Úvod > Aktuality > Máte rádi stromy? Akce ve Zlíně vám udělá radost
Příroda

Máte rádi stromy? Akce ve Zlíně vám udělá radost

  • Vydáno16. října 2019
Zážitkové lezení, procházka po parku s odborným výkladem, sázení stromků nebo floristická dílna. Takový bude již devátý ročník Stromových slavností ve Zlíně, které se uskuteční v pátek 18. října 2019. Program slavností je věnován oslavě mezinárodního Dne stromu, který se slaví 20. října.
Stromové slavnosti ZlínPáteční program odstartuje v 9 hodin, jeho dějištěm bude sad Svobody u zámku v centru města. Návštěvníci se mohou těšit například na ukázku sov, ptáků a dravců, zážitkové lezení po stromech a další zábavné stromolezecké aktivity, ptačí a netopýří poradnu, ukázku košíkářských a řezbářských prací nebo besedu s myslivcem. Speciálně pro děti a mládež budou připraveny pohybové a výukové aktivity s tématikou stromů, sázet se budou stromy, ale i stromečky do květináčů. Akce potrvá do 14:00 hodin, podmínkou je příznivé počasí.

Pro děti a mládež jsou také připravené výtvarné dílničky s tématikou stromů, poznávání druhů stromů a rostlin.
 

Úterní sázení jabloní

Sázení stromkůV úterý 22. 10. 2019 přijde na řadu sázení jabloní a ukázka podzimních prací. Účastníci se sejdou v 9 hodin nad garážemi v lokalitě Růmy, které se nachází vedle zlínského lyžařského svahu. Akce potrvá do 10 hodin. Akce vhodná pro nejmenší děti z MŠ Slovenská i z řad veřejnosti, organizátoři prosí veřejnost o nahlášení alespoň 1 den předem na tel. 734 592 133.
 
Stromové slavnosti nalezly inspiraci v Dnu stromů, což je tradice, která vznikla ve Spojených státech amerických. Své příznivce si získala i v Československu, kde zejména před druhou světovou válkou hojně vysazovaly stromy různé okrašlovací spolky.

Další aktuality

Vánoční jarmark v rožnovském skanzenu připomene staré vánoční zvyky

Sváteční atmosféru plnou vánočních zvyků zažijí návštěvníci Valašského muzea v přírodě v sobotu a v neděli 9. a 10. prosince 2023. Dřevěným městečkem se opět projdou mikulášské družiny s čerty ze Zděchova, Lačnova a z Valašských Klobouk, lucky letos pochází ze souboru Radhošť. Nebudou chybět pastuchové, ti dorazí až z Maďarska! V kuchyni fojtství budou tetičky drát peří a uvaří štědračku.
Zlínský kraj | Památky

Velké Karlovice zažijí Noc bílých lanýžů, kuchaři je přivezou přímo z Piemontu

Vzácné bílé lanýže, považované za vrcholnou delikatesu a po kaviáru druhou nejdražší kuchařskou surovinu na světě, budou moci letos opět ochutnat gurmáni na Valašsku. Přímo do italské „lanýžové“ oblasti Piemont se pro ně z Velkých Karlovic vypravili kuchaři hotelů Resortu Valachy. Noc bílých lanýžů, zasvěcená ochutnávce této jedinečné podzemní houby i dalších delikates z Piemontu, nabídne gurmánům 16. listopadu zážitková restaurace Vyhlídka v hotelu Lanterna.
Zlínský kraj | Gurmánská turistika

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm zůstává o svátečním víkendu mimořádně otevřený

Nadcházející prodloužený víkend od 17. do 19. listopadu 2023 nabídne mimořádnou možnost návštěvy areálů Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Vedení muzea rozhodlo vyjít vstříc zájmu návštěvníků, a tak od pátku do neděle budou areály Dřevěného městečka a Valašské dědiny otevřeny, a to vždy od 9 do 16 hodin.
Zlínský kraj | Památky

Vánoční výstava ve Vizovicích láká na tradiční ozdoby i módními trendy

Ve vizovické Galerii Mariette se každoročně od podzimu do Vánoc koná vánoční výstava. Ta letošní potrvá až do 23. prosince 2023 a představuje tradiční ozdoby i módními trendy ve vánoční vázdobě a zdobení stromečků. Jedná se o exkluzivní kolekce skleněných vánočních ozdob vyráběných ručně českými výrobci.
Zlínský kraj | Kultura

Užijte si strašidelný a zábavný Halloween ve zlínské zoo

Přijďte si vychutnat strašidelnou procházku areálem zlínské zoo! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá. Letošní oslava keltského svátku Halloween probíhá ve velkém stylu! Od čtvrtka 26. do neděle 29. října 2023 potrvá speciální program, který pobaví malé i velké návštěvníky. Halloween v Zoo Zlín trvá po celé podzimní prázdniny, ale hlavní program je připraven na sobotu. Návštěvu s menšími dětmi doporučujeme spíše v pátek nebo neděli.
Zlínský kraj | Zážitky

Velké Karlovice lákají na závod Běhej Valachy

Běžeckým závodem Běhej Valachy vyvrcholí v sobotu 21. října 2023 v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích letošní 11. ročník sportovního seriálu DATART Valachy tour. V údolí Léskové u hotelu Galik pořadatelé připravili trasy pro dospělé i děti. O start hlavního závodu se jako host postará přední česká běžecká osobnost: držitelka českého maratonského rekordu Eva Vrabcová Nývltová. Pojďte symbolicky zakončit letošní sezónu do Velkých Karlovic!
Zlínský kraj | Letní sporty

Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně zažije v sobotu 21. října již pětadvacátou Mysliveckou svatohubertskou pouť. Ani letos nebude chybět průvod k obrázku sv. Huberta a troubená mše svatá, kterou v 10:15 hodin celebruje administrátor olomoucké diecéze Mons. Josef Nuzík.
Zlínský kraj | Kultura

Valašský hortikomplex představí úrodu z polí, zahrad a sadů

Letošní „úrodu z polí, zahrad a sadů“ představí Valašské muzeum v přírodě v rámci výstavy Valašský hortikomplex. Ta každoročně prezentuje ovoce, zeleninu, obiloviny a další plodiny. Výstavu si budou moci návštěvníci prohlédnout v prostorách Janíkovy stodoly v Dřevěném městečku od 14. do 22. října 2023. Otevřena bude dle návštěvní doby muzea, tj. od 9:00 do 16:00 hodin mimo pondělí.
Zlínský kraj | Kultura