Úvod > Aktuality > O víkendu si u Berouna koupíte pěknou keramiku a ochutnáte to nej z biopotravin
O víkendu si u Berouna koupíte pěknou keramiku a ochutnáte to nej z biopotravin
"> "> Žitné halušky se zelím a tempehem "> Houbová polévka
Životní styl

O víkendu si u Berouna koupíte pěknou keramiku a ochutnáte to nej z biopotravin

  • Vydáno6. září 2019
Víkend 7. a 8. září 2019 láká příznivce starých řemesel a kvalitních biopotravin k Berounu. V sobotu 7. 9. se konají proslavené Hrnčířské trhy a v neděli 8. 9. jste zase zváni na již 16. ročník Biodožínek ekocentra Country Life v Nenačovicích, asi 10 km od Berouna. Biodožínky nabídnou prodej biopotravin včetně čerstvě sklizené biozeleniny z vlastní farmy, přednášky o řadě zajímavých témat a také zábavný program pro děti i dospělé

Na Hrnčířské trhy do Berouna

Hrnčířské trhyVíkend 7. a 8. září 2019 bude v Berouně a okolí doslovy nabitý zajímavými akcemi. Tou první z nich jsou originální a velmi oblíbené Hrnčířské trhy, jenž představí na 300 českých i zahraničních keramiků a hrnčířů, kteří jsou přímo autory svých výrobků, a především dodržují původní technologii výroby. Návštěvníci se mohou těšit na ruční práce, kvalitní funkční a užitkovou keramiku, krásné tvary a dekor i starodávné, léty prověřené, různé formy keramiky ještě našich babiček a prababiček. Objevíte zde lidovou kermaiku či ještě starší, jako jsou zakuřované vázy, inspirované dobou Keltů, moderní keramiku nebo dokonce designový porcelán a současnou autorskou tvorbu.

Již dvacet tři let jsou Hrnčířské trhy v Berouně významnou součástí oslav Dnů evropského dědictví. Kromě otevřených berounských památek bude určitě stát za prohlídku místní radnice, Muzeum Českého krasu v Jenštejnském domě, Duslova vila, obě berounské brány a další.
 

Biodožínky Country Life v Nenačovicích

V nedalekých Nenačovicích propukne podzimní oslava sklizně v neděli 8. září, kdy se budou konat Biodožínky v ekocentru Country Life. Připraven je bohatý program v celém areálu a po celou dobu konání Biodožínek. Těšit se můžete na cooking show, prodej biopotravin, přednášky i program pro děti... Během dne bude k ochutnání: klasický dožínkový guláš s pečivem, těstovinový salát s pečenou zeleninou a rukolou, vegan cheeseburger, fresh burger, hot dog – klasik, s mexickými fazolemi, se zelím, menu s americkými bramborami a sojanézou nebo zmrzlina. Z nápojů se můžete těšit na nealko pivo, čerstvé šťávy, Piu Piu limonády, sodovku (vše do vratných zálohovaných kelímků).

K prodeji bude připravena čerstvá biozelenina z ekofarem, čerstvě napečený chleba ze zdejší biopekárny a prodejní stánky s nabídkou biopotravin a ekoproduktů. Ženy ocení kosmetický stánek s poradenstvím v oblasti líčení, mužům se bude hodit přednáška na téma "Sportovní výkon a rostlinná strava" nebo "Jak si postavit ekologický dům". Zajímavý program doplní příjemná hudba.

Ekocentrum Country Life Archa v Nenačovicích u Berouna

Ekocentrum Country Life Archa v Nenačovicích u Berouna

V Nenačovicích u Berouna najdete ekocentrum Archa, které zahrnuje ekofarmu, biopekárnu, velkoobchod se vzorkovou prodejnou, ale i vzdělávací středisko pro studenty Institutu životního stylu.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky