Úvod > Aktuality > Na zámku Ctěnice ochutnáte šťavnatá jablíčka
Na zámku Ctěnice ochutnáte šťavnatá jablíčka
"> "> Vyslechnout si bude možné i odbornou prednášku o zdejším sadu "> Na zámku Ctenice ochutnáte štavnatá jablícka "> Historie zámeckého areálu Ctenice sahá až do první poloviny 13. století
Gurmánská turistika

Na zámku Ctěnice ochutnáte šťavnatá jablíčka

  • Vydáno14. září 2021
Zveme vás na tradiční jablkobraní do Ctěnic! Na zámku se letos v sobotu 18. září 2021 uskuteční již 9. ročník Jablkobraní, které nabídne návštěvníkům mnoho druhů jablečného moštu, pečené i nepečené jablečné speciality. Již tradiční ctěnické jablkobraní nabídne jablka na mnoho způsobů. Před zámkem se rozprostře řemeslnický jarmark a představí tradiční řemesla, jako je hrnčířství, košíkářství, pekařství a cukrářství. V zámeckém parku budou zahradníci ručně lisovat mošt z jablek z místního sadu a nebude chybět ani zábavný program pro děti.
JablkobraníDalší ročník ctěnického Jablkobraní nabídne návštěvníkům různé druhy jablečného moštu, pečené i nepečené jablečné speciality a také ochutnávku sklizně tradičních českých jablečných odrůd z místní štěpnice. Vyslechnout si bude možné i odbornou přednášku o zdejším sadu, nebo o pěstování jablečných odrůd a jeho tradici.

Od 10:00 do 16:00 hodin bude ve Ctěnicích probíhat moštování v zahradě. Užít si můžete ochutnávku čerstvě lisovaného moštu a letošní úrodu tradičních českých jablečných odrůd z místní štěpnice. Před zámkem se rozprostře řemeslnický jarmark, kde se představí různá tradiční řemesla. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v krytém prostoru Jízdárny. Nebude chybět ani zábavný program pro děti v podobě dětská střelnice s dobovou kuší.

Historie zámeckého areálu Ctěnice sahá až do první poloviny 13. století. První zmínka o tvrzi, která byla později přestavěna na renesanční zámek, je z roku 1372. Vystřídala se zde celá řada majitelů, v roce 1945 byl zámek znárodněn. Roku 1993 byl převeden do vlastnictví hlavního města Prahy a roku 2008 byla dokončena náročná rekonstrukce celého areálu. Součástí areálu je zámecký park, hospodářské budovy a jízdárna.
Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.