Úvod > Aktuality > Na zámku Ctěnice ochutnáte šťavnatá jablíčka

Na zámku Ctěnice ochutnáte šťavnatá jablíčka

Vydáno 9. září 2019 Gurmánská turistika
Zveme vás na tradiční jablkobraní do Ctěnic! Na zámku se letos v sobotu 14. září 2019 uskuteční již 7. ročník Jablkobraní, které nabídne návštěvníkům mnoho druhů jablečného moštu, pečené i nepečené jablečné speciality. Zámecká zahrada poskytne letošní úrodu tradičních českých jablečných odrůd z místní štěpnice, které můžete ochutnat, a to i ve formě čerstvě lisovaného moštu. Cukrářská řemeslná dílna nabídne zajímavý doprovodný program pro děti i dospělé návštěvníky.
JablkobraníDalší ročník ctěnického Jablkobraní nabídne návštěvníkům různé druhy jablečného moštu, pečené i nepečené jablečné speciality a také ochutnávku sklizně tradičních českých jablečných odrůd z místní štěpnice. Vyslechnout si bude možné i odbornou přednášku o zdejším sadu, nebo o pěstování jablečných odrůd a jeho tradici.

Od 10.00 do 17.00 hodin bude ve Ctěnicích probíhat moštování v zahradě. Užít si můžete ochutnávku čerstvě lisovaného moštu a letošní úrodu tradičních českých jablečných odrůd z místní štěpnice. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v krytém prostoru Jízdárny. Od 14:00 hodin je připraven doprovodný program pro děti a rodiče. Děti se mohou těšit na hodinu plnou zábavy, her, písniček, úkolů a soutěží. Sokolník Milan Zaleš představí atraktivní podívanou na volné létání dravců a sov. Mimořádným zážitkem bude foukání skla v mobilní sklářské peci pod vedením novoborských sklářů.

Historie zámeckého areálu Ctěnice sahá až do první poloviny 13. století. První zmínka o tvrzi, která byla později přestavěna na renesanční zámek, je z roku 1372. Vystřídala se zde celá řada majitelů, v roce 1945 byl zámek znárodněn. Roku 1993 byl převeden do vlastnictví hlavního města Prahy a roku 2008 byla dokončena náročná rekonstrukce celého areálu. Součástí areálu je zámecký park, hospodářské budovy a jízdárna.
Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.