ÚvodAktualityNejvětší falešnou "muzejní" sbírku umění si prohlédnete v Ostravě!
Nejvetší falešnou
Kultura

Největší falešnou "muzejní" sbírku umění si prohlédnete v Ostravě!

  • 1. června 2014
Národní divadlo moravskoslezské se již tradičně připojuje k Ostravské muzejní noci – tentokrát doslovně. Na návštěvníky čeká otevření obou divadelních galerií a největší falešná "muzejní" sbírka umění v Ostravě.

Umělecké sbírky mistrů klempířů, tesařů či malířů, středověká brnění, vyřezávané truhlice, kopí, malby italských mistrů. Že tyto exponáty lze dneska najít pouze v muzeu? V žádném případě! Těmito vzácnými předměty disponuje i Národní divadlo moravskoslezské. Jen tak trošku nejsou pravé
 

Na výstavu kulis a rekvizit do Národního divadla

Moravskoslezské divadloV rámci Ostravské muzejní noci 2014 prezentuje Národní divadlo moravskoslezské největší falešnou "muzejní" sbírku umění v Ostravě. Všem zájemcům totiž otevře své depozitáře a představí umělecká díla, která vzešla z výroby umělecko-dekoračních dílen NDM. Na diváky budou také čekat divadelní kurátoři a kustodi, kteří rádi zodpoví všechny zvídavé dotazy.

Muzejní výstava z kulis a rekvizit bude pro návštěvníky připravena v "dekoračním tunelu" v přízemí provozní budovy umělecko-dekoračních dílen Národního divadla moravskoslezského na Smetanově náměstí 3233/8b (za Divadlem Antonína Dvořáka) a bude otevřena od 17 hodin. V 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00 se mohou zájemci přihlásit na komentované prohlídky. Vyvrcholením každé komentované prohlídky bude dražba vybraných rekvizit z výstavy.
 

Otevřou se také divadelní galerie

Muzejní noc v divadlePři příležitosti Ostravské muzejní noci 2014 otevře divadlo také obě své galerie. V Divadle Jiřího Myrona bude od 22 hodin do půlnoci otevřena Galerie Opera, kde můžete zhlédnout fotografie studentů Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě, sochy zapůjčené z Galerie výtvarného umění v Ostravě (Objekt č. XIX Stanislava Kolíbala, Mé světlo je tvůj život – Šiva samuraj Krištofa Kintery, Prostorová plastika Karla Malicha) a doprovodnou fotografickou výstavu k muzikálu Edith a Marlene. Ve foyer Divadla Jiřího Myrona od 22 hodin beseduje dramaturg operety/muzikálu Patrick Fridrichovský o životním osudu Edith Piaf. A možná přijde i samotná Edith!

Od 21 hodin do půlnoci bude také možné navštívit v Galerii současné malby v Divadle Antonína Dvořáka výstavu obrazů Josefa Mladějovského.

Národní divadlo moravskoslezské – jediné moravské divadlo se čtyřmi soubory Kultura

Národní divadlo moravskoslezské – jediné moravské divadlo se čtyřmi soubory

Národní divadlo moravskoslezské se sídlem v Ostravě je největším a nejstarším profesionálním divadlem v Moravskoslezském kraji a zároveň největší kulturní institucí zřizovanou statutárním městem Ostrava. Založeno bylo v roce 1919.

Další aktuality

Zoo Ostrava na prázdniny prodloužila otevírací dobu a zve na rozšířená komentovaná setkání

Se začátkem prázdnin prodlužuje ostravská zoologická zahrada otvírací dobu. Lidé tak mohou v areálu zůstat až do 20 hodin. Pavilony a pokladny se uzavřou v obvyklou hodinu, tj. v 18:00 hodin. Kdo si bude chtít užít procházku podvečerní zahradou, musí přijít před uzavřením pokladen, později už nebude do areálu vpuštěn. Platí to i pro držitele permanentních vstupenek. Prodloužená otvírací doba Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava platí po dobu prázdninových měsíců, tj. od 1. července do 31. srpna. Návštěvníci mohou v areálu zůstat až do 20:00 a užít si podvečerní atmosféru.
13. červenec 2024 9:00
Příroda, Moravskoslezský kraj

