Úvod > Aktuality > Garden Food Festival se letos koná v Ostravě
Kulinárské centrum Chef ve Zlíne zavoní podzimem
"> Kulinárské centrum Chef ve Zlíne zavoní podzimem "> "> Tým lektoru školy varení Chef ve Zlíne, kde pusobí ti nejlepší kuchari v oboru, se s vámi rád podelí o kulinárské dovednosti "> Kurzy varení povedou mistri ve svém oboru
Gurmánská turistika

Garden Food Festival se letos koná v Ostravě

  • Vydáno14. září 2021
Víte, že na Černé louce bylo ve středověku tržiště s černou zvěří, později zde stál Strassmannův pivovar a teď se zde koná již druhý ročník Garden Food Festivalu? Lepší místo jsme si nemohli vybrat. Srdce Ostravy ožije 18. a 19. září 2021 zvučnými gastro jmény, kulinářskými zážitky, domácí i zahraniční kuchyní a prostor dostane i vaše kreativita a soutěživost. Chybět nebude pestrá nabídka prodejců, kteří dorazí z různých koutů ČR a program pro děti i dospělé.
Vaření z dýněOblíbený Garden Food Festival nabídne kromě gastronomických lahůdek i pestrý doprovodný program. Novinkou letošní série je spojení jídla s uměním. Program na pódiu bude každý den prodloužen až do večera. Gastronomii na scéně vystřídá muzika, která navodí správnou atmosféru ke kulinářským zážitkům. Festivalem vás bude provázet Markéta Hrubešová, která prozradí a předvede, jak ona sama vaří. Ostravský mistr kuchař David Valíček se svým Food Atelierem zazáří po oba dny; zasoutěžíte si s ním v rámci Food styling soutěže.

Organizátoři podporují místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch ve městě i kraji, propagují gastroturistiku. Akce současně přináší nové trendy v gastronomii, ukazuje zajímavé koncepty, přiváží špičkové kuchaře a kvalitní hudební představení. Na pódiu si ale budete moct vychutnat i další kulinářské programy.

Markéta Hrubešová Festival startuje v sobotu i neděli v 10:00, ukončení je pak v sobotu po hudební vystoupení kapely Krackhouse Family ve 20:00, v neděli pak v 17:00. Vstupenku na akci musí mít každý návštěvník; cena v online předprodeji je 120 Kč (zakoupíte jen do půlnoci 17.9.), v ceně je zahrnuta také aktivace čipu, který pak zakoupíte na místě. Vstupné na místě v den konání akce je 150 Kč (ZDARMA jsou děti do 12 let včetně). V případě, že si zakoupí návštěvník vstupenku až na místě, cena čipu je pak 20 Kč, tzn. zvýhodnění platí pouze u online předprodeje. Čipy slouží k platbě na jednotlivých stáncích, zakoupit si jej může jak jednotlivec, tak skupina lidí.
Černá louka v Ostravě

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.

Ostrava

Ostrava

Moravskoslezská metropole Ostrava láká na unikátní architekturu a přírodní rarity. Vyrazte za kulturou, sportem i nevšedními zážitky. Poznejte proměnu bývalého ocelářského města na vlastní kůži.

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Hrad leží při soutoku řek Ostravice a Lučiny. Díky své poloze na průsečíku oblíbených cyklostezek je předurčen k tomu, aby se stal vyhledávaným výletním místem nabízející návštěvníkům nejen odpočinek, ale také pohled do ostravské historie.