Úvod > Aktuality > Garden Food Festival se letos koná v Ostravě
Kulinárské centrum Chef ve Zlíne zavoní podzimem
"> Kulinárské centrum Chef ve Zlíne zavoní podzimem "> "> Tým lektoru školy varení Chef ve Zlíne, kde pusobí ti nejlepší kuchari v oboru, se s vámi rád podelí o kulinárské dovednosti "> Kurzy varení povedou mistri ve svém oboru
Gurmánská turistika

Garden Food Festival se letos koná v Ostravě

  • Vydáno14. září 2021
Víte, že na Černé louce bylo ve středověku tržiště s černou zvěří, později zde stál Strassmannův pivovar a teď se zde koná již druhý ročník Garden Food Festivalu? Lepší místo jsme si nemohli vybrat. Srdce Ostravy ožije 18. a 19. září 2021 zvučnými gastro jmény, kulinářskými zážitky, domácí i zahraniční kuchyní a prostor dostane i vaše kreativita a soutěživost. Chybět nebude pestrá nabídka prodejců, kteří dorazí z různých koutů ČR a program pro děti i dospělé.
Vaření z dýněOblíbený Garden Food Festival nabídne kromě gastronomických lahůdek i pestrý doprovodný program. Novinkou letošní série je spojení jídla s uměním. Program na pódiu bude každý den prodloužen až do večera. Gastronomii na scéně vystřídá muzika, která navodí správnou atmosféru ke kulinářským zážitkům. Festivalem vás bude provázet Markéta Hrubešová, která prozradí a předvede, jak ona sama vaří. Ostravský mistr kuchař David Valíček se svým Food Atelierem zazáří po oba dny; zasoutěžíte si s ním v rámci Food styling soutěže.

Organizátoři podporují místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch ve městě i kraji, propagují gastroturistiku. Akce současně přináší nové trendy v gastronomii, ukazuje zajímavé koncepty, přiváží špičkové kuchaře a kvalitní hudební představení. Na pódiu si ale budete moct vychutnat i další kulinářské programy.

Markéta Hrubešová Festival startuje v sobotu i neděli v 10:00, ukončení je pak v sobotu po hudební vystoupení kapely Krackhouse Family ve 20:00, v neděli pak v 17:00. Vstupenku na akci musí mít každý návštěvník; cena v online předprodeji je 120 Kč (zakoupíte jen do půlnoci 17.9.), v ceně je zahrnuta také aktivace čipu, který pak zakoupíte na místě. Vstupné na místě v den konání akce je 150 Kč (ZDARMA jsou děti do 12 let včetně). V případě, že si zakoupí návštěvník vstupenku až na místě, cena čipu je pak 20 Kč, tzn. zvýhodnění platí pouze u online předprodeje. Čipy slouží k platbě na jednotlivých stáncích, zakoupit si jej může jak jednotlivec, tak skupina lidí.
Černá louka v Ostravě

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.

Ostrava

Ostrava

Do metropole severní Moravy a třetího největšího města České republiky vás může přilákat řada důvodů: unikátní industriální památky, zajímavá architektura z neomítnutých cihel a hrázděného zdiva, bohatý výběr aktivit pro volný čas a konečně i výhodná poloha blízko polských a slovenských hranic.

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Hrad leží při soutoku řek Ostravice a Lučiny. Díky své poloze na průsečíku oblíbených cyklostezek je předurčen k tomu, aby se stal vyhledávaným výletním místem nabízející návštěvníkům nejen odpočinek, ale také pohled do ostravské historie.

Další aktuality

28.9.
2021
Poznejte vítkovické hutě, jedinečnou evropskou památku

Poznejte vítkovické hutě, jedinečnou evropskou památku

Severní Morava a Slezsko | Památky
20.9.
2021
Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Zámek Kunín ozdobí jiřinky, mečíky, hortenzie a hlavně růže

Severní Morava a Slezsko | Památky
17.9.
2021
Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Severní Morava a Slezsko | Zážitky