Úvod > Aktuality > Nechte starosti nad vodou na veletrhu For Boat
For Boat, Kudy z nudy, Letňany
Letní sporty

Nechte starosti nad vodou na veletrhu For Boat

  • Vydáno13. března 2024
Letošní ročník veletrhu For Boat bude skutečným svátkem všech milovníků lodí a vodních sportů. Od 15. do 17. března 2024 se uskuteční společně s veletrhem For Caravan a Holiday & Region World na letňanském výstavišti PVA Expo Praha. K vidění bude spousta novinek domácí i zahraniční produkce a nebude chybět ani bohatý a atraktivní doprovodný program.
LoděPokud patříte k lidem, kteří mají romantický sen o širém moři, volnosti a svobodě, který je s plachetnicí a vodními sporty spojen, vypravte se na veletrh For Boat, jenž vám rozšíří poznatky o současných moderních trendech a novinkách v oblasti lodní techniky, surfování a jachtaření včetně komplexního vybavení a bezpečnosti.

Letňanské výstaviště nabídne na veletrhu For Boat 2024 všem milovníkům vodních sportů kompletní přehlídku od oblečení a doplňků pro vodní sporty přes motorové čluny, lodě, plachetnice a vodní skútry až po luxusní jachty. Nebude chybět ani oblíbený bazar lodí, karavanů a obytných vozů. Firma Wavy Boats chystá exkluzivní soutěž o loď Corsiva 475 New Age v hodnotě půl milionu korun! Na stánku tohoto vystavovatele proběhne v sobotu 16. března v 17 hodin losování výherce. Téměř pětimetrové plavidlo nabízí stejně bohatou výbavu a komfort jako její větší sourozenci.
 

Čluny s elektro pohonem, nafukovací plachetnice a luxusní jachty

ČlunVýstava lodí a vodních sportů v Hale 1 představí několik zajímavostí, mezi nimi například vodní skútr Yamaha Superjet model 2023, který je ve své kategorii tzv. stand-up novinkou. Letos poprvé společnost Massilia Trade uvádí v České republice nový model člunu s elektrickým pohonem: Scoop+ od Ruban Bleu určený pro sedm osob. Tento unikát nebude chybět ani v Letňanech. Na expozici Bychl Yacht Centra se objeví člun anglické značky Williams, konkrétně jeden z nejprodávanějších modelů Williams 345 Sportjet. Vyznačuje se inovativním designem, špičkovým výkonem a maximální bezpečností. Zajímavostí bude také nejnovější generace efoilu Lift od společnosti Lift Foils nebo nový sportovní bowrider Regal model LS6 na stánku Česká lodní doprava – charter. Marina Dock představí novinku značky SR pro letošní rok, model populární lodě SR 190, ve verzi se závěsným motorem. K seznámení láká také nafukovací plachetnice DinghyGO, kterou najdete na stánku společnosti Cerbera.

nafukovací plachetnice DinghyGODále se můžete těšit na expozice Avar-Yacht, Aventura point, Bemex Boot, výrobce lodních motorů BG Technik cs, Česká lodní doprava-charter, f.a.s yachting, Freedom Yachting, Jacht servis, Marine, Mega-Sports Vertriebs GmbH, Pavel Klimeš – Boatservice nebo Wavy Boats. Své produkty v Letňanech představí také Ariga, Bemex Boot, Branislav Šťastný – Brast, Cerbera, Massilia trade, Neboscar, O.A.K., Pantaenius GmbH Branch in Poland, Ředitelství vodních cest ČR nebo Your wave a další. Vstupné na veletrh stojí 200 korun v předprodeji (na místě 250 Kč), otevřeno bude vždy od 10 do 18 hodin, v neděli do 17 hodin.

