!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > O víkendu si u Berouna koupíte pěknou keramiku a ochutnáte to nej z biopotravin

O víkendu si u Berouna koupíte pěknou keramiku a ochutnáte to nej z biopotravin

Vydáno 6. září 2019 Životní styl
Víkend 7. a 8. září 2019 láká příznivce starých řemesel a kvalitních biopotravin k Berounu. V sobotu 7. 9. se konají proslavené Hrnčířské trhy a v neděli 8. 9. jste zase zváni na již 16. ročník Biodožínek ekocentra Country Life v Nenačovicích, asi 10 km od Berouna. Biodožínky nabídnou prodej biopotravin včetně čerstvě sklizené biozeleniny z vlastní farmy, přednášky o řadě zajímavých témat a také zábavný program pro děti i dospělé

Na Hrnčířské trhy do Berouna

Hrnčířské trhyVíkend 7. a 8. září 2019 bude v Berouně a okolí doslovy nabitý zajímavými akcemi. Tou první z nich jsou originální a velmi oblíbené Hrnčířské trhy, jenž představí na 300 českých i zahraničních keramiků a hrnčířů, kteří jsou přímo autory svých výrobků, a především dodržují původní technologii výroby. Návštěvníci se mohou těšit na ruční práce, kvalitní funkční a užitkovou keramiku, krásné tvary a dekor i starodávné, léty prověřené, různé formy keramiky ještě našich babiček a prababiček. Objevíte zde lidovou kermaiku či ještě starší, jako jsou zakuřované vázy, inspirované dobou Keltů, moderní keramiku nebo dokonce designový porcelán a současnou autorskou tvorbu.

Již dvacet tři let jsou Hrnčířské trhy v Berouně významnou součástí oslav Dnů evropského dědictví. Kromě otevřených berounských památek bude určitě stát za prohlídku místní radnice, Muzeum Českého krasu v Jenštejnském domě, Duslova vila, obě berounské brány a další.
 

Biodožínky Country Life v Nenačovicích

V nedalekých Nenačovicích propukne podzimní oslava sklizně v neděli 8. září, kdy se budou konat Biodožínky v ekocentru Country Life. Připraven je bohatý program v celém areálu a po celou dobu konání Biodožínek. Těšit se můžete na cooking show, prodej biopotravin, přednášky i program pro děti... Během dne bude k ochutnání: klasický dožínkový guláš s pečivem, těstovinový salát s pečenou zeleninou a rukolou, vegan cheeseburger, fresh burger, hot dog – klasik, s mexickými fazolemi, se zelím, menu s americkými bramborami a sojanézou nebo zmrzlina. Z nápojů se můžete těšit na nealko pivo, čerstvé šťávy, Piu Piu limonády, sodovku (vše do vratných zálohovaných kelímků).

K prodeji bude připravena čerstvá biozelenina z ekofarem, čerstvě napečený chleba ze zdejší biopekárny a prodejní stánky s nabídkou biopotravin a ekoproduktů. Ženy ocení kosmetický stánek s poradenstvím v oblasti líčení, mužům se bude hodit přednáška na téma "Sportovní výkon a rostlinná strava" nebo "Jak si postavit ekologický dům". Zajímavý program doplní příjemná hudba.

Ekocentrum Country Life

Ekocentrum Country Life

V Nenačovicích u Berouna najdete ekocentrum, které zahrnuje ekofarmu, biopekárnu, velkoobchod se vzorkovou prodejnou, ale i vzdělávací středisko pro studenty Institutu životního stylu.

Podzimní hrnčířské a řemeslné trhy v Berouně 2020

Podzimní hrnčířské a řemeslné trhy v Berouně 2020

XXIV. ročník přehlídky hrnčířů a řemeslníků. Vedle tradičních řemesel se tentokrát představí mistři kovotepci i vinaři. Trhy jsou proslulé také dobrým jídlem a pitím.

Další aktuality

7.12.
2019
Adventní čas dorazil na Chateau Mcely

Adventní čas dorazil na Chateau Mcely

Střední Čechy | Životní styl
28.10.
2019
Užijte si podzimní prázdniny v Aquapalace Praha

Užijte si podzimní prázdniny v Aquapalace Praha

Střední Čechy | Životní styl
14.10.
2019
Na posvícení do kouřimského skanzenu už tento víkend!

Na posvícení do kouřimského skanzenu už tento víkend!

Střední Čechy | Životní styl
3.9.
2019
Září, zlatá doba dožínková

Září, zlatá doba dožínková

Střední Čechy | Životní styl