Úvod > Aktuality > Staňte se husitou ve velkofilmu Jan Žižka!
Staňte se husitou ve velkofilmu Jan Žižka!
">
Kultura

Staňte se husitou ve velkofilmu Jan Žižka!

  • Vydáno10. srpna 2016
Režisér, producent, scénárista a v neposlední řadě český olympionik Petr Jákl, začal připravovat nejdražší snímek v historii české kinematografie – velkofilm Jan Žižka. Po hororu Ghoul a thrilleru Kajínek Petr Jákl pracuje na filmu, jehož rozpočet bude ve stovkách miliónů korun, a bude se natáčet počátkem roku 2017 v České republice s mezinárodním hvězdným obsazením.
PalcátFilm o Janu Žižkovi, který je jedním ze sedmi nikdy neporažených vojevůdců všech dob, je zajímavý pro celý svět, a má tak možnost oslovit masy i propagovat krásy naší země a historie. To by mělo přilákat takzvané filmové turisty, ale i ty běžné, kteří ve filmu uvidí hrady a přírodu, za kterou stojí vycestovat.

Na filmu se podílí světově známá americká filmová agentura William Morris Endeavor, která zastupuje největší hollywoodské trháky stříbrného plátna (např. Vlk z Wallstreet, Hanební pancharti, Kill Bill, Batman a mnoho dalších). Tato agentura zastupuje také světoznámé režiséry, jako jsou Quentin Tarantino, Ridley Scott, Steven Spielberg, a nyní i Petra Jákla.
 
Petr Jákl pro svůj film momentálně také hledá stovky dospělých bojovníků a bojovnic, ale i dětských bojovníků s prakem – práčat. Na léto tak ve spolupráci s agenturou Genesy a za podpory České Unie Bojových Umění, naplánoval několik míst, kde se nábory konají:
 
  • 12 – 13. 8. 2016 Brno v rámci akce Den Brna, oslava obrany města Brna před švédskými vojsky za Třicetileté války
  • 20. – 21. 8. 2016 hrad Sovinec – mezi Ostravou a Olomoucí v rámci akce Přízrak z temné věže, obléhání hradu s gotickou bitvou
  • 16. – 18. 9. 2016 Tábor v rámci Táborských setkání – největšího husitského festivalu