Úvod > Aktuality > Hrad Kašperk je možné navštívit i v listopadu
Hrad Kašperk je možné navštívit i v listopadu
"> "> První prohlídkový okruh predstavuje bežný život na hrade z pohledu jeho obyvatel "> Hrad Kašperk nabízí dva zajímavé prohlídkové okruhy "> Druhý prohlídkový okruh vás seznámí se stavbou a prestavbou hradu po požáru koncem 15. století
Památky

Hrad Kašperk je možné navštívit i v listopadu

  • Vydáno12. listopadu 2019
Navštívit hrad Kašperk během listopadu je možné! Pokud se však chcete na hrad vydat, musíte si zarezervovat prohlídku předem a důležité také je přijít ve skupince čítající minimálně pět osob. Prohlídku nejvýše položeného královského hradu v Čechách s výhledem na Šumavu je třeba rezervovat minimálně 4 dny předem.
hrad kašperkHrad Kašperk je pro běžné prohlídky sice v průběhu listopadu uzavřen, ovšem existuje způsob, jak se skrz hradní bránu přeci jen dostat. Stačí sehnat skupinku pěti přátel a čtyři dny předem si zarezervovat datum prohlídky rostřednictvím mailu info@kasperk.cz nebo kastelan@kasperk.cz. Hodinovou prohlídku je možné uskutečnit ve všední dny nebo během víkendu vždy mezi 10:00 až 15:00 hod.

Při prohlídkách šumavského hradu Kašperk se časově navrátíte o několik století zpět – současná podoba hradu, např. palác v podobě torza, holé interiéry věží, narušený prstenec hradeb a již přistavěné purkrabství, při troše fantazie připomínají stav hradu na konci 15. století, kdy po velkém požáru došlo k zásadní přestavbě a současně i dostavbě tohoto hradu.
Hrad Kašperk – nejvýše položený královský hrad v Čechách

Hrad Kašperk – nejvýše položený královský hrad v Čechách

Vydejte se na hrad Kašperk a poznejte místa, kde se natáčela pohádka Anděl Páně. Pokud si chcete užívat svěžího šumavského vzduchu, můžete si udělat výlet k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských Hor přímo na hrad.