Úvod > Aktuality > Pražské metro zdobí graffiti
Pražské metro zdobí graffiti
">

Pražské metro zdobí graffiti

  • Vydáno17. října 2012
Soupravy linek A a B pražského metra se od úterý 16. října proměnily v galerii mladého umění. Ve vagonech na místech, kde jsou cestující zvyklí vídat orientační mapy, totiž naleznou osobité mapy Prahy v podání mladých talentů, jejichž kořeny tkví v graffiti, street artu a komixu. Díky nim si tedy Pražané až do 15. listopadu budou moci zpestřit cestu do práce, do školy nebo na první rande trochou umění s nekonvenčním pohledem na českou metropoli.
Organizátoři akce oslovili skupinu mladých umělců, spolupracujících s časopisem RedWay, se zadáním notoricky známého formátu orientační mapky metra. Úkolem pak bylo vytvořit její nový design, reflektující osobní a osobitý pohled na Prahu mladých umělců. Nevšední díla budou v pražském metru k vidění až do 15. listopadu. Proto se do té doby v metru vyplatí pořádně se rozhlédnout.

Pokud se vám graffiti zalíbí, nevynechejte také výstavu věnující se tomuto žánru s názvem Městem posedlí. Výstava v Městské knihovně na Mariánském náměstí představuje nejen českou writerskou špičku, zástupce silných evropských scén jako jsou Německo, Francie, Nizozemsko Španělsko nebo Polsko, ale i americké legendy. K vidění zde bude až do 13. ledna 2013.