Úvod > Aktuality > Novinky z lyžařských středisek Jizerských hor
Novinky z lyžařských středisek Jizerských hor
">
Zážitky

Novinky z lyžařských středisek Jizerských hor

  • Vydáno22. listopadu 2011
Také v Jizerských horách se už všichni jistě těší na zimu. Už máte sjezdovky i běžky připraveny na sníh? Přinášíme pár tipů, co je nového na sjezdovkách v Jizerských horách.
Perlou Jizerských hor a Ještědsko – Kozákovského hřbetu je pro každého lyžaře i snowboardistu vrchol Ještěd s výhledem na Liberec a široké okolí. Skiareál Ještěd je jedním z nejdostupnějších středisek u nás, protože na jejím úpatí vede dálnice z Prahy. V letošní sezoně bude ve středisku zavedena služba Skiline, která lyžařům umožní zjistit na základě sériového čísla jízdenky, kolik nalyžovali kilometrů, jaké bylo převýšení a kolikrát jeli jakou lanovkou. Zároveň bude rozšiřován i snowpark novými skoky a překážkami. Společný produkt s Centrem Babylon, který se nazývá „Z lyží do aquaparku“. Za velice zvýhodněnou cenu si koupíte denní jízdenku, díky níž získáte nejen celodenní návštěvu skiareálu, ale i možnost navštívit aquapark v Centru Babylon. Návštěvní hodiny skiareálu jsou od 8:30 – 16:00 a aquaparku od 10:00 – 22:00.

Skiarena Jizerky, do níž se řadí střediska Bedřichov, Tanvaldský Špičák a Severák, se již také chystají na zimu. Na Tanvaldském Špičáku se již rozběhla sněžná děla, lyžařská sezona se pomalu blíží. Na Severáku můžete své ratolesti přihlásit do lyžařské školy. Víkendová lyžařská a snowboardová školka je určena dětem ve věku 4 -7 let a zahrnuje uzavřený cyklus šesti lekcí. Lekce se konají vždy v neděli v lyžařském areálu Severák. Děti jsou rozděleny do družstev podle věku a výkonnosti.
Skiaréna Jizerky znamená propojení ski areálů Tanvaldský Špičák a Severák jednotným odbavovacím systémem /společným skipasem/ a skibusem, který mezi ski areály a Bobovou dráhou Janov bude jezdit od zimní sezóny 2011/2012. Součástí je také ski areál na Bedřichově. Ten ale nevyužívá stejný odbavovací systém a proto v něm není možné lyžovat na skipasy z ostatních ski areálů. Ski areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov nabízí celkem 17km sjezdovek, 22 lyžařských vleků, 1 lanovou dráhu a 2 pohyblivé koberce.
Lyžařský areál Severák v Hraběticích

Lyžařský areál Severák v Hraběticích

Lyžařský areál Severák je nejchladnějším místem v Jizerských horách. Sjezdové tratě jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší návštěvníky také areál významně rozšířil své služby.

Skiareál Bedřichov

Skiareál Bedřichov

Skiareál Bedřichov disponuje 8 vleky. Lyžovat můžete na 9 sjezdovkách s lehkou a střední obtížností. Noční lyžování si vyzkoušíte na sjezdovce Malinovka. A pokud chcete prozkoumat okolí, stačí přezout lyže a vyrazit na běžkařské tratě Jizerské magistrály.

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – to pravé místo pro aktivní trávení volného času jak v zimě tak v létě. Skareál je vhodný pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 540 až 1012 metrů nad mořem.

Další aktuality