Úvod > Aktuality > Pražské obří akvárium Mořský svět lze navštívit i v noci
Pražské obří akvárium Mořský svět lze navštívit i v noci
"> "> "> ">
Příroda

Pražské obří akvárium Mořský svět lze navštívit i v noci

  • Vydáno21. ledna 2020
V současné době má největší nádrž Mořského světa, kterou obývají žraloci, objem 100 000 litrů mořské vody. Kromě jiného uvidíte dorostence žraloka krátkoocasého, trnuchu indonéskou a jako lahůdku nově několik vajíček žralůčka skvrnitého – do pár týdnů uvidíte, jak se jim povede. Mořský svět pravidelně každý poslední pátek v měsíci nabízí návštěvníkům noční prohlídky spojené s odborným výkladem obohaceným o zajímavosti z nočního života živočichů.
Stálá expozice mořských a sladkovodních ryb, korálů a dalších živočichů na pražském Výstavišti nabízí návštěvníkům největší mořské akvárium v České republice. Nádrž o obsahu 100 tisíc litrů mořské vody, jejíž prosklená plocha tvoří celkem 8 metrů.

Mezi chlouby Mořského světa patří černocípí a bílocípí žraloci, barracudy, murény a perutýni, ale také mořští ježci, býložravé i masožravé hvězdice, krevety, humři, krabi, sasanky, houby a zástupci měkkých i tvrdých korálů. Součástí expozice je 25 m dlouhá podmořská jeskyně plná pestrobarevných korálů a korálových ryb, která se dá projít suchou nohou. Památkou na návštěvu Mořského světa může být zajímavý suvenýr, například koupelové solné mýdlo z Himaláje, solná lampa, koupelová sůl nebo žraločí zub.

mořský svět prahaNoční prohlídka je spojená s odborným výkladem obohaceným o zajímavosti z nočního života živočichů. Přijďte prosím včas – na noční prohlídku akvárium otevírá v 18:45 a v 19:05 je vstup do Mořského světa již uzavřen. Na noční prohlídku můžete přijít 31. ledna, 28. února, 27. března, 24. dubna, 29. května, 26. června, 31. července,  28. srpna, 25. září, 30. října a 27. listopadu 2020.
Noční prohlídka v Mořském světě

28.1.
30.12.
Noční prohlídka v Mořském světě

Mořský svět je ideální místo pro prožití rodinného výletu. A to nejen ve dne, ale také večer! Každý poslední pátek v měsíci se zde koná noční prohlídka!

Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má expozice statut zoologické zahrady.