Úvod > Aktuality > Přijďte prožít Velikonoce do Edenu na Vysočině
Přijďte prožít Velikonoce do Edenu na Vysočině
"> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Přijďte prožít Velikonoce do Edenu na Vysočině

  • Vydáno15. dubna 2022
Přijďte navštívit centrum Eden o Velikonocích. Od pátku 15. 4. do pondělí 18. 4. 2022 je pro vás nachystaný program v duchu jarních svátků. Připraveno je setkání se zvířátky, koňská show nebo tradiční průvod v krojích po Horácké vesnici. Nebude chybět ani zdobení kraslic, jízda v bryčce a spousta her a aktivit pro děti.
VelikonoceVelikonoce na Edenu se budou konat od pátku 15.4. do neděle 18.4. 2022 a i v letošním roce je pro vás připraven bohatý velikonoční program. Přístupný bude celý areál centra v době od 9:30 do 18:00 hodin. Navštívit můžete všechny stálé expozice Centra Eden a užijete si i další zábavu.

Připravena je koňská show, tradiční průvod v krojích po Horácké vesnici, show pro děti Wikiho svět, kapela Dobrá pára, svezení na koních a v bryčce, zvířátka (oslíci, kuřátka a mnoho dalších), nová výstava historických sedel a mnoho další zábavy pro celou rodinu! Jako vždy samozřejmě nebude chybět ani lahodné menu z místní restaurace, grilování, pivo Mittrowsky v pivnici, domácí buchty a čerstvá káva na Mlýně.
 

Zvířátka a další zábava v Horácké vesnici

FarmaDěti se povozí na koni, vyřádí se na skákacím hradu a zahrají si originální rytířské hry. Vyzkouší si malování vajíček a nechají si namalovat něco pěkného na obličej.

Otevřeny budou skanzenové chaloupky, u kterých bydlí domácí zvířátka, i všechny expozice včetně nové výstavy Historických sedel ("Sedlovna aneb Od gotiky až po současnost"), vylepšené kovárny se stolárnou a rozšířené dětské herny v Příběhu půdy. Nebudou chybět ukázky přírodního zdobení kraslic na Statku. Přijedou také stánkaři se svým velikonočním zbožím.
 

Turistické centrum EDEN – místo, které vás vtáhne do minulosti

Centrum EdenCentrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem je statek, kde se setkává minulost s budoucností. Zdejší interaktivní expozice vyprávějí návštěvníkům o životě na panském dvoře i na vsi. Mezi expozicemi je replika horácké vesnice z konce 19. století i moderní ekopavilon připomínající pyramidu. Jeho část, zahloubená v zemi vedle statku, představuje technologie šetřící energii v domech. K vidění je v praxi i 14 způsobů vytápění.

Stará řemesla si lze vyzkoušet ve staveních sousední vsi. Na pečení chleba je připravena pec ve mlýně, v další chalupě zase stojí tkalcovský stav. Ve statku jsou kromě pivovaru i moštárnabylinková lékárna i dílny truhláře a kováře. V přízemí panského dvora je expozice věnovaná obdělávání půdy. V patře zase expozice, která vás vtáhne do panského bydlení.
Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Z dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo nové ekologické centrum, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Jen v Edenu zažijete poutavou cestu časem na lince minulost – přítomnost – budoucnost. Vše si přitom můžete osahat a vyzkoušet.

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko je krajinou protkanou nespočetným množstvím potoků, říček a řek, střežených tajemnými zříceninami, rozhlednami nebo kostely. Disponuje výbornými podmínkami pro letní i zimní aktivity jako jsou turistika, cykloturistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování.