Úvod > Aktuality > Mistrovství Evropy v baseballu Eurobaseball 2023 je tu! Užijte si zápasy, fanzóny i nadační den
Zážitky

Mistrovství Evropy v baseballu Eurobaseball 2023 je tu! Užijte si zápasy, fanzóny i nadační den

  • Vydáno21. září 2023
Mistrovství Evropy v baseballu mužů – Eurobaseball 2023 se bude konat mimo jiné také na pěti stadionech v České republice. Na soutěžní část se můžete přijít podívat už od neděle 24. září, hrát se bude do 1. října. Mimo napínavé zápasy se fanoušci mohou těšit na opravdu nabitý doprovodný program. Velké fanzóny čekají na příznivce baseballu v Ostravě a zejména v Brně.
baseballEvropský šampionát v baseballu se v tuzemsku bude konat potřetí a čeští reprezentanti budou v konkurenci šestnácti týmů bojovat o první kontinentální medaili v historii. Přijďte je podpořit v základní skupině do Ostravy a ve finálových bojích do Brna. V neděli 24. září v 18:00 čeká český tým zápas s rakouskými baseballisty v Ostravě (v Arrows Parku). V pondělí 25. září čeká naše sportovce utkání s Řeckem. Opět se bude bojovat v Ostravě, a to od 17:30. Také v úterý 26. září budou mít Češi šanci na úspěch, a to v zápase se Španělskem. Zápas proběhne opět v Ostravě, od 17:30 hodin.

Ovšem bavit se mohou fanoušci při Eurobaseballu 2023 nejen sledováním sportu. Zábava bude připravená ve všech městech i mimo stadiony, velké fanzóny čekají na příznivce baseballu v Ostravě a zejména v Brně, kde je připraven nabitý doprovodný program. Organizátoři mysleli také na charitu, své síly spojili se třemi dobročinnými projekty, které podpoří nejen Nadace ČEZ, ale také Česká baseballová asociace a přispět budou moci také samotní fanoušci.
 

Fanzóna v Ostravě a Brně

EurobaseballFanzóna v Ostravě se bude nacházet vedle stadionu tamních Arrows a v Brně v Komárově v blízkosti YD Baseball Areny na přilehlé cyklostezce. Všude lze koupit oficiální merchandising, ale také strávit příjemné odpoledne s celou rodinou s dětmi u aktivního sportu či sledováním zápasu u dobrého jídla a pití. Brněnská fanzóna bude začínat hned vedle portovního areálu Komec a končit bude vstupem na stadion. Skupina ČEZ, generální partner Eurobaseballu, bude mít pro fanoušky připravenou velkou energy zónu. Lidé si mohou vyzkoušet baseballový odpal v rámci virtuální reality. S trenéry vyladí přesnou techniku nadhozu, který si následně budou moct vyzkoušet jak na přesnost, tak na rychlost. Součástí zóny bude i speciální fotokoutek.

baseballSobota 30. září bude spojena s nadačními projekty – fanoušci budou aktivní jízdou na speciálních kolech generovat částku, která bude věnována na dobročinné účely. Organizátoři spojili síly s Fondem potřebným, který pomáhá mladým baseballistům z rodin s omezenými finančními prostředky, s Klubem cystické fibrózy, kterou trpí také mladý baseballista Lukáš Hudeček, a také s nadačním fondem Neúnavní. Organizace se zaměřuje na podporu pacientů s chronickým únavovým syndromem. Eurobaseball chce zvýšit povědomí o této vážné nemoci, se kterou se ve své profesní praxi setkal například i reprezentační trenér Pavel Chadim. Všechny projekty budou podpořeny televizními spoty a Česká baseballová asociace věnuje za každý homerun v průběhu charitativního dne částku 5 000 korun.
 

Zábava pro děti a soutěže o ceny

baseballVelkou zábavu si užijí zejména děti v zóně České baseballové asociace. Mezi tradiční disciplíny patří odpal ze stativu, v rámci soutěže hodu na rychlost bude možné vyhrát vstupenky na zápasy nebo speciální merchandising. Pro děti bude připraven speciální skákací hrad nebo beeball, což je varianta baseballu právě pro ty nejmenší fanoušky.

Město Brno bude edukovat fanoušky v rámci interaktivních her. Soutěže o ceny včetně automobilu na víkend si připravil partner akce Car4way. Vzkaz hráčů bude možné napsat na speciální Bauhaus lavičku, která bude před velkoplošnou obrazovkou. Klub cystické fibrózy a Neúnavní budou také mít stánky, kde bude možné získat nové dovednosti a znalosti výměnou za dobrovolný příspěvek nebo obě nadace finančně podpořit zakoupením upomínkových předmětů. Ve všech fanzónách bude bohaté občerstvení. Otevřeno bude už před prvním zápasem každého hracího dne, zavírací hodina bude souběžně s koncem posledního duelu dne. Vstup do fanzóny bude zdarma po celou dobu jejího konání.

Další aktuality

Kam za světlem? Tipy na procházky za anděly a světlenou výzdobou

Udělejte si během adventu a vánočních svátků pěknou vycházku na zajímavá místa. Světlo je součástí tradičních vánočních zvyků. V řadě obcí a měst připravili letos krásnou vánoční výzdobu, někde potkáte anděly, jinde zase objevíte vánočně nasvícený dům či rovnou celou vesničku. Stále více jsou oblíbené dechberoucí světelné parky s nezapomenutelnou atmosférou. Kam se tedy vydat na neobyčejnou vánoční procházku? Kde září několikametrové sochy andělů, vánočních dárků, zvířat i betlémů?
Zážitky

Už jste se svezli vánoční tramvají, trolejbusem nebo ektrobusem?

Tak jako každý rok, i letos vyjely v mnoha městech speciálně vyzdobené vánoční tramvaje. V adventním a vánočním čase vnášejí nejen do Brna, Plzně nebo Prahy veselou atmosféru, která přináší radost dětem i dospělým. Přehled vozů MHD, které se převlékly do slavnostních světelných šatů, vám přináší portál Kudy z nudy.
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (9.12. – 10.12.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě 2023, Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket 2023, Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát , Vánoční jarmark v pevnosti Josefov 2023. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (9.12. – 10.12.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket 2023, Vánoční jarmark v pevnosti Josefov 2023, Osvětlený dům v Libišanech, Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát . Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Přírodovědecké sbírky a preparáty: sbírky, kuriozity a zvířecí celebrity

Kuriozity, zajímavosti i skvělé tipy na výlety s malými dětmi, to všechno jsou zoologické sbírky plné vycpanin. S Kudy z nudy vás pozveme na výlet tam, kde si prohlédnete největší kolekce sbírky vycpaných a preparovaných zvířat a loveckých trofejí, a představíme vám i příběhy, které nejznámější vycpaná zvířata provází.
Zážitky

Setkejte se s Mikulášem aneb tipy pro rodiny s dětmi

Šestého prosince slaví svátek Mikuláš. V předvečer svých jmenin, 5. prosince, přichází svatý Mikuláš se svým doprovodem, aby navštívil všechny děti. Vezměte svoje ratolesti na večerní procházku – v ulicích budete potkávat Mikuláše v doprovodu anděla a čerta. Mikuláš rozdává hodným dětem sladkosti a drobné dárky, čert dává těm zlobivým brambory nebo uhlí. Aby se děti tolik nebály, přimlouvá se u Mikuláše anděl.
Zážitky

Šťastné a udržitelné! Navštivte udržitelné vánoční trhy

Vůně svařeného vína, vánoční atmosféra, koledy, výzdoba a světýlka. Kdo by alespoň jednou za rok nenavštívil vánoční trhy? Ty letošní jsou již v plném proudu. Řada z nich zařadila prvky udržitelnosti a vy tak můžete během nejkrásnějších svátků v roce minimalizovat dopad na životní prostředí.
Zážitky

Výlety za venkovními betlémy a vánoční atmosférou

Máte chuť udělat si hezký výlet za tradičními i netradičními betlémy? Vyrazte za nimi do plenéru! Pěkným zážitkem bude procházka ke skalnímu betlému v Kuksu, betlémům v Písku, k návštěvě láká také oblíbený Jírův betlém v malebném Kryštofově údolí nebo kovový betlém u Uherského Hradiště. Míst, kam se nejen za betlémy vydat, je však mnohem víc.
Zážitky