Úvod > Aktuality > Lyžařská sezóna na Vysočině právě začíná
Lyžařská sezóna na Vysočině právě začíná
">
Zimní sporty

Lyžařská sezóna na Vysočině právě začíná

  • Vydáno9. prosince 2016
Lyžaři a snowboardisté z Vysočiny nemusí jezdit nikam daleko za sněhem – ještě před víkendem se rozjely vleky u Nového Města a Velkého Meziříčí. Milovníkům zimních sportů nahrává letošní chladné počasí, které je vhodné pro výrobu technického sněhu.
LyžařProvoz už zahájila sjezdovka na Harusově kopciNovém Městě na Moravě. Na vrchol „Harusáku“ v nadmořské výšce 741 m je možné se dostat sedačkovou lanovkou. Sjezdovka je dlouhá 550 metrů, převýšení dosahuje 110 metrů. Pro děti je zde k dispozici malý vlek a lyžařská škola. A zalyžujete si zde i za šera a tmy, protože svah je po celé délce osvětlen, což zajišťuje oblíbené večerní lyžování! Motoristé jistě ocení také parkoviště přímo u sjezdovky. Za dvě hodiny lyžování zaplatíte 200 Kč (čtyři vyjdou na 320 Kč), k dispozici jsou i bodové jízdenky.

Fahtův kopecOd pátku se můžete vydat také na „Fajťák“ ve Velkém Meziříčí, kde aktuálně leží zhruba padesát centimetrů sněhu. Ski areál Fajtův kopec má výborné dopravní spojení přímo z dálnice D1, nachází se v nadmořské výšce 550 m a svah měří 450 m s převýšením 85 m. Za dvě hodiny ježdění zaplatíte 220 Kč (čtyři za 330 Kč), můžete si koupit i jízdenky s přesným počtem jízd.

Další lyžařské svahy na Žďársku spustí své vleky o týden či dva později. Jak se vlekaři shodli, chtějí vše zprovoznit tak, aby je už naplno mohli využívat návštěvníci o Vánocích.
Ski areál Fajtův kopec

Ski areál Fajtův kopec

Ski areál Fajtův kopec se nachází ve Velké Meziříčí, které leží v samotném srdci Českomoravské vysočiny. Dostupnost tohoto střediska je vzhledem k přímému napojení na dálnici D1 výborná.

Harusův kopec – Ski Snowpark Nové Město na Moravě

Harusův kopec – Ski Snowpark Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě je významným lyžařským střediskem Vysočiny pro běžky i sjezdové lyžování. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Harusův kopec skýtá příležitosti pro sjezdové lyžování.