Úvod > Aktuality > Lyžaře v karlovském údolí čeká víkend na grilu a soutěže o skipas
Lyžare v karlovském údolí ceká víkend na grilu a souteže o skipas
"> Lyžare v karlovském údolí ceká víkend na grilu a souteže o skipas "> Na sjezdovkách lyžarských areálu v karlovském údolí leží 50 až 70 cm snehu "> Lyžarské areály zapojené do jednotného odbavovacího systému (spolecný skipas) nabízí v údolí Karlova pod Pradedem lyžování na více než 7 km sjezdovek
Zimní sporty

Lyžaře v karlovském údolí čeká víkend na grilu a soutěže o skipas

  • Vydáno27. února 2015
Na sjezdovkách lyžařských areálů v karlovském údolí leží 50 až 70 cm sněhu. Víkend zde nabídne dobré podmínky pro lyžování, snowboarding i běžky. V lesích nad Malou Morávkou a Karlovem pod Pradědem se několikrát týdně strojově upravuje bílá stopa a běžkařům se tak aktuálně nabízí více než 80 km běžeckých tratí.
Ski MyšákV sobotu 28. února dorazí mezi návštěvníky střediska Ski Karlov maskot areálu Myška a uspořádá několik soutěží: dopoledne zábavné hry o vlastnoručně upečené perníčky a sladké odměny, odpoledne Family závod dvojic: dospělý a dítě. Registrace ve 14 hodin, start závodu cca 14:30 hodin. Soutěžit se bude o voucher na celodenní lyžování na Myšáku a další ceny.

Víkendová nabídka občerstvení bude tentokrát "na grilu". Standardně je v provozu je lyžařská a snowboardová škola, půjčovna lyží značky Sporten, dětských sněžných skútrů a snowtubing.

Lyžařské areály zapojené do jednotného odbavovacího systému (společný skipas) nabízí v údolí Karlova pod Pradědem lyžování na více než 7 km sjezdovek. Všechna parkoviště v údolí o víkendech spojuje bezplatný skibus, který jezdí od 10 do 16 hodin ve 20 minutových intervalech. Areály v karlovském údolí nabízejí lyžování od 8.30 do 16 hodin.
Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák, součást Ski Arény Karlov, leží jen několik kilometrů od nejvyšší hory Jeseníků Praděd 1491 m.n.m. v údolí řeky Moravice v nádherném prostředí obce Karlov pod Pradědem – Malá Morávka. Karlovské ski středisko je zvlášť vhodné pro rodiny s dětmi.

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Jesenická lyžařská magistrála

Jesenická lyžařská magistrála

Magistrála Hrubého Jeseníku nabízí holé pláně, hluboké lesy, daleké výhledy z vrcholu i náročné sjezdy a výstupy. Navíc je trasa dobře značena a lyžařská stopa bývá prakticky vždy dobře projeta. Celkově je propojeno cca 300 km tras na 12 lokalitách.