Úvod > Aktuality > Ledovou soutěž na Pustevnách vyhrála socha Lva
Ledové království 2013
"> Ledové království 2013
Zimní sporty

Ledovou soutěž na Pustevnách vyhrála socha Lva

  • Vydáno14. ledna 2013
Ledová socha nazvaná Lev, kterou vytvořili polští sochaři Monika Jaszczaková a Damian Królik, se stala nejúspěšnějším dílem letošního 15. ročníku sochařského sympozia Sněhové království v Pustevnách.
Sochařské sympozium Sněhové království ale nekončí. V sobotu k objektům na Pustevnách přibude dalších šest soch ze sněhu. Vytvoří je týmy žáků základních škol, pro které pořadatelé nachystali menší sněhové válce než pro dospělé sochaře. Akce potrvá až do 20. ledna 2013.

Naučná stezka Radegast

Naučná stezka Radegast

Naučná stezka Radegast má 9 zastavení pojednávajících o přírodě, krajině i historii tohoto krásného, a všeobecně známého koutu Beskyd.

Pustevny – útulny Libušín a Maměnka

Pustevny – útulny Libušín a Maměnka

V blízkosti horní stanice lanovky z Trojanovic na Pustevny stojí malebná horská chalupa Maměnka, Libušín byl v březnu 2014 zničen požárem, po dlouhé rekonstrukci se otevřel v červenci 2020. Objekty navrhnul architekt Dušan Jurkovič ve stylu lidové architektury Valašska a Kysuce.

Ledové sochy v Rožnově pod Radhoštěm

1.5.
30.10.
Ledové sochy v Rožnově pod Radhoštěm

Evropský unikát, ledová galerie celoročně s teplotou -5°C. Letos témata "Co v srdci a na srdci". Obří plastika Poslední večeře Páně (5x3m) na téma obrazu od Leonarda da Vinci. 16 soch, tradiční Ledový trůn určený k osobním fotografiím. Ice drink do ledové sklenice.