Úvod > Aktuality > Na zámku Sychrov nezahálí – připravuje se zde nová prohlídková trasa
Na zámku Sychrov nezahálí - připravuje se zde nová prohlídková trasa
"> "> "> ">
Památky

Na zámku Sychrov nezahálí – připravuje se zde nová prohlídková trasa

  • Vydáno26. března 2020
Ve východním křídle zámku Sychrov bude brzy dokončena nová prohlídková trasa, která zájemcům představí, jak vypadaly sychrovské pokoje pro hosty. Návštěvníci se mohou těšit na dámské i pánské apartmány, kardinálský či dětský pokoj nebo kabinety kuriozit.
zámek sychrovZámek Sychrov, který je za běžných podmínek otevřen návštěvníkům po celý rok, žije v těchto dnech nebývalým pracovním ruchem. Zaměstnanci zde provádí rozsáhlé práce v parku, probíhá generální úklid všech prostor (zámek čítá přes 200 místností) a restaurátoři dokončují práce na nové prohlídkové trase, která provede zájemce 25 hostinskými pokoji ve východním křídle zámku.

sychrovNový prohlídkový okruh nabídne obnovené štukové stropy, opravené podlahy nebo iluzivní výmalbu stěn pokojů. Jejich podoba bude laděná do poloviny 19. století. Veškeré stavební a truhlářské práce jsou již hotovy, dodělává se výmalba. Okruh bude připomínat, že v minulosti na tomto místě byly hostinské pokoje. Budou tam dámské i pánské apartmány, kardinálský či dětský pokoj nebo kabinety kuriozit. Insalace expozice proběhne nejspíše ke konci května 2020.
Zámecký park Sychrov – unikátní sbírka dřevin

Zámecký park Sychrov – unikátní sbírka dřevin

U romantického novogotického zámku Sychrov se rozprostírá rozlehlý anglický park, který po roce 1820 založil první z rodu Rohanů, kníže Charles Alain de Rohan, pro kterého bylo sbírat rostliny vášní. V letech 1840 až 1850 zde vysázel nejvíce dřevin, podle dokladů 398 jehličnanů a 1495 listnáčů.

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Naučná stezka Lesní putování s Kamilem Rohanem

Naučná stezka Lesní putování s Kamilem Rohanem

Naučná stezka vedoucí po pěšinách, které nechal v 19. století vytvořit Kamil Rohan nad údolím řeky Mohelky.

Další aktuality