ÚvodAktualityLéčebné lázně Bohdaneč budují Centrum tradiční čínské medicíny
Lázně a wellness

Léčebné lázně Bohdaneč budují Centrum tradiční čínské medicíny

  • 14. května 2015
Léčebné lázně Bohdaneč dostály svému slibu, který daly Fakultní nemocnici Hradec Králové, a již od března intenzivně pracují na přípravě kvalitního zázemí pro Centrum tradiční čínské medicíny, které vzniká v rámci unikátního společného projektu. Alternativní východní léčebné postupy tak poprvé vstoupí na českou univerzitní půdu a zároveň do lázeňského prostředí.
Koncept si vyžádal netradiční personální obsazení i prostorové pojetí. Stavební práce se dotkly nelůžkové části lázeňského pavilonu Veselý, kde na velkorysém prostoru přesahujícím 400 m2 vzniká jedinečné centrum s 3 vyšetřovnami a rozsáhlým zázemím pro akupunkturu, masáže a fytoterapii. Ve výsledné podobě interiérů se zcela jednoznačně zrcadlí východní filozofie – stylovým interiérům vévodí světlé barvy, přírodní materiály a jednoduché struktury.

Klienti centra budou moci díky jeho umístění využít širokou infrastrukturu, kterou lázeňský areál Lázní Bohdaneč nabízí. Oproti již existujícím zařízením má navíc i oficiální podporu čínských univerzitních odborníků, kteří nejenže budou garanty metodických postupů, ale budou na ně v bohdanečských lázních osobně dohlížet. V rámci zajištění komplexního pohledu na dané onemocnění s nimi bude spolupracovat tým specialistů z královéhradecké fakultní nemocnice, lékařů, dietologůfyzioterapeutů. Ručit budou za dodržování standardů definovaných západní medicínou. K dispozici bude také tlumočník, který pomůže s odstraněním jazykové bariéry.

Za stále rostoucí popularitou čínské medicíny jsou její rozmanité možnosti uplatnění – účinnou léčbu nabízí pro širokou škálu zdravotních problémů, přičemž se nesnaží jen odstranit již existující potíže, ale vždy pracuje na odhalení příčiny, čímž zajišťuje účinnou prevenci i proti dalším možným budoucím následkům. V symbióze s osvědčenými postupy lázeňské péče, která má v České republice bohatou historii, půjde především o prevenci a léčbu chronických zdravotních problémů.

První české univerzitní detašované pracoviště v Léčebných lázních Bohdaneč nabízející svým pacientům i alternativní metody léčby, které jsou ověřeny tisíciletou praxí, přivítá své první klienty v dohledné době. Zázemí pro tento pilotní projekt je připraveno již od poloviny května.
Léčebné lázně Bohdaneč – specialisté na léčbu pohybového aparátu Lázně a wellness

Léčebné lázně Bohdaneč – specialisté na léčbu pohybového aparátu

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Vynikající specialisté, široká nabídka léčebných a wellness procedur, masáží, zábalů a léčebných, relaxačních pobytů vás přesvědčí o správné volbě.

Další aktuality

Hlinecký Betlém představuje v létě šikovné ruce Nositelů tradice

Areál památkové rezervace Betlém v Hlinsku ožívá přes léto programem „Žijící poklady aneb Šikovné ruce Nositelů tradice Pardubického kraje“. Ten je nejen představením zručných mistrů řemesla, kteří předvádějí svůj um každou sobotu v domku čp. 178 hlineckého muzea v přírodě. Přijďte se potěšit pohledem na ukázky výroby košíků, řezbářství, výrobky ze šustí a další řemesla, které pro vás připravilo Muzeum v přírodě Vysočina.
19. červenec 2024 14:00
Památky, Pardubický kraj

Festival Hrady CZ pokračuje na Kunětické hoře

Oblíbený letní kulturní festival Hrady CZ se přesouvá 19. a 20. července 2024 na Kunětickou horu s Danielem Landou, Migem 21, Davidem Kollerem nebo Chinaski, Jelenem či Vypsanou fiXou. Ani letos nechybí VIP kempy Plus, kde se budete cítit skoro jako v hotelu.
19. červenec 2024 11:00
Kultura, Pardubický kraj

Na Veselém kopci bude veselo: chystá se Veselokopecký jarmark

V sobotu 20. a v neděli 21. července se v době od 9:00 do 17:00 v areálu Veselého Kopce u Hlinska uskuteční oblíbený Veselokopecký jarmark. Ten byl jeden z prvních pořadů, které se v areálu před desítkami let poprvé uskutečnil – v letošním roce je to již 39. ročník v 50leté historii muzea. Pozvání k účasti přijali vybraní lidoví výrobci z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice České republiky nebo Nositel Tradice Pardubického kraje.
17. červenec 2024 8:00
Památky, Pardubický kraj

Tajemství Ďáblovy bible: kdy vznikla, kdo ji napsal a kde si ji prohlédnete?

Codex gigas neboli Ďáblova bible, největší ručně psaná kniha na světě, je od července 2024 k vidění v Městském muzeu Žamberk. Přijeďte se podívat do stálé expozice a seznamte se s jedinečným příběhem díla, u jehož zrodu prý stál samotný ďábel. Nejvěrnější maketa Codexu Gigas, jaká kdy byla zhotovena, se stala hlavním exponátem ve zcela novém a moderním prostoru muzea, který připomíná historii žamberských knihařů.
16. červenec 2024 14:00
Kultura, Pardubický kraj

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat v Pardubickém kraji

Písníky s příjemnými plážemi, tiché zatopené lomy na kámen s chladnou vodou, přehrady i populární akvaparky a koupaliště – taková je nabídka oblíbených koupacích míst v Pardubickém kraji. Udělejte si hezký den a vyrazte za slunečními paprsky k vodě!
15. červenec 2024 12:00
Letní sporty, Pardubický kraj

V Pardubicích se sešli nejlepší hráči šachu, deskových her i křížovek

Od 11. do 28. července 2024 hostí Pardubice mezinárodní festival šachu a her. Festival se skládá z několika desítek turnajů v různých hrách – např. šachy, bridž, scrabble, mariáš, piškvorky, poker, sudoku a luštění křížovek. Hlavních šachových turnajů by se mělo zúčastnit zhruba 4 500 hráčů z 43 zemí.
11. červenec 2024 11:00
Zážitky, Pardubický kraj

Král Vladislav Jagellonský bude pasovat rytíře na hradě Kunětická hora

Král Vladislav Jagellonský, cestující z Prahy do Uher, navštíví v neděli 14. 7. 2024 na Kunětické hoře svého rádce, pana Viléma z Pernštejna. V 11:00, 13:30, 15:00 a 16:30 může veřejnost zhlédnout kostýmované výklady vedené formou dialogu dvou historických postav – krále Vladislava Jagellonského a nejvyššího hofmistra Království českého Viléma II. z Pernštejna. Výklady budou spojeny s ceremonií pasování návštěvníků na rytíře.
11. červenec 2024 9:44
Zážitky, Pardubický kraj

Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli jsou opět ve znamení pohody a dobré nálady

Také se vám zdá, že o prázdninách letí čas tak nějak rychleji? V Litomyšli se koná už 26. celoprázdninový festival pohádek a koncertů na Toulovcově náměstí. Prázdniny v Litomyšli jsou nyní opět ve znamení pohádek, folkových koncertů a hlavně dobré nálady. Program pro malé i velké bude probíhat každý pátek od 5. července do 30. srpna 2024.
4. červenec 2024 8:00
Zážitky, Pardubický kraj