Úvod > Aktuality > Léčebné lázně Bohdaneč budují Centrum tradiční čínské medicíny
Léčebné lázně Bohdaneč budují Centrum tradiční čínské medicíny
"> "> "> ">
Lázně a wellness

Léčebné lázně Bohdaneč budují Centrum tradiční čínské medicíny

  • Vydáno14. května 2015
Léčebné lázně Bohdaneč dostály svému slibu, který daly Fakultní nemocnici Hradec Králové, a již od března intenzivně pracují na přípravě kvalitního zázemí pro Centrum tradiční čínské medicíny, které vzniká v rámci unikátního společného projektu. Alternativní východní léčebné postupy tak poprvé vstoupí na českou univerzitní půdu a zároveň do lázeňského prostředí.
VyšetřovnaKoncept si vyžádal netradiční personální obsazení i prostorové pojetí. Stavební práce se dotkly nelůžkové části lázeňského pavilonu Veselý, kde na velkorysém prostoru přesahujícím 400 m2 vzniká jedinečné centrum s 3 vyšetřovnami a rozsáhlým zázemím pro akupunkturu, masáže a fytoterapii. Ve výsledné podobě interiérů se zcela jednoznačně zrcadlí východní filozofie – stylovým interiérům vévodí světlé barvy, přírodní materiály a jednoduché struktury.

Klienti centra budou moci díky jeho umístění využít širokou infrastrukturu, kterou lázeňský areál Lázní Bohdaneč nabízí. Oproti již existujícím zařízením má navíc i oficiální podporu čínských univerzitních odborníků, kteří nejenže budou garanty metodických postupů, ale budou na ně v bohdanečských lázních osobně dohlížet. V rámci zajištění komplexního pohledu na dané onemocnění s nimi bude spolupracovat tým specialistů z královéhradecké fakultní nemocnice, lékařů, dietologůfyzioterapeutů. Ručit budou za dodržování standardů definovaných západní medicínou. K dispozici bude také tlumočník, který pomůže s odstraněním jazykové bariéry.

akupunkturaZa stále rostoucí popularitou čínské medicíny jsou její rozmanité možnosti uplatnění – účinnou léčbu nabízí pro širokou škálu zdravotních problémů, přičemž se nesnaží jen odstranit již existující potíže, ale vždy pracuje na odhalení příčiny, čímž zajišťuje účinnou prevenci i proti dalším možným budoucím následkům. V symbióze s osvědčenými postupy lázeňské péče, která má v České republice bohatou historii, půjde především o prevenci a léčbu chronických zdravotních problémů.

První české univerzitní detašované pracoviště v Léčebných lázních Bohdaneč nabízející svým pacientům i alternativní metody léčby, které jsou ověřeny tisíciletou praxí, přivítá své první klienty v dohledné době. Zázemí pro tento pilotní projekt je připraveno již od poloviny května.
Léčebné lázně Bohdaneč – specialisté na léčbu pohybového aparátu

Léčebné lázně Bohdaneč – specialisté na léčbu pohybového aparátu

Léčebné lázně Bohdaneč leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Vynikající specialisté, široká nabídka léčebných a wellness procedur, masáží, zábalů a léčebných, relaxačních pobytů vás přesvědčí o správné volbě.

Další aktuality

6.10.
2022
Velká pardubická se pojede už v neděli

Velká pardubická se pojede už v neděli

Pardubický kraj | Letní sporty
28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika