Úvod > Aktuality > Mobilní aplikace Kudy z nudy pro cestování po Česku: stáhněte si Tipy na výlety
Životní styl

Mobilní aplikace Kudy z nudy pro cestování po Česku: stáhněte si Tipy na výlety

Užijte si skvělé výlety a dovolenou v Česku s aplikací portálu Kudy z nudy, kterou připravila Agentura CzechTourism. Výběry nejzajímavějších tipů, turistických cílů a denně aktulizované informace vám zpříjemní cestování po Česku. Aplikace je k dispozici ve verzi Android i iOS v několika jazykových verzích.

Hledáte tipy na výlety? Stáhněte si zdarma naší turistickou aplikaci. Je dostupná zdarma pro všechny druhy mobilních telefonů.

 

Stáhnout verzi pro iPhone

Stáhnout verzi pro Android


Novinka: domovská obrazovka Objevuj

K seznamům turistických cílů a akcí v regionech po celé ČR nově přibyla obrazovka s výběry, redakčně spravovanými redakcí kudyznudy.cz.

Místo dlouhého hledání a filtrování v seznamech se nechte inspirovat redakčním výběrem, který se mění podle sezony několikrát měsíčně. Najdete tu například tipy na zajímavá neobjevená místa, nejlepší vyhlídky či hrady a zámky, kde nebývá hlava na hlavě.
 
Na úvodní stránce se zobrazují také žebříčky a různé top listy turistických cílů a doporučení. Vedle zpřehlednění a inspirace slouží tato funkce jako motivace k cestám do regionů a možnost navštívit více lokalit.
 

Informace o obslužnosti

Na stránce s detailním popisem jednotlivých bodů nově najdete také tipy na užitečná místa v okolí turistických cílů, která si navíc můžete prohlédnout i v mapovém pohledu. Pro pilotní spuštění této funkce jsou přidána data od partnerů jako je Wc kompas (veřejné toalety), Adresář farmářů (farmy po celé ČR) a také data z otevřených databází. Kromě toho najdete také tipy na parkování, nejbližší bankomaty a další služby.
 

Vytíženost míst

Užitečným pomocníkem na vašich cestách se může stát nová funkce zjišťování nejvytíženějších časů v daném místě. Po kliknutí aplikace zobrazí odhad vytíženosti a vy můžete návštěvu odložit nebo naopak urychlit, abyste se vyhnuli hodinám s nejvyšším předpokládaným množstvím jiných návštěvníků.
 

Offline verze

Vyslyšeli jsme volání mnoha uživatelů a aplikace po nové aktualizaci nabízí také offline verzi. S omezením některých funkcí vyžadujících připojení tak můžete aplikaci dál používat i v místech bez signálu či při vypnutí mobilních dat.
 

Multijazyčnost

Aplikace nově funguje vícejazyčně, k dispozici je anglická, německá a ukrajinská jazyková mutace. Nejedná se pouze o ovládací prvky aplikace, ale o automatické překlady obsahu každé z tisíců akcí a aktivit, které do aplikace přichází z redakčního prostředí kudyznudy.cz.

Veškerý obsah, tedy všechny turistické cíle i informace o probíhajících akcích jsou automaticky překládány pomocí cloudových překladových nástrojů. V případě, že dojde k aktualizaci informací na kudyznudy.cz, nově upravený obsah jde v rámci minut do překladové databáze a během chvíle se aktualizace projeví v daném jazyce i v aplikaci. Využité cloudové nástroje nepracují pouze se slovníkovým překladem, ale integrují pokročilé nástroje včetně strojového učení a postupného zdokonalování překladů.
 

O portálu Kudy z nudy

Agentura CzechTourism provozuje portál Kudy z nudy od roku 2004. Pro inspiraci na dovolenou v Česku si v hlavní sezoně přijde až 150 tisíc lidí denně. Na Facebooku se Kudy z nudy prezentuje od roku 2009, počet fanoušků stránky překročil 520 tisíc a na Instagramu 120 tisíc. Novou verzi aplikace pro CzechTourism realizoval Mapotic s. r. o.
 

Stáhněte si zdarma naši aplikaci Tipy na výlety po celé ČR

 

Stáhnout verzi pro iPhone

Stáhnout verzi pro Android

Další aktuality

Tipy na výlet pro vás a vaše děti, nejen na Světový den cestovního ruchu

Nabídka kvalitních možností, jak u nás strávit příjemnou rodinnou dovolenou, rok od roku roste. Víte, že Světový den cestovního ruchu, který slavíme 27. září, byl vyhlášen už roku 1979 a první oslavy toho dne proběhly v roce 1980? Mezinárodní den vznikl jako připomínka k přijetí stanov Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO). Tento den připomíná nejen cestování jako takové, ale hlavně cestování bezpečné a férové. Světový den cestovního ruchu 2023 v rámci tématu Turistika a zelené investice zdůrazňuje potřebu většího počtu a lépe zacílených investic pro projekty udržitelného rozvoje, které jsou součástí plánu OSN pro lepší svět do roku 2030. Nepřestávejte poznávat! S úctou k lidem i planetě.
Životní styl

Sedm podzimních akcí pro zahrádkáře, chalupáře a sadaře

Tu vyrýpnout, tam přesadit, jinde domluvit, odplevelit nebo přihnojit – činnosti důvěrně známé každému, kdo se stará o zahradu, záhon, balkon nebo alespoň truhlík. Inspiraci pro jejich zvelebení můžete načerpat na podzimních zahradnických výstavách, na které vás zve portál Kudy z nudy.
Životní styl

Mikrodovolená: hit pro letošní podzim a prodloužené víkendy

Už vám zbývá jen pár dní dovolené a potřebujete relax? Naplánujte si s námi podzimní zážitkový víkend a vyzkoušejte mikrodovolenou. Pár dní volna, kdy každodenní starosti pustíte z hlavy, prozkoumáte nová místa a užijete si chvíle odpočinku. Mikrodovolená, která zastaví kolotoč všedních dnů, vám dokáže zlepšit náladu na hodně dlouho!
Životní styl

O víkendu uklidí dobrovolníci Česko

Desítky tisíc dobrovolníků vyrazí již tuto sobotu 16. září na úklid po nepořádných turistech a spoluobčanech. Vyvrcholením letošní úklidové sezony bude již pátý ročník akce World CleanUp Day, kterou ocenilo i OSN za mobilizaci občanů a naplňování cílů udržitelného rozvoje. Letos jsou napříč Českem naplánovány stovky úklidů, vy se můžete zapojit jak do organizovaných akcí, tak sami za sebe.
Životní styl

Deset tipů na místa, kde se na podzim dobijete pozitivní energií

Vyčerpává vás podzimní čas a plíživě se blížící zima? Vydejte se tedy do kláštera Rosa Coeli, na Svatý Hostýn nebo zříceninu Andělská Hora, načerpejte pozitivní energii a posuďte sami, zda jsou příběhy o silných energetických zónách a léčivých účincích těchto míst pravdivé.
Životní styl

Tajné české talismany aneb co nás chrání před pohromami?

Kde čerpat naději v časech, kdy je budoucnost tak temná, že je o ní lepší nemluvit a raději ani nepřemýšlet? Vydejte se s portálem Kudy z nudy třeba do Staré Boleslavi, na Blaník nebo do Beskyd. Tam všude totiž naši předkové hledali ochranu a víru v příznivý osud.
Životní styl

Podzim již nachystal dýně a dýňové dobroty

Začneme hádankou: jejich barvy dokážou prozářit i podzimní sychravé dny, a když do nich vložíte svíčku, ochotně se budou smát celý večer. Co je to? Odpověď zní dýně; velké i malé, rozmanitých odrůd a tvarů. Portál Kudy z nudy vás zve na podzimní výlety za dýněmi a dýňovými pochoutkami.
Životní styl

10 tipů na výlety za bioprodukty

Zajímá vás, co jíte a za jakých podmínek jsou suroviny na váš stůl vyráběny? Podívejte se farmářům přímo pod pokličku. Navštivte některou z biofarem nebo ochutnějte bio produkty v některé z restarurací, které je nabízí.
Životní styl