Úvod > Aktuality > Jizerská 50 se pojede už za pár týdnů. Páteční starty se posunou
Tradicní Jizerská 50 probehne již tento víkend!
"> Tradicní Jizerská 50 probehne již tento víkend! "> V Cesku není slavnejšího zimního závodu "> Jizerská 50 je lyžarský bežecký závod, který je soucástí závodu svetové ligy dálkových behu Wordloppet "> V rámci trídenního programu od 9. do 11. ledna 2015 se beží individuální závody na 25, 30 nebo 50 kilometru
Zimní sporty

Jizerská 50 se pojede už za pár týdnů. Páteční starty se posunou

  • Vydáno16. ledna 2019
Jizerská 50 se uskuteční už za pár týdnů, letos od 8. do 10. února 2019. Úvodní den programu ČEZ Jizerské 50 se v Bedřichově dočká menší změny v časovém harmonogramu. Kompletní páteční program včetně registrací odstartuje o hodinu dříve, než bylo původně naplánováno.
Jizerská 50V Česku není slavnějšího zimního závodu. Jizerská 50 je synonymem pro běžecké lyžování. Je výzvou a zároveň silným zážitkem. Na začátku tradice trvající přes 45 let stáli severočeští horolezci, dnes jsou to tisícovky nadšených běžkařů, kteří si užívají jedinečnou atmosféru v srdci Jizerských hor.

V rámci třídenního programu od 8. do 10. února 2019 se běží individuální závody na 25, 30 nebo 50 kilometrů. Součástí programu je i závod štafetových týmů, závody pro děti a také slavnostní zahájení s kláním historických lyžníků.
 

Letošní změny v pátečních časech

Jizerská 50Změna se nejvíce dotkne dětských závodů (začátek 9:00) a účastníků Bedřichovské 30 (12:00). Závodníci však nemusejí mít strach – také registrace začnou o hodinu dříve a na všechno tak bude dostatek času. A účastníci 30km trati budou mít díky změně delší dobu světlo při dojezdu závodu.

Dříve začne i sprint (16:30) a slavnostní zahájení včetně historických lyžníků (18:00). Novinkou pro fanoušky běžeckého lyžování bude, že finále sprintu odvysílá v přímém přenosu Česká televize.

Hlavní závod Jizerská 50 se pojede v neděli 10. února od 9 hodin.
Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.

Jizerské hory na běžkách – po stopách Jizerské 50

Jizerské hory na běžkách – po stopách Jizerské 50

Zkrácenou verzi slavného závodu zvládnou i rekreační běžkaři. Projedete se krásnou přírodou Jizerských hor a prověříte svou fyzickou kondici. Cestou projedete okolo Šámalovy chaty, Knajpy, Smědavy nebo vyhlídky Krásná Máří.

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Lyžařský závod Jizerská 50

10.2.
12.2.
Lyžařský závod Jizerská 50

Jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí v České republice čeká už 56. ročník. ČEZ Datum konání bylo opět stanoveno na druhý víkend v únoru, akce se bude konat konkrétně 10.-12. 2. 2023.

Další aktuality