Úvod > Aktuality > Kudy z nudy láká na výlety novou aplikací Tipy na výlety po celé ČR
Kudy z nudy láká na výlety novou aplikací Tipy na výlety po celé ČR
"> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Kudy z nudy láká na výlety novou aplikací Tipy na výlety po celé ČR

  • Vydáno15. června 2021
Přivítejte léto s aplikací, kterou pro uživatele portálu Kudy z nudy připravila Agentura CzechTourism. Do aktualizace jsme zapracovali vaše nejčastější požadavky a doplnili funkce, které nabízí výběry nejzajímavějších tipů a turistických cílů. Vylepšení se dočkalo také uživatelské rozhraní aplikace pro lepší orientaci v tisících turistických cílů a akcí. Aplikace je nyní přehlednější a cestování s ní bude hračka i zábava.

Hledáte tipy na výlety? Stáhněte si zdarma naší turistickou aplikaci. Je dostupná zdarma pro všechny druhy mobilních telefonů.

 

Stáhnout verzi pro iPhone

Stáhnout verzi pro Android


Novinka: domovská obrazovka Objevuj

K seznamům turistických cílů a akcí v regionech po celé ČR nově přibyla obrazovka s výběry, redakčně spravovanými redakcí kudyznudy.cz. Místo dlouhého hledání a filtrování v seznamech se nechte inspirovat redakčním výběrem, který se mění podle sezony několikrát měsíčně. Najdete tu například tipy na zajímavá neobjevená místa, nejlepší vyhlídky či hrady a zámky, kde nebývá hlava na hlavě.
 
Na úvodní stránce se zobrazují také žebříčky a různé top listy turistických cílů a doporučení. Vedle zpřehlednění a inspirace slouží tato funkce jako motivace k cestám do regionů a možnost navštívit více lokalit.
 

Informace o obslužnosti

Na stránce s detailním popisem jednotlivých bodů nově najdete také tipy na užitečná místa v okolí turistických cílů, která si navíc můžete prohlédnout i v mapovém pohledu. Pro pilotní spuštění této funkce jsou přidána data od partnerů jako je Wc kompas (veřejné toalety), Adresář farmářů (farmy po celé ČR) a také data z otevřených databází. Kromě toho najdete také tipy na parkování, nejbližší bankomaty a další služby.
 

Vytíženost míst

Užitečným pomocníkem na vašich cestách se může stát nová funkce zjišťování nejvytíženějších časů v daném místě. Po kliknutí aplikace zobrazí odhad vytíženosti a vy můžete návštěvu odložit nebo naopak urychlit, abyste se vyhnuli hodinám s nejvyšším předpokládaným množstvím jiných návštěvníků.
 

Offline verze

Vyslyšeli jsme volání mnoha uživatelů a aplikace po nové aktualizaci nabízí také offline verzi. S omezením některých funkcí vyžadujících připojení tak můžete aplikaci dál používat i v místech bez signálu či při vypnutí mobilních dat.
 

Multijazyčnost

Aplikace nově funguje vícejazyčně, prozatím je spuštěna anglická jazyková mutace. Nejedná se pouze o ovládací prvky aplikace, ale o automatické překlady obsahu každé z tisíců akcí a aktivit, které do aplikace přichází z redakčního prostředí kudyznudy.cz. V pilotním provozu je spuštěna anglická verze a v budoucnu bude možné aplikaci rozšířit o další jazyky.

Anglická jazyková mutace rozhraní
Rozhraní aplikace bylo vedle češtiny převedeno kompletně do anglického jazyka. Aplikace tak dle jazyka zařízení uživatele rozpozná jazyk systému a nečeským uživatelům automaticky nabídne anglické jazykové rozhraní.

Anglická jazyková verze obsahu
Veškerý obsah, tedy všechny turistické cíle i informace o probíhajících akcích jsou automaticky překládány pomocí cloudových překladových nástrojů. V případě, že dojde k aktualizaci informací na kudyznudy.cz, nově upravený obsah jde v rámci minut do překladové databáze a během chvíle se aktualizace projeví v daném jazyce i v aplikaci. Využité cloudové nástroje nepracují pouze se slovníkovým překladem, ale integrují pokročilé nástroje včetně strojového učení a postupného zdokonalování překladů.
 

O portálu Kudy z nudy

Agentura CzechTourism provozuje portál Kudy z nudy od roku 2004. Pro inspiraci na dovolenou v Česku si v hlavní sezoně přijde asi 100 tisíc lidí denně. Na Facebooku se Kudy z nudy prezentuje od roku 2009, počet fanoušků stránky překročil 500 tisíc a na Instagramu 100 tisíc. Novou verzi aplikace pro CzechTourism realizoval Mapotic s. r. o.
 

Stáhněte si zdarma naši aplikaci Tipy na výlety po celé ČR

 

Stáhnout verzi pro iPhone

Stáhnout verzi pro Android