Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít Prague Patchwork Meeting
Kultura

Nenechte si ujít Prague Patchwork Meeting

  • Vydáno5. dubna 2019
Ve dnech 5. až 7. dubna 2019 probíhá v Praze 13. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum. Na ploše téměř šesti tisíc metrů čtverečních ve čtyřech halách se představí téměř 400 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Vystaveno bude téměř 30 kolekcí autorských quiltů z celého světa, od tradičních a moderních technik ke galerijní tapisérii v podobě art quiltů.

patchwork meetingMezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Téměř 30 kolekcí z celého světa přestaví návštěvníkům současnou špičku tvorby předních autorů a skupin v celé pestré škále současného quiltingu: od tradičních a moderních technik ke galerijní tapisérii v podobě art quiltů (moderní tapisérie).

O bchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil, sortiment pletacích přízí a autorské oděvy.
 

Do Prahy se sjedou přední autoři a autorky uměleckého quiltu

patchwork KoreaZ významných evropských autorek se v Praze poprvé představí Willyne Hammerstein, Holanďanka proslavená precizními vzory Millefiori, její La Passacaglia inspirovala mnoho quiltařek. Nabídneme i její exkluzivní celodenní workshop v neděli 7.4. Ze stejné země přijede i paní Will Fritsma se svými obrazy žen a dokonalou šicí technikou. Německo letos zastupují dvě autorky, Christine Bünning vystaví kolekci quiltů s hudebními motivy včetně vložek do houslových pouzder. Naproti tomu paní Birgit Schüller přiveze své dokonale proquiltované práce různých stylů. Ani letos nebude chybět sashiko technika, paní Susan Briscoe z Velké Británie představí YUZA Sashiko Guild z Japonska. Po delší době se do Prahy vrací Elisabeth Nacenta de la Croix, švýcarská umělkyně tvořící vodní krajiny shibori technikou.

Hostem ročníku 2019 je Švédsko, po Dánsku teprve druhé setkání se severským quiltem, kurátorkou průřezové kolekce jsou paní Monica Daniellson Bichsel a Anita Fors. Galerie SAQA s kolekcí Wide Horizons VI přichází s výběrem Evropy a Izraele.

patchwork prahaSoutěžní témata Drážďanský talíř, Písmo v quiltu i artové téma Juta nabídnou návštěvníkům další 3 obsáhlé expozice, které doplňuje již tradičně i Český quilt a výběr mezinárodních quiltů jednotlivých autorů. Dalším klubovým souborem bude Pradědeček automobil – první republika, již třetí kolekce kurátorky Marcely Listíkové. Nové soubory připravují i skupiny Art Quilt Harbour a TTT. Vlastní galerii nabídnou i české autorky, např. Irena Zemanová cyklus V kruzích, Jana Štěrbová novou kolekci Rez inspirovanou rezavými artefakty na věži Usain Bolt Tower v Dolních Vítkovicích a nové valašské quilty představí manželé Skočkovi. Pro milovníky tradičního patchworku chystáme i nové téma: Hvězda české klasiky, tou první bude paní Danuše Březinová.
 

Patch Kids a workshopy

patchwork prahaPo loňské premiérové české účasti se letos ještě dále rozšíří celoevropský projekt Patch Kids, současný počet zapojených zemí a stav přihlášek vede organizátory dokonce k pokusu o rekord zapsaný v Guinessově knize, na PPM budou všechny tyto dětské quilty v premiéře vystaveny.

Od pátku do neděle nabídne festiavl workshopy vedené předními zahraničními lektory, i letos doplněné o českou autorku: paní Jaroslava Grycová předvede jak tvoří své úžasné krajiny.

Vstupenky na výstavu budou k dispozici na místě, a to buď jednodenní za 190 korun, nebo třídenní permanentka za 370 Kč. V pátek je otevřeno od 12:00 do 19:00, v sobotu od 9:30 do 18:00 a v neděli od 9:30 do 16:30 hodin.

Další aktuality

Prožijte romantický i originální Valentýn v Praze

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness

Nechte se svést kouzlem valentýnské noci v pražské Botanické zahradě

Pozvěte svou drahou polovičku na romantické rande do tropického pralesa a prožijte nezapomenutelný valentýnský večer. Dozvíte se zajímavosti z milostného života rostlin, vychutnáte si sklenku vína z vinice sv. Kláry a dáma obdrží růži. Na tuto akci, která se koná v úterý 14. února, platí zvláštní vstupné a místa je nutné rezervovat předem.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním.
Praha | Zážitky

Praha jako na dlani aneb poznejte hlavní město z věží a rozhleden

Praha získala za dobu své dlouhé existence řadu přízvisek a jedním z nich je oblíbené úsloví "Praha stověžatá". A skutečně, podíváte-li se na město z některého vyhlídkového bodu, uvidíte velké množství nejrůznějších věží a věžiček zdobící sakrální stavby i významné veřejné budovy. V panoramatu města nechybí ani historické vodárenské věže či zvonice. Většinou nárožní věže jsou součástí některých paláců a měšťanských domů, především na Starém a Novém Městě, Malé Straně a Hradčanech. Ale i moderní doba přispěla mnohými stavbami do pražské "stověžatosti", i když je pražských věží ve skutečnosti několik tisíc. Ty nejzajímavější vám pomůže objevit portál Kudy z nudy.
Praha | Památky