Úvod > Aktuality > Na zámku Sychrov si užijete pohádkový víkend
Na zámku Sychrov si užijete pohádkový víkend
"> Na zámku Sychrov si užijete pohádkový víkend "> Pohádkový zámek, jak je Sychrov nazýván, je zprístupnen celorocne "> Na víkend 15. – 17. listopadu si správa zámku Sychrov pripravila premiéru pohádkové prohlídky s názvem Princezna a loupežník
Památky

Na zámku Sychrov si užijete pohádkový víkend

  • Vydáno14. listopadu 2014
Na víkend 15. – 17. listopadu si správa zámku Sychrov připravila premiéru pohádkové prohlídky s názvem Princezna a loupežník. Vydejte se do světa, kde dobro zvítězí nad zlem a podívejte se, jak to vypadá, když se setká krásná princezna a strašlivý loupežník. Věřte, že děti budou nadšené, pokud s nimi tento nadcházející víkend, nebo v den státního svátku 17. listopadu, na zámek Sychrov zavítáte.
PrinceznaDěj pohádky Princezna a loupežník se odehraje přímo v zámeckých komnatách, takže kromě pohádky můžete sledovat také krásu sychrovského zámku. V průběhu pohádky projdete celou základní prohlídkovou trasu, takže uvidíte např. královské apartmá, knížecí ložnice, pracovnu, dvě jídelny, salóny a uvidíte také rozsáhlou sbírku obrazů, porcelánu či původní nábytek, který pochází z dílny řezbářského mistra Petra Buška.

Představení s názvem Princezna a loupežník se hraje vždy v 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. Rezervace je nutná na čísle 482 416 011, běžné prohlídky zámku jsou také zajištěny.

SychrovPohádkový zámek, jak je Sychrov nazýván, je zpřístupněn celoročně a kromě základní prohlídky, která vás vrátí do doby knížete Kamila z Rohanu, můžete navštívit také Klenotnici se šperky a plastikami z drahých kovů a kamenů, jež vytvořil slavný turnovský rodákpan František Khynl. Pro rodiny s dětmi je také zpřístupněno zámecké sklepení, kde je nyní Medvědí galerie – milovníci těchto zvířat ocení desítky obrázků medvědů v různých životních situacích – můžete zde vidět medvěda v balónu, méďu ve škole, ve vaně, chrupajícího medvěda a další a další vtipné kreslené obrázky. Celoročně přístupný je také zámecký park s bazénky, fontánkami a parkovými stavbami.
Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Další aktuality