Úvod > Aktuality > Divadelní léto za hranicí žánrů představí Festival Nultý bod 2019
Divadelní léto za hranicí žánrů představí Festival Nultý bod 2019
"> "> Václavské námestí ožije festivalem poulicního divadla "> Mezinárodní festival poulicního divadla Za dvermi ">
Kultura

Divadelní léto za hranicí žánrů představí Festival Nultý bod 2019

  • Vydáno16. července 2019
Mezinárodní festival fyzického a tanečního divadla Nultý bod se letos již po jedenácté koná od 15. do 20. července 2019 v prostorách Divadla v Celetné, Kampusu Hybernská a Divadla X10. Festival do Prahy pravidelně přiváží současnou zahraniční tvorbu na poli cross-over projektů. Hvězdami programu jsou Raimund Hoghe a Dana Michel, kteří patří mezi absolutní špičku světové taneční scény.
Během letních dní mají Pražané i zahraniční návštěvníci města možnost zhlédnout spoustu představení, drtivou část z nich v české premiéře na festivalu Nultý bod v prostorách Divadla v Celetné, Kampusu Hybernská a Divadle X10.

Představení z celé Evropy tentokrát opět překračují žánry – těšit se můžete na současný tanec, storytelling nebo dokumentární divadlo.

Festival do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, loutkové a vizuální divadlo. Tématem letošního ročníku je intimita.


Raimund Hoghe, mʊdʌki, Barbara Ellison, Ida Elastic a další

Ve středu 17. července se na festivalu objeví jeden z nejvýraznějších německých choreografů Raimund Hoghe. Letos sedmdesátiletý umělec přiveze do hlavního města taneční performanci Songs for Takashi, ve které navázal spolupráci s mladým japonským tanečníkem Takashi Uenem. Představení se inspiruje renesanční a středověkou španělskou hudbou.

Polská performerka Marta Ziółek uvede představení Make Yourself oscilující mezi politickou kritikou, sarkastickým vtipem a reklamním spotem. Tereza Bartůňková a Jan Čtvrtník nabídnou sugestivní audiovizuální pouť postapokalyptickou krajinou v představení Tamura. Polská performerka Agata Siniarska prostřednictvím své performance Second Nature reflektuje klimatickou krizi a bojuje s ní svou vlastní cestou.

Nultý bodV pátek 19. července představí své prostorové kompozice na kvadrofoním zvuku výzkumnice Barbara Ellison a hudebnice a spoluzakladatelka akcí phonon Polina Khatsenko alias mʊdʌki. V sobotu 20. července nabídne japonská hudebnice Midori Hirano alias MimiCof svůj osobitý přístup k hudební produkci. Působivou hudební selekcí festival zakončí domácí multimediální umělkyně Ida Elastic. Součástí programu bude také sobotní workshop základů práce s hudebním softwarem Ableton Live určený nejen pro hudebníky/ice. V rámci festivalového programu bude v premiéře uveden divadelní experiment na hranici performance, instalace a únikové hry české skupiny Tantehorse nazvaný Osudety: In the Middle of Nowhere.
Divadlo v Celetné

Divadlo v Celetné

Divadlo v Celetné se nachází v srdci historické Prahy – mezi Prašnou bránou a Staroměstským náměstím – v Manhardtském domu.

Kampus Hybernská

Kampus Hybernská

Kampus Hybernská je komplex domů a dvůr v Hybernské ulici č. 4, kde se setkává kreativita, umění, inovace a akademický svět. Probíhají zde přednášky, performance, koncerty, výstavy, projekce, diskuze a další akce pro širokou veřejnost.