Úvod > Aktuality > Národní technické muzeum láká na komentované prohlídky
Národní technické muzeum láká na komentované prohlídky
"> "> ">
Památky

Národní technické muzeum láká na komentované prohlídky

  • Vydáno1. srpna 2019
Také v srpnu pokračují v Národním technickém muzeu komentované prohlídky stálých expozic i krátkodobých výstav. Aktuálně se můžete těšit na komentář k výstavě "Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět". Prohlídky se konají vždy o víkendech, až do 29. 9. 2019.
Made in CzechoslovakiaNárodní technické muzeum pro své návštěvníky tradičně připravuje komentované prohlídky stálých expozic i krátkodobých výstav. V současnosti vás například zve na komentovanou prohlídku výstavy "Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět".

Co vlastně znamená „Made in Czechoslovakia“? Jistě, „Vyrobeno v Československu“. Co ale toto sousloví, důvěrně známé starší generaci, může říci mladým lidem, kteří ho možná v životě neslyšeli? O jaké se jednalo předměty a firmy, co používali naši prarodiče nebo rodiče a co používáme ještě my? Doprovodné programy k výstavě Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět, nám mají připomenout, na co vše můžeme být hrdí.

Made in czechoslovakiaProhlídky je možné navštívit bez dalšího příplatku v rámci vstupného do muzea, které stojí 250 korun pro dospělé a 130 Kč pro děti. Prohlídky jsou pouze o víkendech a státních svátcích: 12:00, 14:00, 16:00 hodin, prohlídka trvá 60 minut a její kapacita je 15 osob. Místo na prohlídku lze předem rezervovat na webu NTM, platba pak probíhá na pokladně muzea.
Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.