Úvod > Aktuality > Díky vánočnímu trhu se podíváte do uzavřených prostor zámku ve Žďáru nad Sázavou
Díky vánočnímu trhu se podíváte do uzavřených prostor zámku ve Žďáru nad Sázavou
"> "> ">
Zážitky

Díky vánočnímu trhu se podíváte do uzavřených prostor zámku ve Žďáru nad Sázavou

  • Vydáno8. prosince 2019
Originální dárky, svařené víno, rozsvícení vánočního stromku, zpívání koled, ochutnávání cukroví, vánoční dílny nebo živá hudba… Tradiční vánoční trh na zámku ve Žďáru nad Sázavou, který se koná 7. a 8. prosince 2019 od 9 do 17 hodin, se odehraje v celém areálu a především v běžně nepřístupných prostorách.
Stovka prodejců krásných ručně vyráběných dárků a regionálních výrobků, vánoční občerstvení i poestrý doprovodný program, to vše si užijete na vánočním trhu v zámku Žďár nad Sázavou.

Návštěvnice Senior Pointu pro vás připravily domácí vánoční cukroví a ručně šité bavlněné sáčky, které si můžete naplnit sušenými bylinkami dle vlastního uvážení. Žáci a učitelé Střední školy gastronomické Adolfa Kolpinga vám ukáží modelování betlému z marcipánuzdobení perníčků pro děti a připravena je také ochutnávka cukroví upečeného studenty.

trh žďárZ bohatého vánočního programu vás v neděli čeká tvořivá vánoční dílna, kde si vyrobít originálního dřevěného andílka (Čajovna, III. nádvoří). Z hudebního progamu se můžete těšit na Vánoce u piana – zahraje Petr Bergner, držitel Guinessova rekordu v nejdelší hře na klavír, Chrámový smíšený sbor Fons, který se hlásí k odkazu žďárského kláštera a cisterciáků anebo veselou dechovou hudbu Zelenohorských muzikantů. Na závěr den k vám donese známé vánoční koledy hlas trubek během programu Troubení ze zámeckých oken.
Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Galerie Kinských na žďárském zámku

Galerie Kinských na žďárském zámku

Rodinná galerie mapující historii rodu Kinských, současných majitelů zámku, v obrazech a dobových fotografiích. Výstava se nachází v prostoru vystavěném geniálním architektem J. B. Santinim.