ÚvodAktualityMobilní aplikace Kudy z nudy pro cestování po Česku: stáhněte si Tipy na výlety
Životní styl

Mobilní aplikace Kudy z nudy pro cestování po Česku: stáhněte si Tipy na výlety

Užijte si skvělé výlety a dovolenou v Česku s aplikací portálu Kudy z nudy, kterou připravila Agentura CzechTourism. Výběry nejzajímavějších tipů, turistických cílů a denně aktulizované informace vám zpříjemní cestování po Česku. Aplikace je k dispozici ve verzi Android i iOS v několika jazykových verzích.

Hledáte tipy na výlety? Stáhněte si zdarma naší turistickou aplikaci. Je dostupná zdarma pro všechny druhy mobilních telefonů.

 

Stáhnout verzi pro iPhone

Stáhnout verzi pro Android


Novinka: domovská obrazovka Objevuj

K seznamům turistických cílů a akcí v regionech po celé ČR nově přibyla obrazovka s výběry, redakčně spravovanými redakcí kudyznudy.cz.

Místo dlouhého hledání a filtrování v seznamech se nechte inspirovat redakčním výběrem, který se mění podle sezony několikrát měsíčně. Najdete tu například tipy na zajímavá neobjevená místa, nejlepší vyhlídky či hrady a zámky, kde nebývá hlava na hlavě.
 
Na úvodní stránce se zobrazují také žebříčky a různé top listy turistických cílů a doporučení. Vedle zpřehlednění a inspirace slouží tato funkce jako motivace k cestám do regionů a možnost navštívit více lokalit.
 

Informace o obslužnosti

Na stránce s detailním popisem jednotlivých bodů nově najdete také tipy na užitečná místa v okolí turistických cílů, která si navíc můžete prohlédnout i v mapovém pohledu. Pro pilotní spuštění této funkce jsou přidána data od partnerů jako je Wc kompas (veřejné toalety), Adresář farmářů (farmy po celé ČR) a také data z otevřených databází. Kromě toho najdete také tipy na parkování, nejbližší bankomaty a další služby.
 

Vytíženost míst

Užitečným pomocníkem na vašich cestách se může stát nová funkce zjišťování nejvytíženějších časů v daném místě. Po kliknutí aplikace zobrazí odhad vytíženosti a vy můžete návštěvu odložit nebo naopak urychlit, abyste se vyhnuli hodinám s nejvyšším předpokládaným množstvím jiných návštěvníků.
 

Offline verze

Vyslyšeli jsme volání mnoha uživatelů a aplikace po nové aktualizaci nabízí také offline verzi. S omezením některých funkcí vyžadujících připojení tak můžete aplikaci dál používat i v místech bez signálu či při vypnutí mobilních dat.
 

Multijazyčnost

Aplikace nově funguje vícejazyčně, k dispozici je anglická, německá a ukrajinská jazyková mutace. Nejedná se pouze o ovládací prvky aplikace, ale o automatické překlady obsahu každé z tisíců akcí a aktivit, které do aplikace přichází z redakčního prostředí kudyznudy.cz.

Veškerý obsah, tedy všechny turistické cíle i informace o probíhajících akcích jsou automaticky překládány pomocí cloudových překladových nástrojů. V případě, že dojde k aktualizaci informací na kudyznudy.cz, nově upravený obsah jde v rámci minut do překladové databáze a během chvíle se aktualizace projeví v daném jazyce i v aplikaci. Využité cloudové nástroje nepracují pouze se slovníkovým překladem, ale integrují pokročilé nástroje včetně strojového učení a postupného zdokonalování překladů.
 

O portálu Kudy z nudy

Agentura CzechTourism provozuje portál Kudy z nudy od roku 2004. Pro inspiraci na dovolenou v Česku si v hlavní sezoně přijde až 150 tisíc lidí denně. Na Facebooku se Kudy z nudy prezentuje od roku 2009, počet fanoušků stránky překročil 520 tisíc a na Instagramu 120 tisíc. Novou verzi aplikace pro CzechTourism realizoval Mapotic s. r. o.
 

Stáhněte si zdarma naši aplikaci Tipy na výlety po celé ČR

 

Stáhnout verzi pro iPhone

Stáhnout verzi pro Android

Další aktuality

Svatá Anna se blíží! Kam vyrazit koncem července na Anenské poutě?

Pranostiku „svatá Anna, chladna z rána“ znají i ti, kteří jinak o téhle světici neví vůbec nic. Vězte tedy, že svatá Anna a svatý Jáchym byli údajní rodiče Panny Marie a tedy prarodiče Ježíše Krista, a společně slaví svátek 26. července. Protože svaté Anně je zasvěcena řada kostelů, koncem července přichází čas svatoanenských poutí. Kam se tedy vypravit za svatou, která se od přelomu července a srpna má postarat o chladná jitra?
18. červenec 2024 11:12
Životní styl

Česko ve filmu: filmové komedie se správnou letní atmosférou

Hledáte nápad, jak si zpříjemnit dlouhé letní podvečery? Hezkou tečkou může být návštěva letního kina anebo vlastní malé promítání, třeba na terase nebo pod pergolou. Na Kudy z nudy vám poradíme s výběrem filmů, které mají letní prázdninové ladění a možná v nich najdete i inspiraci pro cestování.
16. červenec 2024 8:46
Životní styl

Neobjevené skvosty: tipy na nezapomenutelné zážitky ze všech regionů ČR

Kam letos na tuzemskou dovolenou či prodloužený víkend? Zkuste neobjevené skvosty ze všech koutů Česka! Velký přehled tipů na výlety a zajímavá místa ze všech krajů přináší portál Kudy z nudy. Poznejte dosud opomíjené krásy naší země!
9. červenec 2024 15:52
Životní styl

7 věcí, které nevíte o… dovolených našich prezidentů

Léto a letní prázdniny jsou čas dovolených. Trávíme je různě: u moře i v horách, na chatách a chalupách, anebo na cestách nalehko s batohem anebo s karavanem. Na Kudy z nudy se tentokrát podíváme, kam jezdili a jezdí na dovolenou naši prezidenti. Co myslíte, kdo z nich si užíval volno na chalupě, kdo miloval vysoké hory, a kdo se na dovolené schovával před ostatními a pil jako duha?
5. červenec 2024 9:00
Životní styl

10 tipů na zlaté brány, uličky, stezky a trasy aneb ve stínu a na výsluní

Zlato je krásný, cenný a lesklý kov, obestřený spoustou legend a pověstí. Když je něco zlaté, je to pro nás vzácné, ceněné a působivé, od Zlaté Prahy až po Zlaté Hory. Vydejte se s Kudy z nudy do míst, která zvoní zlatem – třeba k Zlaté bráně, do Zlaté uličky i do Zlaté ulice, do kláštera Zlatá koruna, po zlatých stezkách anebo na rozhlednu Zlatý chlum!
1. červenec 2024 10:37
Životní styl

Dovolená se psem v Česku? Tipy na hrady a zámky, kam spolu můžete

Patříte k lidem, pro které je čtyřnohý kamarád věrným přítelem, se kterým tráví většinu volného času? O dovolené může být problémem, kam se vydat za kulturními památkami, protože pejsek většinou na hrad nebo do zámku nesmí. A přeci existují výjimky, kde nejen, že chlupatí návštěvníci nevadí, ale najdou zde i servis v podobě misky s vodou. Kde taková místa najdete poradí Kudy z nudy.
30. červen 2024 10:36
Životní styl

Procházky se psy v Praze, na hradech a zámcích a v zoo

Pes je členem vaší rodiny a na výletě bez něj to prostě není ono? Na Kudy z nudy myslíme i na čtyřnohé kamarády a nachystali jsme pro ně i pro vás pár tipů na výlet. Poradíme vám nejenom kam vyrazit do přírody, ale i třeba na hrad, zámek či do zoo a pár dalších zajímavých vychytávek.
28. červen 2024 15:00
Životní styl

7 věcí, které nevíte o… olympijských hrách

Olympijské hry, nejznámější sportovní soutěž celého světa, jsou pokaždé největší sportovní událostí roku. Zná je skutečně každý a logo s olympijskými kruhy prý pozná až 90 % světové populace. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat na nejznámější sportovní soutěž na světě trochu zblízka!
26. červen 2024 8:49
Životní styl