Úvod > Aktuality > Přijďte prožít Velikonoce do Edenu na Vysočině

Přijďte prožít Velikonoce do Edenu na Vysočině

Vydáno 16. dubna 2019 Životní styl
Přijďte navštívit centrum o Velikonocích. Od pátku 19. 4. do neděle 21. 4. je pro vás připravený program v duchu jarních svátků. Připraveny jsou tradiční řemesla na Panském dvoře nebo setkání se zvířátky v Horácké vesnici. Nebude chybět ani barvení vajíček, vinutí skleněných perel, dobový kolotoč se střelnicí či opékání jablek nad ohněm.
VelikonoceVelikonoce na Edenu se budou konat od pátku 19.4. do neděle 21.4. 2019 a i v letošním roce je pro vás připraven bohatý velikonoční program. Přístupný bude celý areál centra v době od 9:30 do 18:00 hodin. Navštívit můžete všechny stálé expozice Centra Eden a užijete si i další zábavu.

Na Panském dvoře uvidíte při práci kováře v kovárně a řezbáře ve stolárně. Prohlédnete si také výstavu kraslic obsahující přes 1 500 kusů různě zdobených vajec. Na nádvoří uvidíte také obří vejce. Zajímavá bude také ukázka dobového oblečení na zámečku a možnost vyzkoušení a zapůjčení empírového oblečení. Nebudou chybět dětské dílničky (výroba jarní dekorace) a pletení pomlázek. Kdo má šikovné ruce, může se zúčastnit workshopu pro dospělé "zdobení vajec přírodním způsobem". Další atrakce, které potěší děti je Seva koutek, skákací hrad, bazének s balónky a malování na obličej.

Velikonoční menu ochutnáte v degustační místnosti, kterou bude tvořit stan na nádvoří. Kdo bude chtít může se zúčastnit komentované prohlídky minipivovaru. Sládek minipivovaru centra připraví pro tuto příležitost várku Kopřivového piva (12 %).
 

Zvířátka a další zábava v Horácké vesnici

FarmaV Horácké vesnici bude pro děti dostupná jízda na oslíkovi Toníkovi, jízda na koních a v sobotu vám Valda team předvede výcvik a triky s koněm. Milovníky zvířátek určitě potěší mláďátka z Edenu - ukázka nových přírůstků na Edenu. Zároveň se budou líhnout na statku letošní nová kuřátka

Malí i velcí se mohou dále těšit na řezbářskou show pana Pecháčka s motorovou pilou, ukázku zdobení vajíček slámovou technikou s paní Marcelou Hrabovskou na statku a dílničku pro starší děti - vinutí skleněných perel. Veselou zábavou bude dobový kolotoč se střelnicí a opékání jablek nad ohněm.
 

Turistické centrum EDEN – místo, které vás vtáhne do minulosti

Centrum EdenCentrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem je statek, kde se setkává minulost s budoucností. Zdejší interaktivní expozice vyprávějí návštěvníkům o životě na panském dvoře i na vsi. Mezi expozicemi je replika horácké vesnice z konce 19. století i moderní ekopavilon připomínající pyramidu. Jeho část, zahloubená v zemi vedle statku, představuje technologie šetřící energii v domech. K vidění je v praxi i 14 způsobů vytápění.

Stará řemesla si lze vyzkoušet ve staveních sousední vsi. Na pečení chleba je připravena pec ve mlýně, v další chalupě zase stojí tkalcovský stav. Ve statku jsou kromě pivovaru i moštárnabylinková lékárna i dílny truhláře a kováře. V přízemí panského dvora je expozice věnovaná obdělávání půdy. V patře zase expozice, která vás vtáhne do panského bydlení.
Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Z dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo nové ekologické centrum, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Jen v Edenu zažijete poutavou cestu časem na lince minulost – přítomnost - budoucnost. Vše si přitom můžete osahat a vyzkoušet.

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko je krajinou protkanou nespočetným množstvím potoků, říček a řek, střežených tajemnými zříceninami, rozhlednami nebo kostely. Disponuje výbornými podmínkami pro letní i zimní aktivity jako jsou turistika, cykloturistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování.

Další aktuality

28.6.
2019
Fantastickou dovolenou zažijete v Chotěboři

Fantastickou dovolenou zažijete v Chotěboři

Vysočina | Životní styl
28.5.
2019
Veteráni mají v neděli sraz v Třešti

Veteráni mají v neděli sraz v Třešti

Vysočina | Životní styl
16.5.
2019
Zámek v Náměšti bude hostit Svatební veletrh

Zámek v Náměšti bude hostit Svatební veletrh

Vysočina | Životní styl