Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít Prague Patchwork Meeting

Nenechte si ujít Prague Patchwork Meeting

Vydáno 5. dubna 2019 Kultura
Ve dnech 5. až 7. dubna 2019 probíhá v Praze 13. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum. Na ploše téměř šesti tisíc metrů čtverečních ve čtyřech halách se představí téměř 400 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Vystaveno bude téměř 30 kolekcí autorských quiltů z celého světa, od tradičních a moderních technik ke galerijní tapisérii v podobě art quiltů.

patchwork meetingMezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Téměř 30 kolekcí z celého světa přestaví návštěvníkům současnou špičku tvorby předních autorů a skupin v celé pestré škále současného quiltingu: od tradičních a moderních technik ke galerijní tapisérii v podobě art quiltů (moderní tapisérie).

O bchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil, sortiment pletacích přízí a autorské oděvy.
 

Do Prahy se sjedou přední autoři a autorky uměleckého quiltu

patchwork KoreaZ významných evropských autorek se v Praze poprvé představí Willyne Hammerstein, Holanďanka proslavená precizními vzory Millefiori, její La Passacaglia inspirovala mnoho quiltařek. Nabídneme i její exkluzivní celodenní workshop v neděli 7.4. Ze stejné země přijede i paní Will Fritsma se svými obrazy žen a dokonalou šicí technikou. Německo letos zastupují dvě autorky, Christine Bünning vystaví kolekci quiltů s hudebními motivy včetně vložek do houslových pouzder. Naproti tomu paní Birgit Schüller přiveze své dokonale proquiltované práce různých stylů. Ani letos nebude chybět sashiko technika, paní Susan Briscoe z Velké Británie představí YUZA Sashiko Guild z Japonska. Po delší době se do Prahy vrací Elisabeth Nacenta de la Croix, švýcarská umělkyně tvořící vodní krajiny shibori technikou.

Hostem ročníku 2019 je Švédsko, po Dánsku teprve druhé setkání se severským quiltem, kurátorkou průřezové kolekce jsou paní Monica Daniellson Bichsel a Anita Fors. Galerie SAQA s kolekcí Wide Horizons VI přichází s výběrem Evropy a Izraele.

patchwork prahaSoutěžní témata Drážďanský talíř, Písmo v quiltu i artové téma Juta nabídnou návštěvníkům další 3 obsáhlé expozice, které doplňuje již tradičně i Český quilt a výběr mezinárodních quiltů jednotlivých autorů. Dalším klubovým souborem bude Pradědeček automobil – první republika, již třetí kolekce kurátorky Marcely Listíkové. Nové soubory připravují i skupiny Art Quilt Harbour a TTT. Vlastní galerii nabídnou i české autorky, např. Irena Zemanová cyklus V kruzích, Jana Štěrbová novou kolekci Rez inspirovanou rezavými artefakty na věži Usain Bolt Tower v Dolních Vítkovicích a nové valašské quilty představí manželé Skočkovi. Pro milovníky tradičního patchworku chystáme i nové téma: Hvězda české klasiky, tou první bude paní Danuše Březinová.
 

Patch Kids a workshopy

patchwork prahaPo loňské premiérové české účasti se letos ještě dále rozšíří celoevropský projekt Patch Kids, současný počet zapojených zemí a stav přihlášek vede organizátory dokonce k pokusu o rekord zapsaný v Guinessově knize, na PPM budou všechny tyto dětské quilty v premiéře vystaveny.

Od pátku do neděle nabídne festiavl workshopy vedené předními zahraničními lektory, i letos doplněné o českou autorku: paní Jaroslava Grycová předvede jak tvoří své úžasné krajiny.

Vstupenky na výstavu budou k dispozici na místě, a to buď jednodenní za 190 korun, nebo třídenní permanentka za 370 Kč. V pátek je otevřeno od 12:00 do 19:00, v sobotu od 9:30 do 18:00 a v neděli od 9:30 do 16:30 hodin.