Úvod > Aktuality > Na farmářském trhu v Plzni zjistíte, jak jídlo opravdu chutná
Na farmářském trhu v Plzni zjistíte, jak jídlo opravdu chutná
"> "> ">
Gurmánská turistika

Na farmářském trhu v Plzni zjistíte, jak jídlo opravdu chutná

  • Vydáno22. března 2015
S poslední sobotou v březnu se na plzeňské náměstí Republiky vrací farmářské trhy. Koupíte zde potraviny od místních farmářů a výrobců, vše čerstvé, bez barviv, stabilizátorů a dalších nezdravých látek.
Farmář se zeleninouKaždou druhou sobotu v měsíci můžete přijít ochutnat a nakoupit mléčné i masné výrobky, sezónní zeleninu a ovoce i celou řadu rukodělných výrobků regionálního původu, a zároveň si popovídat s lidmi, kteří kvalitní potraviny sami vyrábějí či pěstují.

Farmářské trhy, které se konají v prostoru centrálního náměstí mezi radnicí a katedrálou, slibují širokou nabídku výrobků. Můžete se těšit na prodej sezónní zeleniny a ovoce, mléčných i masných výrobků, výtečného pečiva, rukodělných výrobků místního původu a mnoho dalšího. Nabízet své produkty bude i mnoho držitelů různých certifikátů – místní produkt, systém integrované produkce, bio apod.

Prodávaný sortiment se bude měnit v závislosti na ročním období, průběhu sklizně konkrétních plodin a nabídce výrobců a zpracovatelů. První trhy se budou konat v sobotu 28. března, další pak proběhnou 11. a 25. dubna, 9. a 23. května, 6. 6. a 20. června, 4. a 18. července, 1., 15. a 29. srpna, 12.a 26. září, 10. a 24. října, 7. a 21. listopadu a poslední trhy pak 5. a 19. prosince.
Moderní kašny na náměstí Republiky v Plzni

Moderní kašny na náměstí Republiky v Plzni

Ojedinělé objekty kašen podle návrhu architekta Ondřeje Císlera propojují současnost s tradicí v historickém kontextu náměstí. Do nádrží z černé čínské žuly padá voda z pozlacených chrličů, které symbolizují anděla, chrtici a velblouda, motivy z plzeňského znaku.

Plzeňské farmářské trhy 2022

19.3.
17.12.
Plzeňské farmářské trhy 2022

Na Plzeňských farmářských trzích můžete ochutnat a zakoupit velmi kvalitní, autentické, místní (tuzemské) potraviny pěstované a zpracovávané s láskou a respektem k zákazníkům, kterým jsou určeny. Plzeňské farmářské trhy se konají vždy v sobotu od 8 do 12 hodin.