Úvod > Aktuality > Muzeum energie ve Velkých Hamrech voní dřevem
Tomáš Gärtner - betlém ve Frýdlante
"> Tomáš Gärtner - betlém ve Frýdlante
Zážitky

Muzeum energie ve Velkých Hamrech voní dřevem

  • Vydáno22. prosince 2014
Pro návštěvníky Muzea energie ve Velkých Hamrech je na zimní období, až do konce února připravena prodejní výstava dřevěných soch od nadšeného amatérského řezbáře Tomáše Gärtnera.
Tomáš GärtnerV bývalé textilce ve Velkých Hamrech na Jablonecku vzniklo muzeum obnovitelných zdrojů energie. Návštěvníci se mohou podívat přímo na funkčních strojích, jak funguje vodní elektrárna nebo solární panely.

Na zimní období si muzeum ve spolupráci s amatérským řezbářem Tomášem Gärtnerem připravilo zajímavou výstavu dřevěných soch. Pan Gärtner se tomuto koníčku věnuje ve svém volném čase. Je tvůrcem mnoha desítek soch zdobících nejeden veřejný i soukromý prostor a dřevěných betlémů v životní velikosti, které jsou chloubou adventního času v Jablonci nad Nisou, Koberovech a také ve Frýdlantu.

Sochy vystavené v prostorách muzea je možné zakoupit, k dispozici je i katalog autorových děl, který lze po domluvě objednat individuálně. Muzeum ve Velkých Hamrech je otevřeno každý víkend od 10 do 16 hodin.
Muzeum obnovitelných zdrojů energie ve Velkých Hamrech

Muzeum obnovitelných zdrojů energie ve Velkých Hamrech

V bývalé textilce ve Velkých Hamrech na Jablonecku vzniklo muzeum obnovitelných zdrojů energie. Návštěvníci se mohou podívat přímo na funkčních strojích, jak funguje vodní elektrárna nebo solární panely.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl