Úvod > Aktuality > Podívejte se o víkendu jak se staví metro
Výstava predstaví zajímavé momenty z každodenního života stavbaru
"> Výstava predstaví zajímavé momenty z každodenního života stavbaru "> Pražské metro porádá o víkendu mimorádné akce "> Velkoplošné fotografie z výstavby prodloužení trasy metra
Památky

Podívejte se o víkendu jak se staví metro

  • Vydáno15. ledna 2013
Nově budované stanice Veleslavín a Petřiny a jednokolejné traťové tunely metra trasy V.A budou v sobotu 19. ledna od 9 do 16 hodin přístupné veřejnosti.
Prohlídková trasa začne na přístupové rampě do stanice Veleslavín (tramvaje l. č. 20 a 26 – zastávka Nádraží Veleslavín) a skončí na zařízení staveniště na Vypichu (tramvaje l. č. 22 a 25 – zastávka Vypich).
 
Délka trasy je 3000 metrů. Doporučujeme pevnou obuv. Trasa není vhodná pro vozíčkáře. Místo vstupu do podzemí bude označeno červeným nafukovacím obloukem s nápisem METROSTAV.
 
Velkoplošné fotografie z výstavby prodloužení trasy metra V.A si můžete  prohlédnout od počátku ledna až do konce března Pražané i návštěvníci našeho hlavního města. Trojice fotografů Josef Husák, Jiří Junek a Jan Tatár zachytila zajímavé momenty z každodenního života stavbařů na této důležité dopravní stavbě. Celkem 26 téměř třímetrových obrazů bude vystaveno na čtyřech místech přímo v ulicích Prahy – na Evropské třídě, Vypichu, Petřinách a na Veleslavíně.