Další aktuality

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Praze

Chtěli byste navštívit hlavní město, ale spát v drahém hotelu se vám nechce? Vyzkoušejte pražské kempy! Moderně zařízené areály vítají stanaře, karavanisty i ty, kteří si přejí přespat třeba v chatičce nebo mobilheimu. Většina kempů leží na klidných místech – u řeky Vltavy či nedaleko centra v přírodních lokalitách.
Praha | Ubytování

Na Pražském hradě proběhne 1. května Svátek růžových vín

Moravská a česká růžová vína se i letos představí 1. května v Praze. Již dvaadvanáctý ročník oblíbeného Svátku růžových vín zahájí tradičně novou sezonu. Růžová vína budou pro návštěvníky připravena ve velmi atraktivní lokalitě Villy Richter a na přilehlé Svatováclavské vinici na Pražském hradě. Svá růžová vína představí několik desítek vinařství, ochutnat můžete více než 100 vzorků. Vyzkoušet můžete také kombinaci růžových vín s vybranými lahůdkami. Svátek růžových vín je jednou z největších přehlídek tuzemských rosé, v Praze pak vůbec největší.
Praha | Gurmánská turistika

Niche Tourism: jaké oblíbené téma mají vaše cesty?

Výraz Niche Tourism asi neznáte, ale mnozí z vás jej přesto už dávno provozují. Jednoduše řečeno jde o všechny netradiční formy cestování, jejichž popularita stále roste. I na Kudy z nudy vás lákáme na cestování, při kterém zažijete něco navíc.
Praha | Životní styl

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (27.4. – 28.4.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Bitva Libušín 2024 – pocta Janu Žižkovi, Automobilové klenoty na golfovém hřišti v Hostivaři, Zahájení sezony Muzea ČD v Lužné u Rakovníka, Zahájení sezony v Centru řemesel a zahrad Botanicus v Ostré, Festival ABC – zábava pro všechny děti od 2 do 99 let. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

10 tipů, kam za sochami Davida Černého

David Černý je jednou z nejvýraznějších postav české výtvarné scény. Do povědomí veřejnosti jej dostalo hlavně přetření smíchovského tanku na růžovo, kůň v Lucerně, miminka na Žižkovské věži, nebo Entropa během českého předsednictví EU v roce 2009. Naposledy vzbudily emoce informace o nových sochách motýlů, které budou na budově opravovaného Máje v centru Prahy. Než se tak stane, tak se podívejte na tipy portálu Kudy z nudy, kam za sochami Černého můžete vyrazit.
Praha | Kultura

Oslavte Den Evropy a 20 let od vstupu České republiky do EU

Oslavy Dne Evropy se konají druhý květnový týden na veřejných prostranstvích evropských měst každý rok. Evropská unie oslavuje 9. května vyhlášení Schumanovy deklarace v roce 1950 a úspěchy, kterých dosáhla. Česká republika si letos připomíná dvacet let od vstupu do Evropské unie. Zároveň brzy nastanou evropské volby a Evropský parlament zve na zajímavé akce po celé Evropě. Kudy u nudy vás zve na pár vybraných akcí v Praze, Jihlavě, Trojmezí nebo Hradci Králové.
Praha | Kultura

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Praha

Poznejte opomíjené krásy Prahy! Ve městě najdete vedle celosvětově proslulých historických památek řadu dalších zajímavých míst. Prohlédněte si Rothmayerovu a Bílkovu vilu, Galerii Josefa Sudka nebo vilu nebo Hvězdárnu Ďáblice. Projděte se Starým městem a objevte Clam-Gallasův palác, který patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám Prahy a České republiky. Vezměte děti na nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě na Letné, prohlédněte si Národní památník na Vítkově s jezdeckou sochou Jana Žižky a fantastickým výhledem, anebo Prahu takovou, jaká byla v době panování Karla IV. v zajímavé expozici v domě U Zlatého prstenu.
Praha | Životní styl

Staroměstská a Malostranská mostecká věž: brány Karlova mostu, které se pletou i Pražanům

Nabízejí krásný výhled, spoustu zajímavých informací o historii Prahy a také nejedno středověké tajemství. Mostecké brány Karlova mostu sloužily jako strážkyně Starého Města a Malé Strany. Obě se mohly uzavřít a nepovolaným osobám tak znemožnit přístup do nebo odchod z Karlova mostu. Pozvánku na návštěvu obou věží a další zajímavosti o nich vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Památky