Úvod > Aktuality > Máte rádi stromy? Akce ve Zlíně vám udělá radost
Máte rádi stromy? Akce ve Zlíně vám udělá radost
"> ">
Příroda

Máte rádi stromy? Akce ve Zlíně vám udělá radost

  • Vydáno16. října 2019
Zážitkové lezení, procházka po parku s odborným výkladem, sázení stromků nebo floristická dílna. Takový bude již devátý ročník Stromových slavností ve Zlíně, které se uskuteční v pátek 18. října 2019. Program slavností je věnován oslavě mezinárodního Dne stromu, který se slaví 20. října.
Stromové slavnosti ZlínPáteční program odstartuje v 9 hodin, jeho dějištěm bude sad Svobody u zámku v centru města. Návštěvníci se mohou těšit například na ukázku sov, ptáků a dravců, zážitkové lezení po stromech a další zábavné stromolezecké aktivity, ptačí a netopýří poradnu, ukázku košíkářských a řezbářských prací nebo besedu s myslivcem. Speciálně pro děti a mládež budou připraveny pohybové a výukové aktivity s tématikou stromů, sázet se budou stromy, ale i stromečky do květináčů. Akce potrvá do 14:00 hodin, podmínkou je příznivé počasí.

Pro děti a mládež jsou také připravené výtvarné dílničky s tématikou stromů, poznávání druhů stromů a rostlin.
 

Úterní sázení jabloní

Sázení stromkůV úterý 22. 10. 2019 přijde na řadu sázení jabloní a ukázka podzimních prací. Účastníci se sejdou v 9 hodin nad garážemi v lokalitě Růmy, které se nachází vedle zlínského lyžařského svahu. Akce potrvá do 10 hodin. Akce vhodná pro nejmenší děti z MŠ Slovenská i z řad veřejnosti, organizátoři prosí veřejnost o nahlášení alespoň 1 den předem na tel. 734 592 133.
 
Stromové slavnosti nalezly inspiraci v Dnu stromů, což je tradice, která vznikla ve Spojených státech amerických. Své příznivce si získala i v Československu, kde zejména před druhou světovou válkou hojně vysazovaly stromy různé okrašlovací spolky.

Další aktuality