Poznejte zvířátka zblízka: 10 tipů, kam s dětmi do minizoo či zooparku

Umožněte svým dětem setkat se se zvířaty, především těmi domácími, zblízka. Nakrmte společně králíky, nasypte slepicím, pohlaďtě si kůzlata anebo třeba jezevce. Ukažte dětem, jak vypadal život vašeho domácího mazlíčka či hospodářských zvířat v minulosti na statku nebo u chalupy a seznamte je s divokými zvířaty žijícími u nás. Vyrazit můžete za zvířátky do mnoha zooparků a minizoo.
12. červenec 2024 14:00
Příroda, Moravskoslezský kraj

Ve Vrbně pod Pradědem se opět pojedou závody do vrchu

Na jedenáctém ročníku Vrbenského vrchu budou opět burácet motory. Návštěvníky čeká prezentace závodníka Rallye Dakar Aleše Lopraise a George Negru se svojí Škodou Georginou GTR a vystoupí kapela Beatles revival. Motoristická akce proběhne od pátku 12. do neděle 14. července 2024.
11. červenec 2024 14:00
Zážitky, Moravskoslezský kraj

Letní shakespearovské slavnosti začínají dnes v Ostravě

Nejstarší a největší divadelní přehlídka pod širým nebem v Evropě zaměřena na uvádění děl Williama Shakespeara se letos se uskuteční opět také v Ostravě. V pořadí již sedmnáctý ročník festivalu letos zahájí nová premiéra komedie Večer tříkrálový aneb cokoli chcete.
8. červenec 2024 17:00
Kultura, Moravskoslezský kraj

Třikrát Versailles: ve Slezsku, v Čechách i na Moravě

Také u nás máme místa, kterým se díky jejich kráse a nevšední atmosféře říkalo české, slezské či moravské Versailles. Předobraz byl ve všech případech stejný: impozantní zámek u Paříže, oblíbené sídlo francouzských králů s nádvořími a rozlehlými zahradami, v roce 1979 zapsaný na Seznam světového dědictví UNESCO. Posuďte, jak se od francouzské předlohy liší naše Versailles: východočeský rokokový zámek Nové Hrady coby české Versailles, Vyškov aneb moravské Versailles a zámek Slezské Rudoltice neboli slezské Versailles.
8. červenec 2024 16:00
Památky, Moravskoslezský kraj

Objevte svět podle Julese Verna v Ostravě!

Žil Jules Verne v Ostravě? Přijde vám to jako příliš nemístná otázka? A co se tedy ptát, zda by žil rád Jules Verne v Ostravě? Kde jinde hledat přesvědčivější odpovědi na tyto otázky, než v názvech klasikových knih? A že jich Jules Verne napsal…
8. červenec 2024 10:00
Památky, Moravskoslezský kraj

Otevřené chrámy lákají na prohlídky církevních památek Ostravsko-opavské diecéze

Stejně jako loni, tak i letos pokračuje úspěšný projekt Ostravsko-opavské diecéze a krajského úřadu s názvem Otevřené chrámy. Až do 30. září 2024 se veřejnosti otevírá 51 církevních památek. Na většině míst se zájemcům věnuje vyškolený průvodce, vstup je bezplatný.
6. červenec 2024 12:00
Památky, Moravskoslezský kraj

Festival Beats for Love rozezní Dolní Vítkovice

Největší festival elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love se koná v Dolní oblasti Vítkovice od středy 3. do soboty 6. července 2024. Fanoušky taneční hudby letos čekají čtyři dny plné vystoupení více než 500 zahraničních i českých DJs, umělců a performerů, kteří vystoupí na pódiích a v zónách areálu Dolních Vítkovic a následných afterparties. Letošní ročník slibuje největší počet headlinerů a nejsilnější line up v historii. A nebude chybět ani bohatý doprovodný program.
2. červenec 2024 12:00
Životní styl, Moravskoslezský kraj