!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na zámku Ctěnice ochutnáte šťavnatá jablíčka
Na zámku Ctěnice ochutnáte šťavnatá jablíčka
"> "> Vyslechnout si bude možné i odbornou prednášku o zdejším sadu "> Na zámku Ctenice ochutnáte štavnatá jablícka "> Historie zámeckého areálu Ctenice sahá až do první poloviny 13. století
Gurmánská turistika

Na zámku Ctěnice ochutnáte šťavnatá jablíčka

Vydáno 8. září 2020
Zveme vás na tradiční jablkobraní do Ctěnic! Na zámku se letos v sobotu 12. září 2020 uskuteční již 8. ročník Jablkobraní, které nabídne návštěvníkům mnoho druhů jablečného moštu, pečené i nepečené jablečné speciality. Zámecká zahrada poskytne letošní úrodu tradičních českých jablečných odrůd z místní štěpnice, které můžete ochutnat, a to i ve formě čerstvě lisovaného moštu. Cukrářská řemeslná dílna nabídne zajímavý doprovodný program pro děti i dospělé návštěvníky.
JablkobraníDalší ročník ctěnického Jablkobraní nabídne návštěvníkům různé druhy jablečného moštu, pečené i nepečené jablečné speciality a také ochutnávku sklizně tradičních českých jablečných odrůd z místní štěpnice. Vyslechnout si bude možné i odbornou přednášku o zdejším sadu, nebo o pěstování jablečných odrůd a jeho tradici.

Od 10:00 do 17:00 hodin bude ve Ctěnicích probíhat moštování v zahradě. Užít si můžete ochutnávku čerstvě lisovaného moštu a letošní úrodu tradičních českých jablečných odrůd z místní štěpnice. Před zámkem se rozprostře řemeslnický jarmark, kde se představí různá tradiční řemesla. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v krytém prostoru Jízdárny. Nebude chybět ani zábavný program pro děti v podobě dětská střelnice s dobovou kuší.

Historie zámeckého areálu Ctěnice sahá až do první poloviny 13. století. První zmínka o tvrzi, která byla později přestavěna na renesanční zámek, je z roku 1372. Vystřídala se zde celá řada majitelů, v roce 1945 byl zámek znárodněn. Roku 1993 byl převeden do vlastnictví hlavního města Prahy a roku 2008 byla dokončena náročná rekonstrukce celého areálu. Součástí areálu je zámecký park, hospodářské budovy a jízdárna.
Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.