Úvod > Aktuality > Nový hradní okruh v Horšovském Týně
Nový hradní okruh v Horšovském Týně
">
Příroda

Nový hradní okruh v Horšovském Týně

  • Vydáno3. dubna 2011
Návštěvníky na zámku Horšovský Týn čekají v sezoně 2011 větší expozice. Expozice v komnatách se rozšíří až o 30 procent, unikátem jsou nově zpřístupněné komornické pokoje. Původně renesanční místnosti zázemí hradu byly významně přebudovány během 19. století. Zhruba do této doby je situována i expozice. Kromě příslušného mobiliáře návštěvníci spatří také uniformy zámeckých lokajů, uniformy úředníků starého Rakousko-Uherska i každodenní potřeby služebnictva – holící potřeby, cestovní boty, mističku na pilulky a čajovou konvici.
Naučná stezka Královská rokle v Horšovském Týně

Naučná stezka Královská rokle v Horšovském Týně

Naučná stezka Lesů ČR „Královská rokle“ představuje asi 3 km dlouhý procházkový okruh zámeckým parkem přes známou Královskou rokli. Stezka začíná a končí u letohrádku v parku a spojuje město Horšovský Týn s místními lesy.

Hrad a zámek Horšovský Týn –  patří k nejkrásnějším v České republice

Hrad a zámek Horšovský Týn – patří k nejkrásnějším v České republice

K nejvíce zpřístupněným objektům v České republice patří národní kulturní památka Státní hrad a zámek Horšovský Týn. Můžete si prohlédnout např. hradní část s unikátní raně gotickou kaplí, zbrojnicí a zařízeným renesančním bydlením, nebo unikátní obrazovou galerii českých panovníků.

Po stopách Jiráskovy Lucerny

Po stopách Jiráskovy Lucerny

Naučná stezka prochází krásnou krajinou u Horšovského Týna. Její tvůrci předkládají "důkazy" o tom, že do míst, kudy stezka prochází, umístil A. Jirásek děj své Lucerny.