do tohoto kraje plného hlubokých lesů, krásných rybníků, památných stromů, zurčících řek a říček, ale také starobylých hradů a zámků. Zavedeme vás na místa, kam příliš turistů nezavítá a kde si budete moci vychutnat kouzlo divotvorné přírody.
Kraj Vysočina | Příroda

Třebíč slaví 20 let v UNESCO a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápí

Středověké městečko, dobová tržnice, vojenské ležení, historický průvod, hudba i tanec… To je pouze ochutnávka toho, co zažijete ve dnech 18. až 20. srpna 2023 na Středověkých slavnostech v Třebíči. Oslava 20. výročí zápisu Baziliky sv. Prokopa, židovské čtvrti a židovského hřbitova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO nabídne zajímavý a bohatý program.
Kraj Vysočina | Památky

Centrum Eden zve o víkendu na Slavnosti sklizně

Centrum Eden na Vysočině připravuje na víkend 19. a 20. srpna 2023 tradiční dožínkovou oslavu Slavnosti sklizně. Akce je vyhlášena v širokém okolí svým bohatým programem – jako vždy se chystá krojovaný průvod horáckou vesnicí, poděkování panu Statkáři za sklizení úrody, ukázky folkloru či dobré jídlo a pití. Nejen děti potěší zvířátka, k vidění bude například přehlídka plemen koní.
Kraj Vysočina | Památky

Selfie místa Třebíčska: Objevte nejkrásnější místa moravské Vysočiny!

Turistická destinace Třebíčsko připravila pro milovníky focení tucet nejkrásnějších míst moravské části Českomoravské vrchoviny v Třebíči a okolí. Jedná se o turistickou oblast s velkým počtem menších obcí rozmístěných mezi rybníky, potoky, louky, lesy a remízky. Zdejší malebná krajina ukrývá řadu úžasných zajímavostí. Tady si to zamilujete kdykoliv v roce!
Kraj Vysočina | Zážitky

Jemnice se opět vrátí do středověku, doby chrabrých rytířů, bojujících za spravedlnost, lásku, čest a slávu

Jemnická bitva, v roce 2023 už třináctá v pořadí, nabídne 12. srpna program pro celou rodinu. V odpoledním programu budou k vidění šermířská, divadelní, taneční, kejklířská, hudební a ohnivá vystoupení skupin a umělců z různých koutů republiky, historické tržiště a další aktivity pro děti i dospělé. Vrcholem programu bude XIII. Jemnická bitva. Tím ale program zdaleka nekončí...
Kraj Vysočina | Zážitky