Úvod > Aktuality > Největší cestovatelský svátek Kolem světa proběhne opět v Praze i Plzni
Nejvetší cestovatelský svátek Kolem sveta probehne opet v Praze
"> Nejvetší cestovatelský svátek Kolem sveta probehne opet v Praze "> Posledním zahranicním hostem festivalu bude slovenský dobrodruh a filmar Pavol Barabáš "> Cestovatelský festival v Praze - Kolem sveta
Zážitky

Největší cestovatelský svátek Kolem světa proběhne opět v Praze i Plzni

  • Vydáno29. února 2016
Země všech kontinentů, desítky komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa. Proběhne 3. a 5. března v Plzni a 12. až 13. března v Praze a vedle přednášek nabídne i exotická jídla, vystoupení zahraničních umělců, setkání se zajímavými osobnostmi,interaktivní workshopy tradičních řemesel Asie nebo Afriky či možnost zakoupení tradičních výrobků z Mexika, Peru, Indonésie či Nepálu.
Rub al ChaliHlavním hostem festivalu Kolem světa je nfestivalu je známý slovenský autor dokumentárních filmů Pavol Barabáš, který rád vyhledává příběhy odehrávající se v nepřístupné divočině, daleko od civilizace, kde se člověk dostává až na hranice svých možností. Má za sebou několik objevných expedicí v pralesích Nové Guinei, v jeskyních Venezuely nebo neobvyklých přechodů v Antarktidě. Dosáhnul Severního i Jižního pólu, žil s Pygmeji v Kongu a nebo s kmenem Suri v Etiopii. Jeho premiérová projekce v Praze (13.3.2016 od 16.30 hodin) bude o několika návštěvách Afriky.

Cestovatel a fotograf Karel Wolf představí ve své nejnovější diashow na dvě desítky nejkrásnějších zemí světa, kde prožil nejsilnější cestovatelské zážitky. Pobyt v korunách stromů v pralese Laosu. Plavba historickým trojstěžníkem na Antarktidu. Jízda po silnici smrti v Bolívii. Plavba na voru po řece Beni v Amazonské nížině. Nejkrásnější safari v Namibii. Barevné pouště světa. Domorodá etnika v Etiopii. A nebo Norsko z ptačí perspektivy.

ReunionBohatý doprovodný program festivalu pak tvoří tradiční tance z exotických zemí, taneční a rukodělné workshopy, prezentace cizokrajných restaurací nebo prodejní výstavy výrobků z různých zemí světa.

Festival proběhne nejprve v Plzni od 3. do 5. března v Měšťanské besedě, poté se přesune do Prahy, kde se představí 12. a 13. března v Národním domě na Smíchově a začřátkem dubna zavítá i do Českých Budějovic.