Úvod > Aktuality > Pojďte do cirkusu
Pojďte do cirkusu
">

Pojďte do cirkusu

  • Vydáno2. února 2012
Praha bude hostit jeden z nejlepších cirkusových festivalů světa. Ve dnech 15. až 19. února 2012 se v Praze 10 na pláni Hagibor uskuteční třetí ročník festivalu Cirkus Cirkus Festival 2012. Divákům se představí postupně třináct soutěžících ze všech světových koutů. Jejich umění bude posuzovat odborná a VIP porota. Jako minulý rok se bude VIP porota skládat z mnoho velmi známých osobností a umělců.
Ve VIP porotě zasedne jako ve všech ročnících tohoto festivalu skvělý herec, mim a valašský král Bolek Polívka. Účast v porotě přislíbila také herečka Anna Polívková, herci Karel Roden nebo Pavel Liška. Dále budou hodnotit cirkusové umění také herci, jakými jsou například Vladimír Kratina, Martin Zounar, Jan Přeučil či herečka Miluše Bittnerová a také zpěváci Iva Frühlingová, Bohuš Matuš a Markéta Konvičková. Kromě VIP poroty budou soutěžící sledovat a hodnotit zkušení cirkusoví a varietní agenti a také programový ředitelé z největšího cirkusového festivalu v Monte Carlu, z pařížského Moulin Rouge nebo také ředitelé největších cirkusů z Německa, Rakouska, Norska a Dánska .

Pro české návštěvníky se chystají opravdové skvosty a čísla, která převyšují o několik tříd všechny dosud prezentované cirkusové akce, které se kdy v České republice konaly. Diváci se mohou těšit na cirkusové umění artistů z celého světa. O jednu z cen na tomto festivalu bude usilovat celkem třináct umělců.